Twój blog motoryzacyjny

Samochodem na majówkę

7 oryginalnych pojazdów na majowy, rodzinny wypad za miasto:

Ford Wagon Camper (1958)

Ford Wagon Camper

Wóz dla tych, którzy żyją przeszłością, kochają retro styl, a wiadomości nadal oglądają w czarno-białym telewizorze marki Rubin. Ford Wagon Camper wygląda jak pojazd rodzinny Jamesa Bonda z końca lat. 50, jest w pełni zautomatyzowany i ma mnóstwo fajnych guzików, które najchętniej wciskałoby się wszystkie naraz. Jedynym problemem tego pojazdu jest to, że pozostał prototypem.

 


Garbus (1974)

Najpopularniejszy samochód świata w wersji majówkowej:


Pinzgauer

Pinzgauer

Austriacki wielozadaniowy pojazd wojskowy wjedzie tam, gdzie Jeep Wrangler Rubicon czy Gelenda zawaha się trzy razy:


Saab Toppola

1280px-9-3-with-Toppola

Toppola to zaprojektowana i zbudowana w 1982 roku nadstawka kempingowa dla Saaba 99. Z biegiem czasu zaczęto ją montować również w modelach 900, 9000, a później w Saabie 9-3. Jej waga nie przekraczała 150 kg. Wnętrze było wyposażone w dwupalnikową kuchenkę, zbiornik na czysta wodę, wewnętrzne oświetlenie 12 V, łóżko i luk dachowy. Nakładkę zaprzestano produkować w 2006 roku.

 
VW Transporter T5 Doubleback

Volkswagen Transporter 2012 by Doubleback

Zmodyfikowany Volkswagen Transporter jest dziełem walijskiej firmy Overland Motorhomes, która odkryła sposób na zwiększenie przestrzeni bez potrzeby zwiększania gabarytów samego pojazdu. Jego cena wynosi 55 000 funtów.

 


Dobbertin Surface Orbiter

ORBITER_AT_CHARLOTTE

Nazwa pojazdu pochodzi od konstruktora Ricka Dobbertina, który jak się można domyśleć na podstawie powyższego zdjęcia jest bardzo kreatywnym człowiekiem. W 1993 roku zaszył się w garażu, z którego wyjechał cztery lata później oryginalnym kamperem-amfibią. Do jego budowy wykorzystał starą cysternę wożącą mleko. Dobbertin Surface Orbiter napędzany jest silnikiem V8 o pojemności 6,5 litra, który generuje 250 KM.


Mercedes Benz Unimog

Unimog

Gdyby majówka zbiegła się z końcem świata albo koniec świata miał nastąpić podczas majowej przejażdżki to nie ma lepszego pojazdu od Unimoga. Osie portalowe, zapewniające doskonały prześwit podwozia, zdolność brodzenia nawet do 1,2 m i solidność materiałów, które są w stanie wytrzymać ekstremalne warunki – to tylko kilka cech tego niezwykłego auta:

 

Źródło: polskicaravaning.pl, jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze