Twój blog motoryzacyjny

Aston Martin DBX coraz bliżej – testy na Nurburgringu i pierwsze zdjęcia wnętrza

Pierwszy SUV Astona Martina przechodzi właśnie testy na słynnym torze Nurburgring. A to oznacza, że jego premiera zbliża się wielkimi krokami.

Ostatnia faza testów

W listopadzie zeszłego roku brytyjski SUV był widziany na walijskim odludziu. Testowano zachowanie się nowej platformy, na której zbudowano auto. W tym roku w marcu samochód zmierzył się z zimowym klimatem Szwecji. Kolejny etap to sprawdzian na Północnej Pętli toru Nurburgring.

DBX wciąż jest w kamuflażu i niewiele da się w tej chwili powiedzieć na 100% o jego wyglądzie, poza tym, że ma charakterystyczny przedni grill, delikatnie opadającą linię dachu i seksowne okrągłe światła w tyle.

Gabarytami nie odbiega szczególnie od Alfy Romeo Stelvio, z którą zresztą przyjdzie mu rywalizować na rynku – oczywiście mam tu na myśli najmocniejszą wersję włoskiego SUV-a, czyli Quadrifoglio z 510-konnym silnikiem. Innymi rywalami DBX-a będą m.in. Maserati Levante, Lamborghini Urus oraz Bentley Bentayga.

Zagranicznym dziennikarzom udało się sfotografować wnętrze pojazdu

Kabina jest jeszcze daleka od produkcyjnej wersji, ale kilka przycisków, potężny ekran, czy kierownica przywołują na myśl Mercedesa. Nie jest to zbieg okoliczności, ponieważ obie marki podpisały umowę o współpracy. Na jej mocy np. w modelu DBS Superleggera cały system inforozrywki pochodzi od Mercedesa i niewykluczone, że w przypadku DBX-a będzie podobnie.

Na temat silnika, który zasili brytyjskiego SUV-a, wciąż trwają spekulacje

Prawdopodobnie będzie to 4-litrowa jednostka V8 od Mercedesa-AMG, obok której równocześnie zadebiutuje układ hybrydowy. Napęd elektryczny, pierwotnie zakładany przez producenta, będzie realizowała submarka Astona Martina – Lagonda.

Jedno jest pewne – czeka nas gorące lato, pełne szumu informacyjnego w temacie DBX-a. Zakończy je dopiero oficjalny debiut SUV-a, przewidziany wstępnie na końcówkę 2019 roku.

 

Źródło zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze