Twój blog motoryzacyjny

Ford Fiesta ST – hot hatch z charakterem

Nowy Ford Fiesta ST jest prawdopodobnie pierwszym hot hatchem z 3 cylindrami zamiast bardziej popularnej konfiguracji składającej się z 4 cylindrów. Pojazd o sportowym zacięciu zadebiutuje na marcowym salonie samochodowym w Genewie.

Fiesta ST

Najważniejsza wiadomość jest taka, że 1,6-litrowy 4-cylindrowy silnik z poprzedniej generacji zostaje zastąpiony mniejszą i bardziej efektywną 1,5-litrową 3-cylindrową jednostką z rodziny EcoBoost. Wytwarza ona 200 koni mechanicznych i 290 Nm momentu obrotowego. Gwarantuje również lepsze osiągi. Nowa Fiest ST przyspiesza do setki w 6,7 s.( czyli jest o całe 0,2 s szybciej niż we wcześniejszej wersji).

Fiesta ST z charakterem

Istnieje możliwość dezaktywacji jednego cylindra w pewnych sytuacjach. Pozwoli to zminimalizować zużycie paliwa. Ponowna aktywacja cylindra zajmuje jedynie 14 milisekund. Ford podkreśla, że jest to 20 razy szybciej od mrugnięcia okiem.

Ford Fiesta ST - zwinny hot hatch

Kierowca będzie miał do dyspozycji 3 tryby jazdy: Normal, Sport i Track. Ich wybór determinuje ustawienia i konfigurację silnika. Wpływa także na jego dźwięk, który zostaje elektronicznie wzmocniony (odpowiada za to system Electronic Sound Enhancement). Tryb Drift nie jest przewidziany.

Hot hatch Forda - Fiesta ST

Z zewnątrz zaszły niewielkie zmiany. Pojazd wyposażony jest w LED-owe reflektory, nowe zderzaki, aluminiowe felgi (18 cali) i niewielkich rozmiarów spojler. Modyfikację przeszła przednia kratka, pojawiły się też większe wloty powietrza.

Nowa kierownica Forda Fiesty ST

Ford zapowiada więcej opcji personalizacji i wykończenia wnętrza, w którym znalazła się m.in. nowa kierownica, fotele sportowe Recaro i system komunikacji i rozrywki SYNC 3 z 8-calowym ekranem dotykowym. Oficjalnym kolorem nadwozia będzie niebieski.

Ford Fiesta ST z 3 cylindrowym silnikiem

Ford Fiesta ST będzie dostępny w wersji 3-drzwiowej i 5-drzwiowej, a do salonów trafi pod koniec 2017 roku.

 
Zdjęcia: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze