Twój blog motoryzacyjny

Aston Martin DBX coraz bliżej – testy na Nurburgringu i pierwsze zdjęcia wnętrza

Pierwszy SUV Astona Martina przechodzi właśnie testy na słynnym torze Nurburgring. A to oznacza, że jego premiera zbliża się wielkimi krokami.

Ostatnia faza testów

DBX

W listopadzie zeszłego roku brytyjski SUV był widziany na walijskim odludziu. Testowano zachowanie się nowej platformy, na której zbudowano auto. W tym roku w marcu samochód zmierzył się z zimowym klimatem Szwecji. Kolejny etap to sprawdzian na Północnej Pętli toru Nurburgring.

DBX

DBX wciąż jest w kamuflażu i niewiele da się w tej chwili powiedzieć na 100% o jego wyglądzie, poza tym, że ma charakterystyczny przedni grill, delikatnie opadającą linię dachu i seksowne okrągłe światła w tyle.

Gabarytami nie odbiega szczególnie od Alfy Romeo Stelvio, z którą zresztą przyjdzie mu rywalizować na rynku – oczywiście mam tu na myśli najmocniejszą wersję włoskiego SUV-a, czyli Quadrifoglio z 510-konnym silnikiem. Innymi rywalami DBX-a będą m.in. Maserati Levante, Lamborghini Urus oraz Bentley Bentayga.

Zagranicznym dziennikarzom udało się sfotografować wnętrze pojazdu

Aston Martin DBX - wnetrze

Kabina jest jeszcze daleka od produkcyjnej wersji, ale kilka przycisków, potężny ekran, czy kierownica przywołują na myśl Mercedesa. Nie jest to zbieg okoliczności, ponieważ obie marki podpisały umowę o współpracy. Na jej mocy np. w modelu DBS Superleggera cały system inforozrywki pochodzi od Mercedesa i niewykluczone, że w przypadku DBX-a będzie podobnie.

Na temat silnika, który zasili brytyjskiego SUV-a, wciąż trwają spekulacje

Prawdopodobnie będzie to 4-litrowa jednostka V8 od Mercedesa-AMG, obok której równocześnie zadebiutuje układ hybrydowy. Napęd elektryczny, pierwotnie zakładany przez producenta, będzie realizowała submarka Astona Martina – Lagonda.

Jedno jest pewne – czeka nas gorące lato, pełne szumu informacyjnego w temacie DBX-a. Zakończy je dopiero oficjalny debiut SUV-a, przewidziany wstępnie na końcówkę 2019 roku.

 

Źródło zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze