Twój blog motoryzacyjny

Unimog w wersji cabrio

Unimog czyli Universal-Motor-Gerät (pojazd uniwersalny), jest pojazdem ekstremalnym, do takich też celów został stworzony. Powstał w 1945 roku i od tego czasu wspomaga wojsko i specjalistyczne służby. Świetnie radzi sobie w ciężkim terenie, sprawdził się w rajdzie Dakar, jego możliwości wykorzystania są praktycznie nieograniczone.

To taki jednorożec wśród ciężarówek – ma trochę mniejsze gabaryty od przeciętnej ciężarówki, wyróżnia go też unikalny, bardzo wytrzymały układ jezdny, poczynając od zawieszenia osi, poprzez stabilną ramę drabinową, kończąc na napędzie na wszystkie koła z blokadami mechanizmu różnicowego na obu osiach.

Kilka miesięcy temu Mercedes zaprezentował nowy model. Niesamowite wrażenie robią jednak stare, wysłużone już pojazdy, choćby taki jak ten Unimog z 1972 roku w wersji cabrio. Rzućcie okiem na te zdjęcia i film:

Źródło: jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze