Dwa miliony nowych klientów

Warsztaty zorganizowane w sieć mają niekwestionowaną przewagę nad punktami niezależnymi w pozyskiwaniu nowych klientów*. Nie chodzi tutaj o sporadycznych użytkowników samochodów, a o dwa miliony kierowców pokonujących dziennie setki kilometrów.

Rynek usług mechanicznych zmienia się dynamicznie. Obecnie o uwagę klienta konkurują autoryzowane serwisy i niezależne oraz zrzeszone warsztaty samochodowe. W Polsce do sieci należy obecnie około 20 procent punktów serwisowych, a liczba pojawiających się w nich klientów stale rośnie.

Właściciele samochodów odwiedzający punkty napraw należące do sieci warsztatowych wybierają te miejsca ze względu na zachowanie odpowiedniego standardu świadczonych usług**. Wiedzą, że każdy z pracowników takiego serwisu jest odpowiednio przeszkolony, pracuje na najnowszym sprzęcie serwisowym i wie, jak podejść do naprawy nowego, jak i starszego samochodu. Dba również o zachowanie standardów znanych z autoryzowanych punktów napraw, a przy tym jest relatywnie tańszy.

Warsztat dołączający do takiej sieci "z marszu" otrzymuje nowych klientów. Osoby przejeżdżające setki kilometrów, będące w obcym miejscu, w razie awarii chętniej skierują się do punktu ze znanym szyldem niż do warsztatu bezimiennego. Szanse na to zwiększy również znana aplikacja Yanosik.

Dzięki podpisaniu porozumienia przez firmę Moto-Profil z dostawcą rozwiązania, punkty serwisowe należące do sieci ProfiAuto Serwis znajdą się na mapie nawigacji wbudowanej w program. Tym samym warsztaty ProfiAuto Serwis, jako jedyne zrzeszone miejsca napraw samochodów, wyświetlą się na ekranie smartfonów dwóch milionów Polskich kierowców. W razie awarii, za pomocą dwóch kliknięć, będą mogli skontaktować się z najbliżej ulokowanym warsztatem sieci ProfiAuto.

Jak widać przynależność do sieci warsztatowej, to nie tylko ładny szyld i prestiż, ale również realne korzyści. Oprócz szkoleń, wymiany doświadczeń, nowoczesnego sprzętu, najważniejszy jest przypływ nowych klientów, których z aplikacją Yanosik i obecnością marki ProfiAuto, na pewno nie zabraknie.

Chcesz się dowiedzieć więcej o korzyściach z przynależności do sieci ProfiAuto Serwis?
Przyjedź na szkolenie ProfiRacing Cup i poznaj wszystkie szczegóły.

* Opracowano na bazie - http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:oeUoZ39e1gcJ:yadda.icm.edu.pl/yadda/element/bwmeta1.element.desklight-bcd86a81-88b0-4c2e-9716-7e042abb72b6/c/184-507-1-PB.pdf+&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl
** Gazeta Finansowa z dn. 17 lipca 2015


« powrót do listy