Twój blog motoryzacyjny

Tractor-Cycle – motocykl gąsienicowy z 1938 roku

Pod koniec lat trzydziestych XX wieku monsieur Lehaitre skonstruował niezwykły motocykl z pasem przypominającym gąsienicę czołgową zamiast kół. W założeniu pojazd miał sprawdzać się w trudnym terenie podczas działań wojennych, a nawet brać udział, wyposażony w karabin maszynowy, w bezpośrednich starciach z nieprzyjacielem. Nazwał go Tractor-Cycle. Poruszanie się nim po drodze musiało być równie widowiskowe jak obecnie spływ gondolą po rzece Narew w szlacheckim kontuszu.

4d033abba7f1c06bf9e5acb72787d29bfede401a 91e31f646f6f9ff1d366919fa73f6240b0e441b3

Jego prędkość wynosiła niewiele ponad 30 km/h. Ważył 414 kg i napędzany był silnikiem o pojemności 500 ccm.

Caterpillar-Tracked-Motorcycle-2

Prototyp jednak nie sprawdził się na poligonie. Był niezwykle trudny w prowadzeniu, a w terenie radził sobie gorzej niż zwykłe motocykle.

Caterpillar-Tracked-Motorcycle-4

Pomysłowy Francuz próbował ratować swój projekt, wyposażając motocykl w dodatkowe koła oraz nożyce do cięcia drutu kolczastego. Modyfikacja niewiele poprawiła. Po wielu testach francuska komisja wojskowa uznała Tractor-Cycle za pojazd nieprzydatny z punktu widzenia militarnego, a jego produkcję za bezzasadną.

tractorcycle_resized

Źródło: beforeitsnews.com, swoimidrogami.pl


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze