Serwis klimatyzacji Rogów

Klimatyzacja jest podstawowym elementem wyposażenia każdego samochodu. Niezależnie od warunków panujących na zewnątrz pozwala na podróżowanie w komfortowych warunkach. Należy pamiętać, że układ klimatyzacji wymaga określonych zabiegów serwisowych, które zapewnią mu bezawaryjne działanie. Regularne wykonywanie przeglądu i serwisu klimatyzacji samochodow to pewność, że system będzie działał tak, jak powinien.

Zauważyłeś problemy w funkcjonowaniu klimatyzacji samochodowej? Skorzystaj z usług serwisów ProfiAuto i umów się na wizytę w partnerskim warsztacie z miasta Rogów.

Klimatyzacja samochodowa Rogów

Przegląd i serwis układu klimatyzacji Rogów

Przegląd klimatyzacji jest zespołem czynności mających na celu sprawdzenie prawidłowości działania układu wraz z pomiarem ciśnienia. Kontrola układu ogranicza się do okresowej wymiany filtra kabinowego, odgrzybiania i czyszczenia wnętrza. W przypadku nieszczelności lub nieprawidłowego ciśnienia konieczna jest naprawa klimatyzacji. Przegląd klimatyzacji powinien być wykonywany okresowo, najlepiej raz w roku przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Serwis klimatyzacji Rogów to szereg czynności znacznie wykraczających poza zakres standardowej kontroli. Kompleksowy serwis klimatyzacji obejmuje poniższe czynności:

 • Test elektroniki pokładowej przeprowadzany jest najczęściej w nowszych pojazdach wyposażonych w automatyczną klimatyzacją. Badanie polega na podłączeniu testera, dzięki, któremu serwisant może odczytać błędy sterownika klimatyzacji i sprawdzić, czy czynnik roboczy nie ulatnia się zbyt szybko. Warto podkreślić, że w ciągu roku z układu ulatnia się około 10% czynnika.

 • Wymiana filtra kabinowego i odgrzybiane to obowiązkowe czynności przy każdym serwisie klimatyzacji Rogów. Zbierające się w klimatyzacji złogi grzybów mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Filtr kabinowy powinien być wymieniany regularnie. Odgrzybianie klimatyzacji odbywa się poprzez zastosowanie specjalnych środków chemicznych lub poprzez ozonowanie. Ozon zabija wszelkie organizmy żywe w samochodzie.

 • Wymiana osuszacza, który pochłania wilgoć we wnętrzu układu w celu ochrony kompresora przed korozją. Wymiana tego elementu powinna następować co 2-3 lata.

 • Dodatkowe czynności takie jak: kontrola temperatury, ciśnienia, odpływu wody z parownika. Zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura powietrza w kratkach nawiewu może być sygnałem złej pracy układu.

Serwis klimatyzacji najbliżej Ciebie

Przyczyny awarii układu klimatyzacji

 • Bardzo częstą przyczyną awarii klimatyzacji jest jej złe użytkowanie. Wielu kierowców wychodzi z założenia, że klimatyzacja powinna być używana wyłącznie latem. Jest to jednak błąd. Klimatyzacja samochodowa im więcej pracuje, tym zapewnia lepsze smarowanie sprężarce i innym podzespołom. Ponadto, w pracującej klimatyzacji nie zalegają zanieczyszczenia i grzyby.
 • Niewystarczająca ilość czynnika chłodniczego, która powoduje spadek wydajności chłodzenia i zatarcie się sprężarki na skutek słabego smarowania.
 • Nieodpowiedni olej lub barwnik UV, które mogą wpływać na zatkanie się zaworu rozprężnego lub dyszy dławiącej.
 • Nieregularna kontrola układu klimatyzacji.
Serwis klimatyzacji najbliżej Ciebie

Objawy niesprawnej klimatyzacji

Serwis klimatyzacji samochodowej Rogów
 • Słabszy efekt chłodzenia, który może być spowodowany zapchanym filtrem kabinowym, uszkodzoną dmuchawą powietrza lub nieszczelnością, przez którą w układzie jest mało czynnika chłodzącego.
 • Nieprzyjemny zapach wydobywający się z nawiewów auta, który jest spowodowany namnażaniem się bakterii i grzybów na parowniku układu klimatyzacji. Parownik odpowiada za osuszanie i schładzanie powietrza, które jest pompowane przez wentylator. W tym elemencie układu zbiera się duża wilgoć, która sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii, które mogą wywoływać alergię i choroby układu oddechowego.
 • Głośna praca kompresora po włączeniu klimatyzacji. Najczęstszą przyczyną takiej awarii jest wyeksploatowane łożysko sprzęgła kompresora.

Jeżeli jeden z objawów jest odczuwalny w Twoim pojeździe, to znak, że warto skontrolować działanie systemu klimatyzacji. Jednym z powszechnych problemów są powstające wycieki, które uniemożliwiają trwałe nabicie klimatyzacji. Dzieje się tak w momencie, w którym w przewodzie układu klimatyzacji powstają mikronieszczelności. Z czasem stają się one coraz większe, co uniemożliwia trwałe nabicie produktu. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług serwisów samochodowych ProfiAuto z miasta Rogów, które oferują kompleksowy serwis i naprawę klimatyzacji.

Serwis klimatyzacji najbliżej Ciebie

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej

Bez regularnego czyszczenia układu klimatyzacji w samochodzie mogą się namnażać zarazki, grzyby i bakterie. Dostają się one do wnętrza pojazdu przez wentylację, gdzie je wdychamy. Może to spowodować potencjalnie poważne choroby. Zaawansowany rozwój pleśni w parowniku lub filtrze kabinowym może prowadzić na przykład do duszności, pieczenia oczu i kichania.

Klimatyzator samochodowy jest często odpowiedzialny za nieprzyjemne zapachy w pojeździe. Najczęstszym powodem jest to, że grzyby i bakterie gromadzą się w kanałach wentylacyjnych. Jeśli wentylator jest teraz włączony, we wnętrzu rozchodzą się nieprzyjemne zapachy. Zapach klimatyzacji samochodowej jest nie tylko nieprzyjemny, ale również potencjalnie szkodliwy dla zdrowia.

W serwisach ProfiAuto Rogów czyszczenie klimatyzacji obejmuje profesjonalną dezynfekcję parownika, systemu klimatyzacji i systemu wentylacji. Dodatkowo filtr kabinowy jest sprawdzany i wymieniany w razie potrzeby. Oczywiście filtr klimatyzacji można wyczyścić. Po około 2 latach lub po 30 000 km należy go wymienić.

Serwis klimatyzacji najbliżej Ciebie

Samodzielne czyszczenie klimatyzacji

Klimatyzacja jest trudno dostępnym układem pojazdu, dlatego zaleca się profesjonalne czyszczenie klimatyzacji. Jeśli sam użyjesz dostępnego na rynku środka dezynfekującego, grzyby i bakterie mogą pozostać w ukrytych miejscach. Mogą one nadal się namnażać, a zapachy pojawią się ponownie po niedługim czasie.

Jeśli zdecydujesz się na czyszczenie klimatyzacji w serwisach ProfiAuto w mieście Rogów, gwarantujemy, że wszystkie zarazki, grzyby i bakterie zostaną usunięte. Dotyczy to wszystkich elementów układu klimatyzacji. Dlatego skontaktuj się bezpośrednio z naszymi specjalistami i wyjaśnij, jak często należy dezynfekować systemy klimatyzacji.

Serwis klimatyzacji najbliżej Ciebie

Nabijanie klimatyzacji - znajdź odpowiedni produkt

Przegląd klimatyzacji Rogów

Jeśli wydajność klimatyzacji znacznie się zmniejszy, należy ją uzupełnić. Odbywa się to przy pomocy jednego z dwóch popularnych ciekłych czynników chłodniczych. W starszych samochodach środkiem do klimatyzacji jest R134a. Nowe pojazdy wykorzystują czynnik chłodniczy R-1234yf, który jest mniej szkodliwy dla środowiska. Na naklejce w komorze silnika możesz łatwo odczytać, jaki środek jest używany w Twoim układzie.

Serwis klimatyzacji najbliżej Ciebie

Naprawa klimatyzacji samochodowej w warsztatach ProfiAuto!

Naprawa klimatyzacji to złożony proces, na który składa się wiele czynności. Warto więc zadbać o to, aby diagnostykę i ewentualną naprawę klimatyzacji przeprowadził doświadczony zespół specjalistów. Do diagnostyki i naprawy klimatyzacji niezbędne są profesjonalne urządzenia, które pozwolą znaleźć przyczynę nieprawidłowości w pracy układu.

Oddając samochód do warsztatów ProfiAuto masz pewność, że naprawa klimatyzacji samochodowej zostanie przeprowadzona w profesjonalny sposób. Klienci serwisów ProfiAuto Rogów otrzymują usługę nabijania klimatyzacji lub czyszczenia klimatyzacji wykonanej zgodnie ze standardami pracy.

Jeżeli potrzebujesz naprawić klimatyzację, cenisz sobie profesjonalizm i pracę na najwyższej jakości częściach chcesz być pewien, że diagnostyka i serwis klimatyzacji zostaną przeprowadzone w sposób rzetelny, to serwisy samochodowe ProfiAuto spełnią Twoje oczekiwania.

Serwis klimatyzacji najbliżej Ciebie

Cena naprawy klimatyzacji samochodowej Rogów

Elementami klimatyzacji, które mogą ulec awarii, a następnie będą wymagać wymiany, możemy zaliczyć: skraplacz i sprężarkę, osuszacz, parownik, silnik dmuchawy i zawór rozprężny. Ceny robocizny i wymiany części, a także możliwe prace naprawcze, różnią się znacznie w zależności od występującej wady. Cena identycznej naprawy w różnych modelach samochodów może się od siebie różnić. Wynika to z dostępności podzespołów i ich różnych cen. W związku z tym ceny naprawy klimatyzacji w warsztatach ProfiAuto Rogów ustalane są indywidualnie.

Serwis klimatyzacji najbliżej Ciebie

Najczęściej zadawane pytania


 1. Dlaczego klimatyzacja wymaga przeglądu?

  Każdy klimatyzator traci około 10% czynnika chłodniczego w ciągu roku. To znacznie zmniejsza wydajność chłodzenia. Jednak czynnik chłodniczy odpowiada nie tylko za wydajność chłodzenia, ale także za smarowanie sprężarki klimatyzacji. Nawet niewielka ilość brakującego czynnika chłodniczego może prowadzić do przegrzania, zwiększonego ścierania i ostatecznie do uszkodzenia sprężarki. Regularny serwis i naprawa klimatyzatora znacznie wydłuży jego żywotność. Nasza oferta serwisu i przeglądu klimatyzacji obejmuje wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się pełną wydajnością Twojego układu.

 2. Jak często należy wykonywać serwis klimatyzacji?

  Serwis klimatyzacji powinien być wykonywany co najmniej raz w roku, najlepiej przed sezonem letnim. Dodatkowo zaleca się również profilaktyczny przegląd przed sezonem zimowym. Podstawą prawidłowo działającej klimatyzacji jest regularna wymiana filtra klimatyzacji, czyszczenie przewodów, oraz odgrzybianie. Czynnik chłodzący powinien być uzupełniany przynajmniej co dwa lata. Pojawienie się jakichkolwiek nieprawidłowości i usterek w pracy klimatyzacji powinno być natychmiast zgłaszane do warsztatu. Pozwoli to uniknąć pogłębiania się problemów i kosztownych napraw.

 3. Kiedy konieczne jest odgrzybianie klimatyzacji?

  Jeśli z klimatyzacji wydobywa się nieprzyjemny zapach, to jest to zwykle spowodowane pojawieniem się grzybów i bakterii, które osadzają się między parownikiem a wentylatorem. Są szkodliwe nie tylko dla klimatyzatora, ale także dla zdrowia pasażerów, dlatego ważne jest, aby odgrzybianie układu klimatyzacji odbywało się co roku.

 4. Ile trwa serwis klimatyzacji z odgrzybianiem w warsztatach ProfiAuto?

  Warsztaty ProfiAuto dokładają wszelkich starań by serwis klimatyzacji był wykonywany profesjonalnie, dokładnie i szybko. Usługa serwisu klimatyzacji standardowo trwa około godziny czasu. Wyjątkiem mogą być przypadki z mocno zanieczyszczonym układem, któremu trzeba będzie poświęcić więcej czasu.

 5. Jak umówić się na wykonanie przeglądu lub czyszczenia klimatyzacji w serwisach ProfiAuto?

  Aby umówić się na realizację usługi przeglądu lub czyszczenia klimatyzacji należy skontaktować się z wybranym warsztatem ProfiAuto telefonicznie, mailowo lub za pomocą formularza kontaktowego w portalu Profiauto.pl. Wcześniejszy kontakt pozwoli uzgodnić dogodny dla klienta termin.

 6. Czy klimatyzacja w samochodzie powinna być zawsze włączona?

  Awarie pojawiają się, gdy klimatyzacja jest używana tylko wtedy, gdy potrzebne jest szybkie ochłodzenie temperatury w samochodzie. Jeśli klimatyzacja jest używana tylko okazjonalnie, zareaguje tylko delikatnym powiewem wiatru. Klimatyzator powinien działać regularnie. W skrajnych przypadkach kompresor klimatyzacji może ulec uszkodzeniu, jeśli układ klimatyzacji nie jest używany przez dłuższy czas.

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Łapalice, Aleksandrów Łódzki, Andrychów, Antoniów, Augustów, Bachowice, Banino, Bartniczka, Bełchatów, Bełsznica, Będzin, Biała Podlaska, Biały Dunajec, Białystok , Bibice, Bielsk Podlaski, Biskupice, Blizne Łaszczyńskiego, Bolesławiec, Borów, Borzęcin, Brodnica, Brusy, Brzeszcze, Brzezia Łąka, Brzeziny, Brzeźnica, Brzeźno, Buk Wielka Wieś, Bukowina Tatrzańska, Bydgoszcz, Byszewo, Bytom, Bytów, Cekcyn, Chełmno, Chełmża, Chłopice, Chociwel, Chorzów, Chotomów, Chrząstawa Mała, Chwaliszów, Chwaszczyno, Ciasna, Ciechów, Cisek, Ciszyca, Czarna Białostocka, Czarna Dąbrówka, Czechowice-Dziedzice, Czermin, Czerniejewo, Czeszów, Częstochowa, Czołnochów, Gizałki, Dąbrowa, Dąbrowa Górnicza, Dąbrowa Tarnowska, Dębica, Dębina, Dębnica Kaszubska, Dębowa Łąka, Dłużyna Dolna, Dobroszyce, Dolna, Doły, Drużbice, Drzewica, Drzycim, Dywity, Dzierżoniów, Dźwierzuty, Elbląg, Ełk, Garwolin, Gaworzyce, Gdańsk, Giżycko, Gliwice, Głogów, Głowno, Głubczyce, Głuszyca, Gniezno , Goczałkowice-Zdrój, Gołaczewy, Gołuchów, Gołymin - Ośrodek, Gorlice, Gorzkowice, Gorzyce, Gościcino, Góra, Góra Kalwaria, Górzno, Grabów Nad Prosną, Gralewo, Grodowiec, Grodzisk Wlkp., Gromadka, Grójec, Gruszka, Grzegorz, Handlowy Młyn, Horyniec-Zdrój, Hruszniew, Iława, Inowrocław, Isep, Jagodnik, Janikowo, Janowice, Janów, Jarocin, Jarosław, Jasiona, Jasionów, Jasło, Jastrzębia Góra, Jastrzębie, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Jazowsko, Jedlina, Jelenia Góra, Kalisz, Kałków, Kamienica, Kamionka Wielka, Kanina, Karniewo, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kępa Bogumiłowicka, Kępno, Kęty, Kiekrz, Kielce, Kietrz, Kijewo Szlacheckie, Klaudyn, Kleosin, Kleszczewo, Knurów, Kobielice, Kobierzyce, Kobiór, Kobyla Góra, Koczała, Koleczkowo, Kolonia Kokanin, Koło, Konotop, Kopienica, Korycin, Kostrzyn Wielkopolski, Koszalin, Koszyce Wielkie, Kościerzyna, Kościerzyna-Wybudowanie, Koźmin Wielkopolski, Kraków, Kraszew, Kraszewice, Krynica-Zdrój, Ksawerów, Kuklin, Kwidzyn, Latowicz, Legionowo, Leśnica, Librantowa, Limanowa, Liniewo, Lipinki Łużyckie, Lipnica, Lniano, Lniska, Lubenia, Lubin, Lubliniec, Lubogoszcz, Lubomierz, Lubsko, Lutomia Dolna, Luzino, Łabowo, Łagów, Łańcut, Łaziska Górne, Łącko, Łąka, Łęczyca, Łęgowo, Łomazy, Łomianki, Łosice, Łowyń, Łódź, Łubowo, Łyśniewo Sierakowickie, Makowice, Maków Mazowiecki, Malanów, Mała Wieś, Margonin, Marynowo, Maszewo Duże, Mąkoszyce, Mełno, Męcinka, Miasteczko Śląskie, Miastko, Miechucino, Miejsce, Mierzyn, Międzychód, Międzyrzecz, Międzyrzecze, Mikołów, Milicz, Miłoszyce, Mirów Stary, Mława, Moczydłów, Mosina, Moszczenica, Mościsko, Munina, Mysłowice, Nadarzyn, Nadolice Wielkie, Nakło Śląskie, Namysłów, Nawojowa, Niedomice, Nisko, Nowa Karczma, Nowa Sarzyna, Nowa Wieś, Nowa Wieś Ełcka, Nowe Gulczewo, Nowe Miasto nad Pilicą, Nowe Skalmierzyce, Nowiny Wielkie, Nowogard, Nowogrodziec, Nowosiedlice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Nowy Żabieniec, Nysa, Obidza, Obiecanowo, Obora, Obrzycko , Ociąż, Odolanów, Olecko, Oleśnica, Oliszki, Olsztyn, Olsztyn (śląskie), Olszyna Dolna, Opalenica, Opoczno, Ornontowice, Osiek-Aleksandrowo, Ostrów, Ostrów Wielkopolski, Ostrówek, Oświęcim, Oświęcim - Babice, Otmuchów, Pabianice, Papowo Biskupie, Parchowo, Paszyn, Pawłowo, Pęcz, Piaseczno, Pichlice, Piekary Śląskie, Pieńsk, Pietna, Piła, Pleszew, Plewiska, Płock, Płoty, Pniewy, Poddębice, Poklatki , Pokrówka, Popowo, Potok, Powroźnik, Poznań, Pruszcz Gdański, Pruszków, Przasnysz, Przemyśl, Przeworsk, Przybysławice, Przyszowa, Przytoczna, Przytuły, Pszczółki, Pszczyna, Pszenno, Pszów, Puck, Pułtusk, Puzdrowo, Pyskowice, Pysznica, Radomyśl n/Sanem, Radonia, Kołczygłowy, Radwanice, Radzanowo, Radzionków, Rajsko, Rakoniewice, Rąbino, Reda, Rogów, Rokietnica, Rokitnica, Rostarzewo, Ruda Śląska, Rudziniec, Rybnica, Rybnik, Rychtal, Ryńsk, Rzeszów, Rzozów, Sadów, Sanok, Sianów, Siedleczek, Siedlęcin, Siedliska, Siekierczyna, Siemianowice Śląskie, Sieniawa, Siennica, Sierakowice, Skarżysko-Kamienna, Skawina, Skąpe, Skomlin, Skrzyszów, Skwierzyna, Słodków-Kolonia, TUREK, Sokolniki , SOLNIKI WIELKIE, Sośninka, Łaskarzew, Stalowa Wola, Stany, Stara Wieś, Stare Babice, Stare Bogaczowice, Stare Polichno, Stargard, Stary Adamów, Stary Bartków, Stary Ujazd, Stary Węgliniec, Staszów, Stolno, Stopnica, Strumień, Stryków, Strzebielino - Osiedle, Strzelin, Studzienice, Suchcice, Suchedniów, Sulmierzyce, Sulmin, Sulmów, Suwałki, Syców, Szamotuły, Szczaniec, Szczecin, Szczecinek, Szklana, Szówsko, Sztutowo, Szydłów, Śliwniki, Środa Śląska, Świdnica, Świebodzin, Świecie, Świedziebnia, Świerzno, Święta Katarzyna, Świętochłowice, Tarnobrzeg, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tczew, Tęgoborze, Tłuczewo, Tomaszowice, Topola Mała, Toruń, Tuchola, Tupadły, Turek, Turze, Twardawa, Tychy, Tymbark, Uchanie, Uciechowice, Udryn, Unisław Śląski, Uścięcice, Wadąg, Warszawa, Warszawa-Ursynów, Warszewice, Wąbrzeźno, Wejherowo, Wężewo, Wichulec, Wiele, Wielgolas, Wielka Wieś, Wierzchosławice, Wiśniowa, Witkowo, Witoszów Dolny, Witoszyn, Włocławek, Wodzisław Śląski, Wojkowice, Wojska, Wola Radziszowska, Wolsztyn, Wrocław, Wronki, Wschowa, Wszechświęte, Wysogotowo, Wysokie Mazowieckie, Wyszogród Grodkowo, Zabłudów, Zabrze, Zabrzeg, Zaczernie, Zakopane, Zakręt, Zamość, Zaręba, Zatory, Ząbkowice Śląskie, Zboiska, Dukla, Zbrosławice, Zbydniów, Zgierz, Zgłobice, Zgorzelec, Zielona Góra, Zielonki, Złotoryja, Złotów, Żabno, Żagań, Żarki - Letnisko, Żary, Żelazków, Żerniki Wrocławskie, Żukowo, Żydów, Żytna.