Twój blog motoryzacyjny

Jeep Wrangler Rubicon w zestawie LEGO

Jeep Wrangler Rubicon, który uchodzi za legendę wśród samochodów terenowych, znalazł odwzorowanie w modelu z klocków Lego Technic. Nie jest tak skomplikowany i czasochłonny w składaniu jak replika Land Rovera Defender, ani tak drogi jak zestaw Lamborghini Sian, ale również zasługuje na uwagę.

Zestaw Jeep Wrangler Rubicon Lego

Jeep Wrangler Rubicon pokonuje przeszkode

Na zestaw składa się 665 pojedynczych klocków. Po ich złożeniu powstanie model legendarnej terenówki o długości 24 i szerokości 13 centymetrów. Podobnie jak przy najciekawszych zestawach LEGO, także i w tym przypadku duńska firma położyła nacisk na odwzorowanie detali.

Część elementów jest ruchoma

Maska i drzwi otwierają się i zamykają, a tylne siedzenia można składać. Dodatkowo przednia oś jest skrętna. Wrangler dysponuje też wyciągarką i ma pełnowymiarowe koło zapasowe w komplecie. Nie wspominając o funkcjonalnym układzie kierowniczym i terenowym zawieszeniu. Lusterka boczne nie są przymocowane do drzwi, ale ogólnie całość wygląda nieźle.

„Wrangler ma wiele kultowych detali uwielbianych przez fanów 4×4 na całym świecie. Istotne dla mnie było to, aby w replice Lego Technic zawrzeć jak najwięcej funkcji charakterystycznych dla prawdziwej terenówki” – powiedział Lars Thygesen, projektant klocków

Zestaw Jeep Wrangler Rubicon jest przeznaczony dla dzieci w wieku od co najmniej 9 lat

Jeep Wrangler Rubicon odwzorowany w klockach Lego

Coś mi się jednak wydaje, że grupa docelowa jest znacznie starsza. Nie mam wątpliwości, że replika Jeepa Wranglera w wersji LEGO trafić może w gusta wielu dorosłych miłośników duńskich klocków. Zwłaszcza że cena nie zwala z nóg. Zestaw kosztuje tylko 220 zł i będzie dostępny w sprzedaży od 1 stycznia 2021 roku.

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze