Twój blog motoryzacyjny

8 absurdalnych pomysłów na wizualną modyfikację auta

Gruby, wiejski tuning to w gruncie rzeczy ciężka praca. Szlifowanie spawów i zabawa ze szpachlą
i epoksydem wymagają odpowiednich umiejętności, a montaż wydechu z rynny jest czasochłonny. Są znacznie prostsze sposoby wizualnej modyfikacji auta. Chociaż niekoniecznie warto się do nich przyznawać.

Naklejki imitujące dziury po kulach

naklejki dziur- tuning opyczny auta

Styl gangsta wiecznie żywy. Na Allegro jest tego całkiem sporo. Są w różnych rozmiarach i podobno nie odpadają pod wpływem wody.

Imitacja szyberdachu

fałszywy szyberdach - tuning opyczny auta

Wygląda na prawdziwy, kosztuje 25 dolarów i daje 30 punktów w skali prestiżu + 25 koni mechanicznych ekstra.

Okleina imitująca rdzę

VW-T5-8

tuning opyczny auta

Coś dla miłośników stylu rost. Substytut, ale można zaoszczędzić kupę czasu. Zamiast zdzierać lakier do surowej blachy, by stworzyć plantację korozji, po prostu kupujesz specjalną okleinę w kolorze rdzy.

Doklejane wloty powietrza

vents - tuning opyczny auta

‘Fałszywe’ nakładki na zaciski hamulcowe

nakładka nazaciski - tuning opyczny auta

Nakładki na zaciski hamulcowe z wypukłym napisem znanej firmy (np. Brembo). Ze swojej strony zachęcam do zaopatrywania się w oryginalne części samochodowe.

Samochodowe ‘rzęsy’

brwi samochodowe - tuning opyczny auta

W imię antropomorfizacji i absurdu. Ktoś to produkuje, bo ktoś to kupuje. Popyt napędza podaż. Albo odwrotnie. Logika nie ma tu znaczenia. Kwestie estetyczne również.

Naklejki i emblematy

m-power

Lepiej mieć Turbo napis na bagażniku niż go nie mieć. Tak samo lepiej mieć emblemat M na klapie swojego E46 325i niż świecić pustym miejscem. Wiadomo. Są gustai guściki.

Przyciemniane tylne światła

przyciemniane tylne swiatla - tuning opyczny auta

O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć, jak ktoś przykleja znaczek AMG na swojego starego Mercedesa i w ten sposób zwiększa jego wartość, moc i prestiż, o tyle nie rozumiem postępowania kogoś, kto celowo i na własną rękę za pomocą folii lub przy użyciu spraya ogranicza przepuszczalność światła w tylnych lampach.

 

Źródło zdjęć: carscoops.com, jalopnik.com, allegro.pl


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze