Twój blog motoryzacyjny

Kia CUB

Koncepcyjna Kia Cub to taka żółta koreańska pisanka na kołach z 19 calowymi felgami. Nieforemne jajo z niespodzianką w środku. Bez słupka B, za to z drzwiami otwieranymi w ten sposób, że możliwy jest sprawny desant co najmniej 10 małych Koreańczyków na teren nieprzyjaciela. Bez szarpania klamką, bo drzwi otwierają się na dotyk i niemal bezgłośnie.

17-kia-cub-concept

Samochód został pokazany na Auto Show w Seulu. Koncept opracowany w pracowni projektowej Petera Schreyera, szefa designu w Kia Motors, nacisk kładzie na poprawę aerodynamiki. Temu zadaniu ma służyć m.in. odpowiednio skrojona linia dachu, ‘płetwy rekina’ na drzwiach i zderzak, który kieruje chłodne powietrze do hamulców. Aby zoptymalizować przepływ powietrza wyprofilowano też lusterka i pozbyto się tradycyjnych klamek przy drzwiach.

05-kia-cub-concept

14-kia-cub-concept

06-kia-cub-concept

10-kia-cub-concept

12-kia-cub-concept

Wnętrze, czyli wspomniana niespodzianka, to przede wszystkim Driving Information System (komputer połączony z kamerą), który umożliwia kierowcy intuicyjne sterowanie autem i obsługę większości funkcji za pomocą gestów. Czujniki wbudowane w kierownicę monitorują również biorytm kierowcy.

13-kia-cub-concept

Mniej zaskakuje skórzana tapicerka z żółtymi akcentami na siedzeniach, podłokietnikach i kierownicy. Podobnie jest z silnikiem, który jest znany z modeli cee’d i pro_cee’d GT. Jest to 204-konna jednostka (1,6 turbo z bezpośrednim wtryskiem, maksymalnym momentem obrotowym 265 Nm) sprzężona z sześciobiegową manualną skrzynią. Przekłada się to na 7,7 s. do setki i maksymalną prędkość, która wynosi prawie 230 km/h.

Chcielibyście, by trafił do produkcji?

 

Źródło: jalopnik.com/, autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze