Twój blog motoryzacyjny

Łada Niva – 40 lat minęło jak jeden dzień

Na rynku motoryzacyjnym można spotkać auta, które produkowane są od lat, często z zachowaniem swojego pierwotnego charakteru. To m.in Morgan 4/4 (od 1955 roku), Mercedes klasy G (od 1979 roku) czy Łada Niva (od 1977 roku). Ten ostatni pojazd świętuje w tym roku 40 rocznicę powstania. Z tej okazji producent Łady Nivy – AwtoWAZ przygotował specjalną wersję tego kultowego modelu.

Niva (od 2006 roku funkcjonuje pod nazwą Łada 4×4) ma u wielu miłośników off-roadu status klasyka. Modernizowana na przestrzeni lat rosyjska terenówka cechuje się prostą konstrukcją, spartańskim wnętrzem, sprawdzoną dzielnością w terenie (stały napęd na 4 koła i blokada centralnego dyferencjału) i tanią eksploatacją. O popularności pojazdu świadczy długość produkcji oraz sprzedaż na świecie w liczbie ponad 2 500 000 egzemplarzy.

Rosyjski producent – AwtoWAZ, mając na względzie długą historię Nivy, postanowił wypuścić jubileuszową wersję auta z lepszym wyposażeniem wnętrza. Na pokładzie nowej Łady Nivy znajdzie się klimatyzacja, tapicerka z ekologicznej skóry i nierdzewna stal. O tym, że jest to edycja specjalna świadczyć będzie przeszycie foteli z logo „40 Anniversary”.

Łada Niva będzie dostępna w kilku kolorach nadwozia – w beżowym, czerwonym, białym, terracotta i szaroniebieskim. W limitowanej liczbie 1977 egzemplarzy trafi do salonów jeszcze w tym roku, w czerwcu.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze