Elektryka i elektronika Łącko

Elektronika samochodowajest nieodłącznym elementem każdego samochodu i znacząco wpływa na jego prawidłowe funkcjonowanie. Większość komponentów i akcesoriów samochodowych działa przy użyciu energii elektrycznej z akumulatora. W związku z tym naprawy elektroniki stanowią ważny element mechaniki pojazdowej. Poniższe warsztaty samochodowe ProfiAuto z miasta Łącko oferują diagnostykę i naprawę elektryki w samochodach osoboych i dostawczych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czym jest elektronika samochodowa?

Do uruchomienia samochodu potrzebna jest energia elektryczna, która jest generowana przez baterię. Nowoczesne pojazdy wyposażone są w różnego rodzaju moduły sterujące zarządzające pracą najważniejszych urządzeń oraz systemów, takich jak: systemy wspomagające jazdę, hamowanie, poprawiające i optymalizujące pracę silnika, skrzyni biegów, a także zapobiegające zderzeniom czy poślizgom. Energia elektryczna w zasadzie zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wszystkich akcesoriów samochodowych i wpływa na komfort użytkowania samochodu.

Liczba sterowników i ich funkcjonalność jest różna w zależności od producenta i modelu samochodu.. Często zdarza się, że właściciel pojazdu o istnieniu danego czujnika dowiaduje się, dopiero gdy ten ulegnie awarii. W związku z tym elektronika samochodowa wymaga regularnych przeglądów w profesjonalnych serwisach samochodowych Łącko, które umożliwiają wykrycie usterek i ich ewentualną naprawę. Awaria układu elektrycznego w samochodzie spowoduje, że konieczna będzie pomoc elektromechanika samochodowego.

Elektryka i elektronika najbliżej Ciebie

Elementy podłączone do samochodowej instalacji elektrycznej

Elektryk samochodowy Łącko

Rozrusznik jest głównym elementem, który do funkcjonowania potrzebuje prądu. Jest zasilany z akumulatora jako pomocniczy silnik elektryczny. Oprócz rozruchu inne akcesoria samochodowe są również zasilane przez różne samochodowe obwody elektryczne. Przykłady:

 • Reflektory: światła pozycyjne, światła mijania, światła drogowe, światła przeciwmgielne, światła stopu, światła cofania, kierunkowskazy, światła awaryjne itp.
 • okna elektryczne,
 • radio samochodowe,
 • wycieraczki,
 • centralny zamek,
 • zapalniczka,
 • kamery cofania
 • czujniki,
 • urządzenia grzewcze,
 • światła wewnętrzne,
 • oświetlenie deski rozdzielczej.

Możliwe usterki elektryczne w samochodzie

Przerwanie przewodów

Zerwanie przewodu elektrycznego w samochodzie to najczęstsza przyczyna awarii w układzie elektrycznym. Tego typu usterki mogą mieć poważne konsekwencje w prawidłowej eksploatacji auta, zwłaszcza jeśli chodzi o przewód podłączony do alternatora, rozrusznika, centralnego zamka, czy reflektorów. Taki problem często uniemożliwia jazdę samochodem.

Problem jest mniej poważny, gdy usterka dotyczy innych elementów samochodu, takich jak zapalniczka czy radio samochodowe. Jednak zepsuty przewód nadal musi zostać naprawiony lub wymieniony.

Awaria akumulatora

Akumulator jest elementem, który dostarcza energię elektryczną do większości samochodów podczas pracy i postoju. Jego prawidłowe działanie jest niezbędne podczas uruchamiania silnika, włączania reflektorów, itp. Akumulator ładowany jest automatycznie przez alternator samochodu.

We wszystkich przypadkach awaria akumulatora prowadzi do wielu trudności, a nawet do niemożności uruchomienia auta, niesprawności świateł, awarii wycieraczek, radia samochodowego, podnośników szyb.

Awaria alternatora

Alternator to element, który poprzez akumulator dostarcza energię elektryczną do silnika oraz innych elementów samochodu. Jego awaria prowadzi do unieruchomienia lub utraty osiągów samochodu. Problem ten jest często sygnalizowany zapaleniem się kontrolki akumulatora na desce rozdzielczej lub problemami podczas rozruchu.

Elektryka i elektronika najbliżej Ciebie

Elektryk samochodowy Łącko

Naprawa elektryki samochodowej Łącko

Elektromechanik bądź inaczej auto elektryk to specjalista od układów elektrycznych w samochodach, który potrafi dokładnie zdiagnozować stan techniczny elementów instalacji elektrycznej pojazdu. Przy wykorzystywaniu mierników elektrycznych i fachowej wiedzy elektromechanik jest w stanie zlokalizować i usunąć usterkę. Wieloletnie doświadczenie pozwala mu podjąć się nietypowych i trudnych w diagnozie usterek.

Naprawa elektryki i elektroniki samochodowej w auto serwisie ProfiAuto

Warsztaty samochodowe sieci ProfiAuto Łącko oferują szerokie spektrum usług. Zajmują się serwisem, diagnostyką oraz naprawą elektronicznych systemów samochodowych. Doskonale wyposażone zaplecze serwisów ProfiAuto pozwala na skuteczne i profesjonalne naprawy w zakresie elektryki samochodowej. Serwisy samochodowe ProfiAuto specjalizujące się w elektronice samochodowe oferują pełen zakres usług. Wykonywane są najprostsze naprawy obejmujące wymianę żarówek i usuwania drobnych usterek elementów elektrycznych po diagnozę i naprawę poważniejszych awarii systemów elektrycznych.

Specjalistyczne wyposażenie warsztatów ProfiAuto Łącko w narzędzia i urządzenia diagnostyczne pozwala sprawnie skontrolować stan układu elektrycznego, wykryć i zlokalizować źródło usterek oraz podjąć najodpowiedniejsze czynności naprawcze.

Kompleksowe usługi z zakresu elektryki samochodowej pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze klienta. Prawidłowe postawienie diagnozy to szansa na podjęcie czynności serwisowych przez auto elektryka, dzięki którym pojazd odzyska pełną sprawność.

Elektryka i elektronika najbliżej Ciebie

Naprawa usterek układu elektrycznego w mieście Łącko

Warsztaty ProfiAuto Łącko zajmują się głównie naprawą uszkodzonych elementów elektrycznych w samochodach różnych marek. Działanie rozpoczyna się od szczegółowej diagnostyki układu elektrycznego w celu ustalenia przyczyn awarii i znalezienia elementu do naprawy lub wymiany. Potem następuje oszacowanie czasu potrzebnego do naprawy oraz przybliżonych kosztów naprawy.

W zależności od stopnia uszkodzenia, elektryk podejmie decyzję, czy wymienić, czy po prostu naprawić wadliwy element. Jeśli usterka dotyczy zerwania przewodu, lepiej jest go wymienić. Pomaga to zapobiegać uszkodzeniom w przyszłości. Jeżeli naprawa wiąże się z wymianą części, warsztat samochodowy zajmuje się zakupem lub zamówieniem nowej części przed demontażem wadliwego elementu i przystąpieniem do jego wymiany.

Oprócz napraw serwisy ProfiAuto z miasta Łącko oferują również wykonywanie regularnej konserwacji samochodowych układów elektryczny. Dzięki temu unikniemy niespodziewanych awarii.

Elektryka i elektronika najbliżej Ciebie

Zakres prac auto elektryka

Dynamiczny rozwój systemów elektroniki samochodowej sprawia, że zakres prac auto elektryka stale się poszerza, Do najczęściej zgłaszanych awarii możemy zaliczyć m.in:

 • usterki komputerów samochodowych,
 • naprawa klimatyzacji samochodowe
 • awarie instalacji świetlnej,
 • naprawy systemów ABS, ESP, ASR,
 • naprawy odbiorników radiowych i wbudowanych systemów głośnomówiących,
 • kodowanie kluczyków i pilotów,
 • analiza bieżących parametrów dotyczących pracy czujników,
 • aktualizacja oprogramowania,
 • wymiana czujników.

Naprawa układów elektrycznych w warsztatach ProfiAuto Łącko

Diagnostyka elektryczna samochodowa oraz wszystkie naprawy powinny być wykonywane wyłącznie przez elektryka samochodowego. Wymagają one rozległej wiedzy specjalistycznej, tj. kompetencji w zakresie elektryki samochodowej, umiejętności mechanicznych, łatwości obsługi i obsługi technicznej, a wreszcie znajomości oprogramowania i urządzeń do diagnostyki samochodowej.

Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem profesjonalistów, aby skorzystać z ich doświadczenia i kompetencji przy wszelkich pracach związanych z obwodami elektrycznymi w samochodach.

Elektryka i elektronika najbliżej Ciebie

Najczęściej zadawane pytania


 1. Dlaczego warto robić przegląd elektroniki samochodowej?

  Zamontowane w samochodzie moduły elektroniczne zarządzają efektywną pracą silnika i systemów wspomagających, przez co wpływają na bezpieczeństwo jazdy samochodem. W przypadku nieprawidłowo działających elementów elektroniki samochodowej komputer pokładowy wyświetli informację o błędach. Zignorowanie ostrzeżeń wyświetlanych przez pojazd mogą spowodować problem z rozruchem silnika. Regularny serwis elektroniki samochodowej pozwala wcześniej wykryć nieprawidłowości, które mogą uwidocznić się w niespodziewanym momencie. Naprawą elektryki i elektroniki samochodowej powinni zająć się wyspecjalizowani mechanicy z warsztatów ProfiAuto w mieście Łącko.

 2. Naprawa elektroniki samochodowej - najczęstsze przyczyny awarii?

  Najczęstsze przyczyny awarii samochodów spowodowanych elektroniką:

  • Ignorowanie ostrzeżeń wyświetlanych przez pojazd;
  • Nieprawidłowa eksploatacja samochodu;
  • Niepoprawny montaż instalacji gazowych lub alarmów;
  • Tuning samochodowy;
  • Korzystanie z usług niesprawdzonych serwisów, które niepoprawnie wykonały usługę;
  • Przedostanie się wody do przewodów;
  • Wada fabryczna elementów układu.
 3. Jak rozpoznać awarię elektroniki w samochodzie?

  Najczęstszym sygnałem sugerującym problem z elektroniką samochodową jest wyświetlanie się kontrolki na tablicy rozdzielczej. Awaria elektryki samochodowej może wiązać się z nieprawidłowym wyświetlaniem ostrzeżeń, dlatego warto również obserwować pracę samochodu. Do typowych objawów możemy zaliczyć: problem z uruchomieniem pojazdu, nierówną pracę silnika czy wysoki poziom spalania paliwa. W przypadku pojawienia się takich objawów warto przeprowadzić przegląd elektryki i elektroniki samochodu w warsztatach ProfiAuto Łącko.

 4. Jakie są najczęstsze awarie elektroniki samochodowej?

  Do najczęstszych awarii elektroniki samochodowej należy:

  • wadliwie działający alternator lub rozrusznik,
  • usterki centralnego zamka lub stacyjki,
  • uszkodzenie oprogramowania sterującego,
  • fizyczne uszkodzenie pamięci komputera,
  • przepięcia zasilania układu elektronicznego,
  • awarie układów wykonawczych.
 5. Czy naprawa elektroniki samochodowej jest ważna?

  Tak, naprawa elektroniki samochodowej odpowiada za prawidłową pracę silnika i bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Awarie układów elektrycznych to jedne z najczęściej zgłaszanych przez kierowców typów usterek, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wielu innych podzespołów. W przypadku pojawienia się problemów z elektroniką samochodową warto skorzystać z pomocy mechaników z warsztatów ProfiAuto w mieście Łącko

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Antoniów, Augustów, Bachowice, Banino, Bełchatów, Biała Podlaska, Białogard, Biały Dunajec, Białystok, Bielawa, Bierutów, Biskupice, Brzezia Łąka, Buk, Bukowina Tatrzańska, Byszewo, Bytom, Bytów, Cedry Wielkie, Chełmża, Chodkowo-Kuchny, Chorzów, Chwałków, Chwaszczyno, Ciasna, Cielimowo, Cisek, Ciszyca, Czerwieńsk, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dąbrowa Tarnowska, Dębnica Kaszubska, Dolna, Doły, Doły, Wolkowo, Drzewica, Dywity, Dzierżoniów, Gdańsk, Giżycko, Gliwice, Głogów, Głuszyca, Goczałkowice-Zdrój, Gogolin, Gorlice, Gorzów Wielkopolski, Gorzyce, Góra, Góra Kalwaria, Górzno, Grabów Nad Prosną, Gralewo, Gruszka, Horyniec-Zdrój, Hruszniew, Iława, Jabłonowo Pomorskie, Janów, Jarocin, Jarosław, Jasiona, Jastrzębia Góra, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Jurków, Kamieniec Wrocławski, Kamionka Wielka, Karniewo, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Kietrz, Klaudyn, Kopienica, Koszalin, Koszyce Wielkie, Kościerzyna-Wybudowanie, Kraków, Kraszew, Krupniki, Krynica-Zdrój, Księginice, Legionowo, Leszczynki, Leśnica, Librantowa, Limanowa, Lipnica, Lubliniec, Lubogoszcz, Lubomierz, Łabowo, Łańcut, Łącko, Łąka, Łęczyca, Łęgowo, Łopienno, Łosice, Łódź, Makowice, Maków Mazowiecki, Malanów, Małecz, Maszewo Duże, Międzyrzecze, Mikołów, Miłoszyce, Mirów Stary, Mosina, Munina, Muszyna, Nadarzyn, Nadolany, Nadolice Wielkie, Namysłów, Niedomice, Nisko, Nowa Wieś, Nowogard, Nowy Targ, Nysa, Obiecanowo, Olecko, Oleśnica, Olsztyn (śląskie), Ołobok, Opalenica, Opoczno, Orły, Osiek-Aleksandrowo, Ostrów, Ostrówek, Oświęcim, Papowo Biskupie, Parchowo, Piekary Śląskie, Piława Dolna, Płock, Pniewy, Podegrodzie, Pomysk Wielki, Poronin, Potok, Poznań, Przasnysz, Przemyśl, Przeworsk, Przytuły, Pszczyna, Pszenno, Puck, Pułtusk, Racibórz, Radomyśl n/Sanem, Radonia, Radzionków, Rajsko, Raszowa, Rokitnica, Rozdrażew, Ruda Śląska, Rudołtowice, Rychtal, Rzeszów, Rzozów, Rzuchów, Samborzec, Sianów, Siedliska, Siemianowice Śląskie, Sieniawa, Sierakowice, Sitkówka-Nowiny, Skarbimierz, Skarżysko-Kamienna, Skawina, Skrzyszów, Słodków-Kolonia, TUREK, Sobolewo, Sośninka, Łaskarzew, Stalowa Wola, Stara Wieś, Stare Babice, Stargard, Stary Sącz, Stary Ujazd, Staszów, Stężyca, Stopnica, Stryków, Strzelin, Suchcice, Sulmierzyce, Sulmów, Susz, Suwałki, Szamotuły, Szczecin, Szczytno, Szydłów, Środa Śląska, Świdnica, Świecie, Święta Katarzyna, Świętochłowice, Tarnobrzeg, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tęgoborze, Tomaszowice, Toruń, Trzebiatkowa, Trzebnica, Tułowice, Turek, Twardawa, Tychy, Tymbark, Tyrawa Wołoska, Uciechowice, Ujanowice, Warszawa, Warszawa-Ursynów, Warszewice, Wejherowo, Witoszów Dolny, Wodzisław Śląski , Wojkowice, Wola Radziszowska, Wrocław, Wschowa, Wybudowanie Michałowo, Wyry, Wysokie Mazowieckie, Wyszogród Grodkowo, Zabrze, Zacharzyce, Zaczernie, Zagórzany, Zakopane, Zamość, Zarzecze, Zboiska, Dukla, Zbydniów, Zdziary, Zgierz, Zgłobice, Zielonki, Złotoryja, Żabno, Żagań, Żary, Żelazków, Żerniki Wrocławskie.