Naprawa silnika Racibórz

Silnik samochodowy w trakcie swojej pracy narażony jest na różnego rodzaju usterki i awarie. Aby pojazd działał sprawnie i był bezpieczny, konieczny jest regularny serwis silnika. Zaniedbanie objawów sugerujących usterkę może doprowadzić do poważnej awarii układu napędowego. W obliczu problemu z jednostką napędową należy odwiedzić jeden z warsztatów samochodowych ProfiAuto z miasta Racibórz w celu diagnostyki, naprawy i w ostateczności remontu silnika.

Objawy awarii silnika samochodowego

Naprawa silnika Racibórz

Problemy z silnikiem mogą objawiać się charakterystycznymi symptomami, których nie należy bagatelizować. W przypadku wystąpienia któregoś z poniższych objawów konieczne jest oddanie pojazdu w ręce mechaników ProfiAuto z miasta Racibórz:

 • Duża utrata oleju.
 • Dymienie z rury wydechowej. Niebieski dym wydobywający się z rury wydechowej połączony z ubytkami oleju świadczy o problemach z silnikiem. Natomiast czarny dym spowodowany jest m.in. niesprawnym wtryskiwaczem, zanieczyszczonym filtrem powietrza, wyeksploatowaną turbiną.
 • Wycieki oleju mogą świadczyć o przetartych i poluzowanych przewodach i uszczelkach, pękniętej misce olejowej lub znacznym wyeksploatowaniu silnika. Wycieki oleju stanowią zagrożenie dla silnika, dlatego nie należy ich ignorować.
 • Ślady oleju na filtrze powietrza to objaw sugerujący przepalenie uszczelki pod głowicą lub o przedmuchach z komór spalania, powstałych na skutek zużycia pierścieni tłokowych.
 • Zapalanie się kontrolki silnika Check Engine, która jest często ignorowana przez kierowców. Kontrolka ta może sugerować drobne usterki, jak również poważne awarie silnika, które mogą spowodować zniszczenie jednostki napędowej.
 • Stukanie dobiegające z silnika może świadczyć o problemach z rozrządem lub panewkami korbowodowymi silnika. W najgorszym przypadku konieczny będzie kapitalny remont silnika. W przypadku pojawienia się takich objawów trzeba niezwłocznie udać się do warsztatu samochodowego Racibórz.

Do innych objawów świadczących o problemach z silnikiem możemy zaliczyć:

 • Gęsty szlam widoczny pod korkiem wlewu oleju,
 • zmiany obrotów na biegu jałowym,
 • nierówna praca silnia,
 • problemy z rozruchem jednostki napędowej.
Naprawa silnika najbliżej Ciebie

Przyczyny awarii silnika samochodowego

Remont silnika Racibórz

Awarie silnika samochodowego mogą wynikać m.in. z wad technologiczno-konstrukcyjnych, niewłaściwej eksploatacji pojazdu czy też z naturalnego zużycia części wynikającego z wieloletniego użytkowania.

Do najczęstszych przyczyn awarii silnika samochodowego możemy rozróżnić:

 • dynamiczna jazda na zimnym silniku,
 • mocne obciążanie na niskich obrotach - niskie ciśnienie smarowania,
 • przegrzanie samochodu poprzez zaniedbanie układu chłodzącego,
 • zaniedbanie okresowego przeglądu i serwisu silnika,
 • źle dobrany olej silnikowy,
 • utrzymywanie niewłaściwego poziomu oleju silnikowego,
 • zerwanie paska lub łańcucha rozrządu,
 • zatarcie silnika,
 • uszkodzenie uszczelki pod głowicą,
 • wypadek komunikacyjny

Silnik samochodowy poddawany jest wielu obciążeniom. Aby uniknąć problemów z jednostką napędową, należy stosować dobrej jakości środki smarne i oleje silnikowe oraz regularnie dokonywać przeglądów technicznych pojazdu.

Naprawa silnika najbliżej Ciebie

Naprawa silnika samochodowego Racibórz

Naprawy silnika należą do najbardziej skomplikowanych i wymagają specjalistycznej wiedzy. Nie jest łatwo zdiagnozować usterkę silnika ze względu na ilość elementów, które mogły ulec awarii w układzie napędowym. Dlatego naprawę silnika samochodowego warto powierzyć godnym zaufania specjalistom. Serwisy samochodowe ProfiAuto posiadają duże doświadczenie w naprawie silników samochodowych. Ponadto mają szybki dostęp do wysokiej jakości części samochodowych.

Usługa naprawy silnika w mieście Racibórz wymaga dostępu do profesjonalnych urządzeń warsztatowych i diagnostycznych, w które są wyposażone warsztaty ProfiAuto. Dobrze wykonana naprawa silnika sprawi, że będziemy mogli cieszyć się bezpieczną jazdą samochodem przez długi czas.

Naprawa silnika najbliżej Ciebie

Naprawa silników benzynowych

Remont silnika Racibórz

W przypadku podejrzanego hałasu, problemu z zapłonem lub przegrzania silnika, skontaktuj się z warsztatem samochodowym ProfiAuto Racibórz specjalizującym się w naprawie silników benzynowych. Nie czekaj, aż mały problem spowoduje poważne uszkodzenie silnika. Doświadczony mechanik może dokonać inspekcji i naprawy silników benzynowych w przystępnej cenie, udzielając jednocześnie wskazówek jak dbać o jednostkę napędową pojazdu.

Naprawa silnika najbliżej Ciebie

Naprawa silników diesel

Okres eksploatacji silnika wysokoprężnego jest znacznie dłuższy niż w przypadku silników benzynowych. Regularna konserwacja jest bardzo ważna. Silniki diesla są narażone na duże obciążenia. Z tego powodu często nie da się uniknąć uszkodzeń. Zaniedbanie wymiany oleju silnikowego może prowadzić do poważnych uszkodzeń. Naprawy silnika mogą być kosztowne. Ważne jest, aby od samego początku udać się do eksperta z uszkodzeniem silnika. Warsztaty ProfiAuto z miasta Racibórz oferują Ci kompleksowe wsparcie w zakresie naprawy silników wysokoprężnych.

Naprawa silnika najbliżej Ciebie

Remont silnika w serwisach ProfiAuto Racibórz

Warsztaty samochodowe ProfiAuto łączą w sobie dbałość o standardy obsługi klienta i jakość wykonywanych usług. W serwisach ProfiAuto pracują wykwalifikowani specjaliści mechaniki pojazdowej, dla których satysfakcja i bezpieczeństwo kierowców są najważniejsze. Serwisy specjalizują się w podstawowych i zaawansowanych naprawach i remontach silników. Warsztaty ProfiAuto wyposażone są w zaawansowany technologicznie sprzęt, który umożliwia sprawną realizację napraw zgodnie ze standardami.

Naprawa silnika najbliżej Ciebie

Najczęściej zadawane pytania


 1. Gdzie mogę naprawić silnik?

  Remont silnika powinni przeprowadzać specjaliści posiadający doświadczenie w tego typu usługach. Naprawa jednostki napędowej wymaga precyzji i dokładności i nie ma miejsca na jakiekolwiek pomyłki, ponieważ od tego zależy prawidłowe działanie samochodu. Aby mieć pewność, że remont silnika zostanie przeprowadzony rzetelnie warto skorzystać z usług mechaników z warsztatów ProfiAuto Racibórz.

 2. Co wchodzi w usługę kompletnego remontu silnika?

  • Demontaż silnika i jego osprzętu;
  • Regeneracja wału korbowego i wałka/wałków rozrządu, jeśli jest potrzebna;
  • Regeneracja bloku silnika;
  • Regeneracja głowicy;
  • Montaż nowych panewek, tłoków i pierścieni tłokowych, zaworów i prowadnic;
  • Montaż nowych uszczelek (pod głowicą, pod pokrywą zaworów, simmeringów wału korbowego i wałka rozrządu itd.);
  • Montaż nowych śrub głowicy silnika;
  • Montaż nowego napędu rozrządu (paska lub łańcucha), wraz z osprzętem (koła pasowe, zębate, ślizgi,
  • ewentualnie napinacz) i z pompą cieczy chłodzącej;
  • Zaleca się wymianę pompy oleju, albo jej regenerację;
  • Montaż nowego paska wieloklinowego;
  • Wymiana płynu chłodniczego, oleju silnikowego, filtra powietrza i filtra oleju.
  • Montaż nowych poduszek silnika;
  • Montaż jednostki napędowej
 3. Ile trwa remont silnika?

  Remont silnika jest złożonym procesem, dlatego czas potrzebny na jego naprawę uzależniony jest od ilości czynności, które trzeba wykonać, aby odzyskać jego pełną sprawność oraz od dostępności części zamiennych do konkretnego modelu silnika. Jeżeli naprawa silnika ogranicza się do drobniejszych czynności, to czas realizacji usługi będzie krótszy. W przypadku kapitalnego remontu silnika trzeba się liczyć z co najmniej tygodniowym odstawieniem samochodu do serwisu ProfiAuto Racibórz. Trzeba mieć na uwadze, że czas ten może się wydłużyć w zależności od dostępności części zamiennych. Na czas naprawy silnika może mieć również wpływ doświadczenie specjalistów serwisu samochodowego. Dlatego warto skorzystać z usług mechaników warsztatów ProfiAuto Racibórz, którzy posiadają odpowiednie umiejętności do skutecznej naprawy silnika.

 4. Kiedy trzeba przeprowadzić kapitalny remont silnika?

  Remont silnika może być konieczny ze względu na nadmierne wyeksploatowanie elementów mechanicznych i wewnętrznych uszczelnień. Samochody z wysokimi przebiegami mogą wymagać kapitalnego remontu jednostki napędowej, ale wszystko zależy od tego, jak pojazd był serwisowany. Generalny remont silnika może być wymagany po poważnych awariach układu napędowego - zerwanie lub przeskok łańcucha rozrządu, zatarcie silnika na skutek braku oleju, obrócenie się panewek wału korbowego, przepalenie uszczelki pod głowicą.

  Konieczność kapitalnego remontu jednostki napędowej może być spowodowana na skutek niewłaściwego montażu i niewłaściwej regulacji instalacji gazowej, osadzania się w jednostce napędowej nagaru.

 5. Ile kosztuje remont kapitalny silnika?

  Generalny remont silnika uznawany jest za jedną z droższych usług. Koszt naprawy jednostki napędowej może pochłonąć nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy od ilości podzespołów, które trzeba wymienić lub naprawić. Cena za naprawę silnika możliwa jest do oszacowania przez pracowników warsztatu ProfiAuto Racibórz dopiero po rozebraniu jednostki napędowej.

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Łapalice, Augustów, Bachowice, Banino, Bełchatów, Bełsznica, Biała Podlaska, Białogard, Białystok , Bielawa, Bierutów, Biskupice, Blizne Łaszczyńskiego, Bogunice, Bolesławiec, Borek, Godziesze Małe, Borów, Braniewo, Brodnica, Brudzewo, Brusy, Brzezia Łąka, Brzeziny, Brzeźnica, Bugaj, Buk Wielka Wieś, Bukowie, Byszewo, Bytom, Bytów, Cedry Wielkie, Chełm, Chełmno, Chełmża, Chłopice, Chociwel, Chodkowo-Kuchny, Chorzów, Chotomów, Chrząstawa Mała, Chwaliszów, Chwaszczyno, Ciasna, Cielimowo, Cisek, Ciszyca, Czajcze, Czarków, Czarna Białostocka, Czarny Dunajec, Czermin, Czerwieńsk, Czeszów, Częstochowa, Czołnochów, Gizałki, Dąbrowa, Dąbrowa Górnicza, Dąbrowa Tarnowska, Dębica, Dębina, Dębnica Kaszubska, Dębowa Łąka, Dłużyna Dolna, Dobrodzień, Doły, Doły, Wolkowo, Domatowo, Dopiewo, Drołtowice, Drużbice, Drzycim, Dywity, Dzierżoniów, Elbląg, Ełk, Gaj Mały, Garwolin, Gaworzyce, Gdańsk, Giżycko, Gliwice, Głogów, Głowno, Głubczyce, Głuszyca, Gniezno , Gnieżdżewo, Goczałkowice-Zdrój, Gogolin, Gołaczewy, Gołdap, Gołuchów, Gołymin - Ośrodek, Gorlice, Gorzkowice, Gorzów Wielkopolski, Gostwica, Gościcino, Góra, Góra Kalwaria, Góra Św. Małgorzaty, Górno, Grabiny-Zameczek, Grabów Nad Prosną, Gralewo, Granowo, Gręboszyce, Grodowiec, Grodzisk Wielkopolski, Grodzisk Wlkp., Gromadka, Grójec, Gruczno, Gruszka, Grzegorz, Gwoździany, Gzy, Handlowy Młyn, Hruszniew, Iława, Inowrocław, Jabłonowo Pomorskie, Jaksice, Jankowice, Janowice, Jarocin, Jarosław, Jasiona, Jasionów, Jastrzębia, Jastrzębia Góra, Jastrzębie-Zdrój, Jedlina, Jednorożec, Jelenia Góra, Jeżewo, Jurków, Kalisz, Kałków, Kamienica, Kamieniec Wrocławski, Kamionka Wielka, Karbowo, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kępno, Kęty, Kiekrz, Kielce, Kijewo Szlacheckie, Klaudyn, Kleosin, Kleszczów, Kleszewo, Kobierzyce, Kobiór, Kobyla Góra, Koczała, Koleczkowo, Kolonia Kokanin, Konarzyny, Konotop, Kopienica, Korycin, Korzenna, Kosobudy, Koszalin, Koszyce Wielkie, Kowary, Koźmin Wielkopolski, Kraków, Kraszewice, Kraśnik Górny, Krupniki, Kruszówka, Krynica-Zdrój, Książki, Kuklin, Kuków-Folwark, Kunice, Kwidzyn, Lasotki, Latowicz, Legnica, Leszczynki, Limanowa, Liniewo, Lipnica, Lniano, Lubin, Lubliniec, Lubomierz, Luzino, Łabowo, Łagów, Łańcut, Łaziska Górne, Łącko, Łęczyca, Łęgowo, Łętowe, Łosice, Łowyń, Łódź, Łubowo, Łyśniewo Sierakowickie, Makowice, Maków Mazowiecki, Mała Wieś, Margonin, Maszewo Duże, Mąkoszyce, Mełno, Męcinka, Miasteczko Śląskie, Miastko, Miejsce, Mierzyn, Międzybórz, Międzyrzecz, Milicz, Miłkowice, Mińsk Mazwoiecki, Mława, Mosina, Moszczenica, Mościsko, Mysłowice, Nadarzyn, Nadolany, Nadolice Wielkie, Nakło Śląskie, Namysłów, Nawojowa, Nieciesławice, Niepruszewo, Nisko, Nowa Karczma, Nowa Sarzyna, Nowa Wieś, Nowe Gulczewo, Nowe Krąplewice, Nowe Miasto nad Pilicą, Nowe Skalmierzyce, Nowogard, Nowogrodziec, Nowosiedlice, Nowy Dwór Mazowiecki, Nowy Sącz, Nowy Targ, Obidza, Obiecanowo, Obrzycko, Odolanów, Olecko, Oleśnica, Oliszki, Olsztyn, Olsztyn (śląskie), Olszyna Dolna, Ołobok, Opalenica, Opoczno, Orzesze, Osiek-Aleksandrowo, Ostrów, Ostrów Wielkopolski, Ostrówek, Oświęcim, Pabianice, Papowo Biskupie, Parchowo, Paszyn, Pawłowo, Perzanowo, Piaseczno, Pichlice, Piekary Śląskie, Pieńsk, Pietna, Piła, Piława Dolna, Pleszew, Płock, Płoty, Pniewy, Poklatki , Pomysk Wielki, Popowo, Poronin, Potok, Powroźnik, Poznań, Pruszcz Gdański, Pruszków, Przasnysz, Przemyśl, Przeworsk, Przeźmierowo, Przyszowa, Przytuły, Pszczyna, Pszów, Puck, Pułtusk, Pysznica, Racibórz, Radwanice, Radzyń Chełmiński, Rajsko, Rakoniewice, Raszowa, Rąbino, Reda, Rokietnica, Rokitnica, Rostarzewo, Rozogi, Ruda Śląska, Rudołtowice, Rusocice, Ruszowice, Rybnica, Rybnik, Rychtal, Ryńsk, Rzepnica, Rzeszów, Samborzec, Sanok, Siedliska, Siemianowice Śląskie, Siennica, Sierakowice, Sitkówka-Nowiny, Skarbimierz, Skarżysko-Kamienna, Skawina, Skomlin, Skrzyszów, Skwierzyna, Słodków-Kolonia, TUREK, Słopnice, Smogorzów, Sobolewo, SOLNIKI WIELKIE, Stalowa Wola, Stany, Stare Babice, Stare Bogaczowice, Stare Litewniki, Stare Polichno, Stargard, Stary Adamów, Stary Ujazd, Stary Węgliniec, Staszów, Stopnica, Strzebielino - Osiedle, Strzelin, Studzienice, Suchedniów, Sulmierzyce, Sulmin, Sulnowo, Susz, Suwałki, Sychowo, Syców, Szamotuły, Szczaniec, Szczecin, Szczecinek, Szczerców, Szczytno, Szklana, Szówsko, Sztutowo, Śliwniki, Środa Śląska, Świdnica, Świebodzin, Świecie, Świedziebnia, Świerklaniec, Święta Katarzyna, Świętochłowice, Tajno Łanowe, Tarnobrzeg, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tczew, Terespol Pomorski, Tęgoborze, Topola Mała, Toruń, Toszek, Trzebnica, Tułowice, Tupadły, Turbia, Twardawa, Twardogóra, Tychy, Tymbark, Tyrawa Wołoska, Uchanie, Uciechowice, Ujanowice, Unisław Śląski, Ustrzyki Dolne, Uścięcice, Wadąg, Warchlinko, Warszawa, Warszawa-Ursynów, Wąbrzeźno, Wejherowo, Wężewo, Wiele, Wielgolas, Wielka Wieś, Wierzchosławice, Wieszowa, Wilków, Witaszyce, Witkowo, Witoszów Dolny, Wleń, Włocławek, Wodzisław Śląski , Wojkowice, Wojska, Wola Radziszowska, Wolica Pusta, Wrocław, Wronki, Wschowa, Wszechświęte, Wyry, Wysogotowo, Wysokie Mazowieckie, Zabłudów, Zabrze, Zacharzyce, Zaczernie, Zagórzany, Zakopane, Zakręt, Zaręba, Zarzecze, Zatory, Zbrosławice, Zbydniów, Zdziary, Zgierz, Zielona Góra, Zielonki, Złotoryja, Złotów, Żabno, Żary, Żelazków, Żelechów, Żukowo, Żydów, Żytna.