Twój blog motoryzacyjny

Rekordowa prędkość Agery RS

Na zamkniętym odcinku autostrady w Nevadzie Koenigsegg Agera RS rozpędził się do 447 km/h i zyskał (nieoficjalnie) tytuł najszybszego produkcyjnego pojazdu na świecie.

Agera RS ustanawia rekord predkosci

To był dokładnie ten sam samochód, który miesiąc temu w teście przyspieszenia i hamowania „zero-400-zero” uzyskał znakomity rezultat 41,96 s. (pobił tym samym wcześniejszy wyczyn Bugatti Chiron). Za kierownicą tym razem usiadł fabryczny kierowca Niklas Lilja, który już po fakcie dla Top Gear wyjawił, że jedyne jego obawy dotyczyły wytrzymałości opon przy tak dużej prędkości.

Opony dały radę, kierowca również spisał się doskonale.

Ważny odnotowania jest fakt, że rekordowa prędkość to wartość uśredniona z dwóch przejazdów.
W pierwszym wskazówka prędkościomierza Koenigsegga dobiła do 457 km/h. W drugiej próbie,
w przeciwnym kierunku i pod wiatr, superauto uzyskało prędkość na poziomie 437 km/h. Pomiary przeprowadzono przy użyciu profesjonalnego sprzętu firmy Racelogic.

Obejrzyjcie zapis onboard:

To nie koniec walki o tytuł najszybszego superauta na rynku. Do próby ustanowienia rekordu prędkości przymierza się przecież John Hennessey z kosmicznym Venomem F5, nie można też zapominać
o podobnych planach Bugatti na 2018 rok (Michelin przygotowuje specjalne opony). Jeśli chodzi
o Koenigsegga, Niklas Lilja po świetnym przejeździe wyznał, że teraz pora, by sprawdzić się również w zakrętach. Czy to oznacza szwedzki potop na Nurburgringu i próbę przyćmienia dokonań Porsche (911 GT2 RS)? Przekonamy się o tym już niebawem. Jedno jest pewne – najbliższe miesiące zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

 

Źródło: roadandtrack.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze