Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

BMW 3.0 CSL Hommage R

W maju BMW zaprezentowało koncept BMW 3.0 CSL Hommage, który był hołdem wobec sportowego modelu z lat 70. Pojazd spotkał się z mieszanymi reakcjami – od zachwytu po bardzo mocną krytykę. Teraz BMW, wykorzystując festiwal w Pebble Beach, powraca z projektem, który ma zamknąć usta wszystkim malkontentom.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


BMW-30-Hommage-R-Concept-68

BMW-30-Hommage-R-Concept-70

BMW-30-Hommage-R-Concept-72

BMW 3.0 CSL Hommage R to torowa wyścigówka pełną gębą. Samochód charakteryzuje się szerokimi wlotami powietrza, potężnymi nadkolami i wielkim spojlerem. W oczy rzucają się złote 21-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich
z czarnymi wstawkami. Poprawiono aerodynamikę, zmianie uległo także malowanie, które nawiązuje do przeszłości i legendarnego modelu z 1975 roku.

BMW-30-Hommage-R-Concept-11

BMW-30-Hommage-R-Concept-2

Najciekawsze jest jednak wnętrze, wykonane prawie w całości z włókna węglowego
z futurystyczną deską rozdzielczą, na której można śledzić mapę toru i czasy przejazdu. Nacisk położono na maksymalną integrację kierowcy z maszyną. Projektanci stworzyli specjalny kask z wyświetlaczem HUD oraz kombinezon (projekt Pumy), który jest czymś w rodzaju łącznika pomiędzy kierowcą a samochodem – w trakcie jazdy iluminuje na niebiesko.

BMW-30-Hommage-R-Concept-16

BMW-30-Hommage-R-Concept-23

BMW-30-Hommage-R-Concept-35

To nadal koncept, ale można przypuszczać, że pewne rozwiązania będą brane pod uwagę w przypadku nowych modeli marki.

 
Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze