Twój blog motoryzacyjny

5 najmocniejszych pojazdów na New York Auto Show 2017

Tegoroczne targi motoryzacyjne w Nowym Jorku – New York Auto Show 2017 (NYIAS) obfitowały w wiele nowych aut, ale chyba najbardziej niezwykłym i zarazem najbardziej wyczekiwanym debiutem był Dodge Challenger SRT Demon. Amerykański muscle car był awizowany jako najszybszy produkcyjny samochód na świecie. Wiele mówiło się o jego mocy, brutalnym wyglądzie i rekordach, które pobił jeszcze przed oficjalną prezentacją. Na poniższej liście Demon nie znalazł się nawet na pudle.

Koenigsegg Agera RS1 – 1360 KM

Koenigsegg Agera RS został przygotowany specjalnie dla klienta z USA i wyróżnia się m.in. wyjątkowym lakierem Arctic White , czarnymi pasami oraz niebieskimi wstawkami w nadwoziu. Właściciel pojazdu zażyczył sobie również niebieską alcantarę we wnętrzu, która kontrastuje z anodyzowanym aluminium i karbonem.

To, co najważniejsze, schowane jest za plecami kierowcy. Agera RS1 napędzana jest silnikiem V8 biturbo o mocy 1360 KM (i 1370 Nm). Start do setki zajmuje tylko 2,8 s, a prędkość maksymalna przekracza 400 km/h. Podobno – bo nikt tego jeszcze nie sprawdził.

Rimac Concept One – 1224 KM

To superauto z elektrycznym napędem (4silniki elektryczne o łącznej mocy 1088 KM) zmierzyło się ostatnio na długiej prostej z samym Veyronem i jak pewnie się domyślacie wyszło z tego pojedynku zwycięskie. Zaprezentowana na targach samochodowych Nowym Jorku wersja chorwackiego pocisku została udoskonalona – posiada pojemniejszy pakiet akumulatorów (90 kWh) i cechuje się mocą 1224 KM. Osiągi elektryka mogą robić wrażenie. Od 0 do 100 km/h auto przyspiesza w 2,5 s, a 200 km/h pojawia się już po 6 s od startu. Cena? 1 600 000 dolarów.

Trans AM Super Duty 1000HP – 1013 KM

Trans Am 455 Super Duty bazuje na 6-generacji Camaro i używa 7,4-litrowej jednostki V8 LT1, w której swoje palce maczali inżynierowie związani z serią wyścigową NASCAR. Jednostka wytwarza aż 1013 KM i 1416 Nm.

Produkcja auta będzie limitowana do 50 egzemplarzy, a sprzedaż ma ruszyć jeszcze w tym roku w maju, dlatego z rezerwacją (3000 dolarów) trzeba się spieszyć.


Dodge Challenger SRT Demon – 840 KM

Dodge Challenger SRT Demon jest prawdopodobnie jednym z niewielu seryjnych aut, którym można zrobić „wheelie”. Muscle car przy starcie unosi się na kilkadziesiąt centymetrów przednią osią. To efekt ogromnej mocy (840 KM), którą generuje zmodyfikowana jednostka V8 HEMI. Producent zadbał też o to, by kierowcę Dodge’a na odcinku 1/4 mili absolutne nikt nie wyprzedził – auto pokonuje „ćwiartkę” w 9,65 s. Czyste szaleństwo!

Jeep Grand Cherokee Trackhawk – 717 KM

Najmocniejszy SUV nowojorskich targów. Zaprezentowana wersja Jeepa Grand Cherokee o przydomku Trackhawk cechuje się doładowanym 6,2-litrowym silnikiem V8 o mocy 717 KM i momencie obrotowym na poziomie 875 Nm. Z jednostką współpracuje 8-stopniowa automatyczna przekładnia. Podobnie jak Demon, Trackhawk jest sprinterem i setkę pokonuje w 3,5 s. Prędkość maksymalna SUV-a wynosi 290 km/h. Auto trafi do amerykańskich salonów w 4 kwartale tego roku, a jego cena bazowa będzie zaczynała się od 85 000 dolarów.

Żródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze