Elektryka i elektronika Ołobok

Elektronika samochodowa jest nieodłącznym elementem każdego samochodu. Nowoczesne pojazdy wyposażone są w różnego rodzaju moduły sterujące, zarządzające pracą najważniejszych urządzeń oraz systemów, w tym: systemy wspomagające jazdę, hamowanie, poprawiające i optymalizujące pracę silnika, skrzyni biegów, a także zapobiegające zderzeniom czy poślizgom.

Ilość sterowników i ich funkcjonalność jest różna w zależności od producenta i modelu samochodu. Często zdarza się, że właściciel pojazdu o istnieniu danego czujnika dowiaduje się, dopiero gdy ten ulegnie awarii. W związku z tym elektronika samochodowa wymaga regularnych przeglądów w profesjonalnych serwisach samochodowych, które umożliwiają wykrycie usterek i ich ewentualną naprawę. Awaria układu elektrycznego w samochodzie spowoduje, że konieczna będzie pomoc elektryka samochodowego.

Ilość sterowników i ich funkcjonalność jest różna w zależności od producenta i modelu samochodu. Często zdarza się, że właściciel pojazdu o istnieniu danego czujnika dowiaduje się, dopiero gdy ten ulegnie awarii. W związku z tym elektronika samochodowa wymaga regularnych przeglądów w profesjonalnych serwisach samochodowych, które umożliwiają wykrycie usterek i ich ewentualną naprawę. Awaria układu elektrycznego w samochodzie spowoduje, że konieczna będzie pomoc elektryka samochodowego.

Elektryk samochodowy Ołobok

Elektromechanik, bądź inaczej auto elektryk to specjalista od układów elektrycznych w samochodach, który potrafi dokładnie zdiagnozować stan techniczny elementów instalacji elektrycznej pojazdu. Przy wykorzystywaniu mierników elektrycznych i fachowej wiedzy elektromechanik jest w stanie zlokalizować i usunąć usterkę. Wieloletnie doświadczenie pozwala mu podjąć się nietypowych i trudnych w diagnozie usterek.

Zakres prac auto elektryka Ołobok

Elektryk samochodowy Ołobok

Dynamiczny rozwój systemów elektroniki samochodowej sprawia, że zakres prac auto elektryka sale się poszerza, Do najczęściej zgłaszanych awarii możemy zaliczyć m.in:

 • usterki komputerów samochodowych,
 • naprawa klimatyzacji samochodowej
 • awarie instalacji świetlnej
 • naprawy systemów ABS, ESP, ASR,
 • naprawy odbiorników radiowych i wbudowanych systemów głośnomówiących,
 • kodowanie kluczyków i pilotów
 • analiza bieżących parametrów dotyczących pracy czujników,
 • aktualizacja oprogramowania,
 • wymiana czujników,

W warsztatach ProfiAuto Ołobok bez względu na zgłoszoną usterkę wykonywana jest kompleksowa diagnostyka samochodowej instalacji elektrycznej. Dzięki temu możliwe jest wykrycie usterki i jej szybka naprawa. Wskazane jest przeprowadzanie regularnego przeglądu elektroniki samochodowej, ponieważ ma ona duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Naprawa elektryki i elektroniki samochodowej w ProfiAuto

Warsztaty samochodowe sieci ProfiAuto zajmują się serwisem, diagnostyką oraz naprawą elektronicznych systemów samochodowych. Doskonale wyposażone zaplecze serwisów ProfiAuto pozwala na skuteczne i profesjonalne naprawy w zakresie elektryki samochodowej. Serwisy samochodowe ProfiAuto specjalizujące się w elektronice samochodowe oferują pełen zakres usług. Wykonywane są najprostsze naprawy obejmujące wymianę żarówek i usuwania drobnych usterek elementów elektrycznych po diagnozę i naprawę poważniejszych awarii systemów elektrycznych. Warsztaty samochodowe ProfiAuto zajmują się diagnostyką komputerową pojazdów oraz naprawą instalacji elektrycznych pojazdów wszystkich marek.

Specjalistyczne wyposażenie warsztatów ProfiAuto w narzędzia i urządzenia diagnostyczne pozwala sprawnie skontrolować stan układu elektrycznego, wykryć i zlokalizować źródło usterek oraz podjąć najodpowiedniejsze czynności naprawcze.

Kompleksowa usługa elektryki samochodowej pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze klienta. Prawidłowe postawienie diagnozy to szansa na podjęcie czynności serwisowych przez auto elektryka, dzięki którym pojazd odzyska pełną sprawność.

Najczęściej zadawane pytania


 1. Dlaczego warto robić przegląd elektroniki samochodowej?

  Zamontowane w samochodzie moduły elektroniczne zarządzają efektywną pracą silnika i systemów wspomagających, przez co wpływają na bezpieczeństwo jazdy samochodem. W przypadku nieprawidłowo działających elementów elektroniki samochodowej komputer pokładowy wyświetli informację o błędach. Zignorowanie ostrzeżeń wyświetlanych przez pojazd mogą spowodować problem z rozruchem silnika. Regularny serwis elektroniki samochodowej pozwala wcześniej wykryć nieprawidłowości, które mogą uwidocznić się w niespodziewanym momencie. Naprawą elektryki i elektroniki samochodowej powinni zająć się wyspecjalizowani mechanicy z warsztatów ProfiAuto Ołobok.

 2. Naprawa elektroniki samochodowej - najczęstsze przyczyny awarii?

  Najczęstsze przyczyny awarii samochodów spowodowanych elektroniką:

  • Ignorowanie ostrzeżeń wyświetlanych przez pojazd,
  • Nieprawidłowa eksploatacja samochodu,
  • Niepoprawny montaż instalacji gazowych lub alarmów,
  • Tuning samochodowy,
  • Korzystanie z usług niesprawdzonych serwisów, które niepoprawnie wykonały usługę,
  • Przedostanie się wody do przewodów,
  • Wada fabryczna elementów układu.
 3. Jak rozpoznać awarię elektroniki w samochodzie?

  Najczęstszym sygnałem sugerującym problem z elektroniką samochodową jest wyświetlanie się kontrolki na tablicy rozdzielczej. Awaria elektryki samochodowej może wiązać się z nieprawidłowym wyświetlaniem ostrzeżeń, dlatego warto również obserwować pracę samochodu. Do typowych objawów możemy zaliczyć: problem z uruchomieniem pojazdu, nierówną pracę silnika czy wysoki poziom spalania paliwa. W przypadku pojawienia się takich objawów warto przeprowadzić przegląd elektryki i elektroniki samochodu w warsztatach ProfiAuto Ołobok.

 4. Jakie są najczęstsze awarie elektroniki samochodowej?

  Do najczęstszych awarii elektroniki samochodowej należy:

  • wadliwie działający alternator lub rozrusznik,
  • usterki centralnego zamka lub stacyjki,
  • uszkodzenie oprogramowania sterującego,
  • fizyczne uszkodzenie pamięci komputera,
  • przepięcia zasilania układu elektronicznego,
  • awarie układów wykonawczych.
 5. Czy naprawa elektroniki samochodowej jest ważna?

  Tak, naprawa elektroniki samochodowej odpowiada za prawidłową pracę silnika i bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Awarie układów elektrycznych to jedne z najczęściej zgłaszanych przez kierowców typów usterek, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wielu innych podzespołów. W przypadku pojawienia się problemów z elektroniką samochodową warto skorzystać z pomocy mechaników z warsztatów ProfiAuto Ołobok