Twój blog motoryzacyjny

Equus Bass770 (video)

On należy do tych, którzy kochają zapach napalmu o poranku. Jest jak święta trójca – Bruce Lee, Jackie Chan i Chuck Norris w jednej osobie. W wolnych chwilach łapie pioruny do butelki, na śniadanie zamiast kawy pije borygo, a jego ciśnienie krwi mierzyć trzeba w atmosferach.

Ona jest niebezpieczna jak Nikita i nieprzewidywalna jak totolotek. Lubi szybko przesuwające się obrazy podczas jazdy na pełnym gazie i nigdy nie ogląda się za siebie. A Equus Bass770? To bomba z zapalonym lontem.

Oto samochód dla bardzo złych chłopców i niegrzecznych dziewczynek:

Equus-Bass770-1[3] Equus Bass770 ma w sobie urok i czar starej maszyny do szycia Singer, którą zaopatrzono w silnik rakietowy od wahadłowca Atlantis. 6,2 – litrowy LS9 V8 Supercharged z Chevroleta Corvette ZR1 o pojemności 6,2 litra wytwarza 640 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 820 Nm.

Equus-Bass770-2[3]

Equus-Bass770-7[3]

Equus-Bass770-14[3]

Auto ma aluminiową ramę i nadwozie. Napęd przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem sześciobiegowej manualnej skrzyni o podwójnym sprzęgle. Muscle car przebija powietrze z maksymalną prędkością 320 km/h, a pierwszą setkę ma już po 3,4 sekundy. Siłę hamowania zapewniają ceramiczne hamulce Brembo, a system zawieszenia posiada amortyzatory z regulacją skoku, które wpływają na lepszą przyczepność.

Equus-Bass770-3[3]

Equus-Bass770-6[3]

Z zewnątrz samochód przypomina Mustanga Fastback z lat 60., ma przeprojektowany emblemat konia, osłonę chłodnicy i reflektory. Posiada też światła w technologii LED.

Equus-Bass770-10[3]

Istnieje możliwość spersonalizowania wnętrza, w którym i tak nie brakuje skórzanej tapicerki, metalowych akcentów, klimatyzacji, GPS-a, systemu audio, tempomatu, a nawet czujników ciśnienia w oponach. Cena podstawowa to ćwierć miliona dolarów.

Ogier (czyli equus) w akcji:

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze