Wymiana opon i kół Żerniki Wrocławskie

Szukasz serwisu samochodowego, który szybko i sprawnie dokona wymiany opon i kół w Twoim samochodzie? Wybierz jeden z najbliższych warsztatów samochodowych ProfiAuto w mieście Żerniki Wrocławskie, który zrealizuje usługę profesjonalnie i atrakcyjnej cenie. Wielu partnerów ProfiAuto wykonuje usługi wulkanizacjne mające na celu poprawę stanu ogumienia.

Nie znaleziono partnerów w mieście Żerniki Wrocławskie.
Zmień kryteria wyszukiwania lub zobacz gdzie wykonasz podobne usługi w najbliższej okolicy:


Zobacz serwisy w pobliżu

wymiana opon Żerniki Wrocławskie

Sprawne koła i dobrej jakości opony w samochodzie to podstawa bezpiecznej jazdy. Opony mają wpływ na przyczepność pojazdu, długość drogi hamowania i komfort jazdy. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy, ogumienie powinno być zawsze dopasowane do panujących warunków atmosferycznych. W tym celu należy pamiętać o regularnej wymianie opon i kół.

Wymiana i naprawa opon w nowoczesnych samochodach wymaga profesjonalnego sprzętu i odpowiedniej wiedzy specjalistów. Warto skorzystać z usług sprawdzonego serwisu samochodowego. Pozostawiając samochód w warsztacie ProfiAuto , każdy klient zyskuje pewność, że wulkanizatorzy fachowo zajmą się doprowadzeniem pojazdu do pełnej sprawności. Specjaliści z serwisów ProfiAuto stawiają przede wszystkim na jakość, bezpieczeństwo i profesjonalizm. Warsztaty sieci ProfiAuto oferują wymianę opon, jak i szereg usług dodatkowych, takich jak m.in.:

 • wymiana kół Żerniki Wrocławskie,
 • wymiana felg Żerniki Wrocławskie,
 • wyważanie kół Żerniki Wrocławskie,
 • przechowywanie opon Żerniki Wrocławskie.

Wulkanizacja w mieście Żerniki Wrocławskie

Jeśli zauważysz, że opony Twojego samochodu są uszkodzone, nie zwlekaj i umów się na spotkanie w jednym z naszych certyfikowanych warsztatów w mieście Żerniki Wrocławskie w celu wymiany opon. ProfiAuto pozwala znaleźć najbliższy warsztat i szybko zmienić opony w swoim samochodzie. Za pomocą kilku kliknięć nasza platforma pokaże Ci auto serwisy oferujące wymianę opon w najlepszej cenie.

W serwisach ProfiAuto skorzystasz z pełnego zakresu usług wulkanizacyjnych. Warsztaty specjalizujące się w wulkanizacji wykonują naprawy ogumienia zarówno na ciepło, jak i metodą chemiczną - na zimno. Pierwszy sposób umożliwia naprawienie uszkodzeń bocznych, z kolei drugi - punktowych. Nie ważne więc, czy opona w Twoim aucie została przecięta, czy wjechałeś na gwóźdź - doświadczeni specjaliści ProfiAuto, usuną usterkę. Cena wymiany opon i kół może się różnić, w szczególności w zależności od warsztatu i jego lokalizacji, ale także od rozmiaru opony i kategorii pojazdu.

Wymiana opon i kół najbliżej Ciebie

Nie tylko wulkanizacja - kompleksowy serwis opon

Serwisy oponiarskie z sieci ProfiAuto świadczą również szereg innych usług, związanych z naprawą ogumienia i felg. Skorzystasz w nich m.in. z:

 • konserwacji bieżników,
 • regeneracji mikropęknięć, występujących na oponach,
 • pełnej renowacji opon i kół,
 • prostowania, konserwacji, odnawiania i malowania felg.

Specjaliści ProfiAuto z miasta Żerniki Wrocławskie nie tylko wymienią stare opony na nowe. Zadbają również o ich wyważenie i wymianę gumowych zaworów kół, która jest często zaniedbywana przez kierowców. Gdy koła Twojego pojazdu są wyposażone w czujniki ciśnienia TPMS, nasi specjaliści mogą również sprawdzić ich działanie i stan. Dodatkowo możesz oddać używane opony w celu ich utylizacji zgodnie z wymogami ochrony środowiska.

Wymiana opon i kół najbliżej Ciebie

Wymiana Opon - o czym należy pamiętać?

serwis opon i kół Żerniki Wrocławskie

Każdy właściciel samochodu musi pamiętać o regularnej wymianie opon. Ogumienie powinno być wymieniane na przełomie jesieni i zimy oraz zimy i wiosny. W tym celu warto skorzystać z usług serwisów ProfiAuto , które posiadają specjalistyczne narzędzia niezbędne do sprawnej i szybkiej wymiany opon.

Opony i koła muszą być prawidłowo zamontowane w samochodzie. W innym wypadku nie powinniśmy wyruszać w trasę. W przypadku wątpliwości w zakresie prawidłowego montażu ogumienia warto skonsultować się z pracownikami warsztatów ProfiAuto.


Najczęstsze przyczyny uszkodzenia opon

Zarówno opony, jak i koła narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia, które mogą wynikać z wad fabrycznych powstałych w wyniku procesu produkcyjnego, ich eksploatacji czy niewłaściwego użytkowania.

Uszkodzenia opon spowodowane są często najechaniem na ostry przedmiot, taki jak gwóźdź lub kawałek potłuczonego szkła, który może przeciąć gumę opony. Tego typu uszkodzenie może skutkować gwałtowną lub powolną utratę powietrza z opony. Jeśli tak jest, zdecydowanie musisz wymienić oponę. Ale nawet jeśli powietrze nie ucieka, wilgoć może przenikać przez pęknięcia lub nacięcia w gumie, powodując rdzewienie stalowych drutów i uszkadzając oponę od wewnątrz.

Według specjalistów z miasta Żerniki Wrocławskie najczęstszą przyczyną uszkodzenia opon jest nieprawidłowe użytkowanie, na przykład jazda z niedostatecznym ciśnieniem powietrza. W efekcie opona się przegrzewa – w najgorszym przypadku grozi jej pęknięcie. Ale nawet jeśli dojdzie do najgorszego, opona ulegnie trwałemu uszkodzeniu i zużyje się znacznie szybciej niż przy zachowaniu wymaganego ciśnienia powietrza.

Innym błędem, którego należy unikać, jest niewłaściwe przechowywanie. Istnieje również ryzyko uszkodzenia opon, jeśli opony są przechowywane w ciepłych, wilgotnych i jasnych miejscach. Wtedy guma może stwardnieć i stać się krucha, co znacząco pogarsza właściwości jezdne. Aby zapobiec przebiciom, należy również optymalnie przechowywać opony, gdy nie są używane.

Wymiana opon i kół najbliżej Ciebie

Kiedy Warto skorzystać z serwisu wulkanizacyjnego z miasta Żerniki Wrocławskie

Zasadniczo większość typowych uszkodzeń opon można naprawić. Naprawa opony ma sens zwłaszcza wtedy, gdy:

 • opona nie była długo używana i dlatego ma wystarczającą głębokość bieżnika,
 • ze względów technicznych konieczna byłaby również wymiana drugiej opony na uszkodzonej osi,
 • przebicie zostało wykryte wkrótce po jego wystąpieniu, opona nie była przez długi czas eksploatowana z niewystarczającym ciśnieniem w oponie i może być bardzo szybko naprawiona,
 • odpowiednia opona zastępcza nie jest dostępna lub nie można jej nabyć,
 • uszkodzone są tylko niektóre obszary opony, a uszkodzenia nie przekraczają pewnego zakresu.

Kiedy nie należy już naprawiać opon?

Wulkanizacja Żerniki Wrocławskie

W niektórych przypadkach możliwa jest naprawa uszkodzonej opony przez wulkanizatora. Proces ten wymaga odpowiedniej wiedzy doświadczenia i znajomości procedur, dlatego wskazane jest, by naprawę opony powierzyć specjalistom ProfiAuto z miasta Żerniki Wrocławskie. Opona musi być poddana diagnozie w celu oceny uszkodzenia. Na tej podstawie zostanie dobrana odpowiednia metoda jej naprawy. Po usunięciu uszkodzenia opona sprawdzana jest pod ciśnieniem, czy aby wszystko zostało dobrze naprawione.

Naprawa opony jest niemożliwa w przypadku:

 • uszkodzenie strefy stopki,
 • uszkodzenie w strefie bieżnika,
 • bieżnik opony ma głębokość mniejszą niż 1,6 mm,
 • uszkodzenie struktury wewnętrznej opony,
 • opona posiada wysoki indeks prędkości (powyżej 240 km/h),
 • po upływie 10 lat od daty produkcji opony,
 • brak możliwości wyważenia opony.

Drobniejsze usterki takie jak powierzchowne uszkodzenie ścianki bocznej opony, otarcia z boku opony, małe wgłębienia nie powinny stanowić przeciwwskazań do naprawy ogumienia. Wulkanizator z warsztatów ProfiAuto przekazuje informacje o stanie opon i bieżników w precyzyjny i zrozumiały dla klientów sposób.


Objawy źle założonych opon

 • Wyczuwalne wibracje kół po wymianie opon. Powodem może być źle zamontowana opona na feldze, brak wyważenia koła.
 • Nieodpowiednie dokręcenie koła.
 • Założenie dwóch nowych opon na przedniej osi, które bezwzględnie powinny być montowane na tylnej osi. Działanie to ma wpływ na zachowanie samochodu podczas jazdy.
 • Wymiana opon z zimowych na letnie bez rotowania, które pomaga w równomiernym zużyciu ogumienia.
 • Wymiana opon bez wymiany wentyli, które w trakcie jazdy zużywają się.
Wymiana opon i kół najbliżej Ciebie

Wyważanie opon

Większość kierowców korzysta z usług wulkanizacji wyłącznie podczas wymiany opon zimowych oraz letnich. Zalecane jest regularna kontrola stanu ogumienia oraz wyważanie opon i kół zgodnie z zaleceniami producenta. Wyważanie opon polega na równomiernym rozłożeniu ciężaru koła. W przypadku złego wyważenia opona Twojego samochodu może się przedwcześnie zużyć. Zawieszenie i układ kierowniczy również mogą ulec uszkodzeniu, co grozi zużyciem Warto zadbać o odpowiednie wyważenie, by uniknąć awarii zawieszenia i układu kierowniczego. Dobrze skalibrowane koła mogą poprawić komfort jazdy. Natomiast brak prawidłowo wyważonych opon może stanowić spore zagrożenie w ruchu drogowym.

Wymiana opon i kół najbliżej Ciebie

Najczęściej zadawane pytania


 1. Czy wymiana opon na zimowe jest obowiązkowa?

  W Polsce nie ma ustawowego obowiązku wymiany opon na zimowe. Kierowcy sami decydują na jakich oponach chcą jeździć w ciągu roku. Jednak większość kierowców decyduje się na ogumienie dostosowane do pory roku. Opony zimowe i letnie różnią się od siebie składem mieszanki, dlatego powinny być wykorzystywane w określonych warunkach atmosferycznych.

 2. Kiedy należy zmieniać opony na zimowe lub letnie?

  Zaleca się, aby zmieniać opony letnie na zimowe, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 7°C. Na oponach zimowych powinniśmy jeździć do wiosny, kiedy to temperatura powietrza będzie się utrzymywać powyżej 7°C.

  Z wymianą opon na zimowe trzeba zdążyć przed pierwszym śniegiem i pojawieniem się oblodzenia. Wiosną też trzeba uważać, bo zimowe opony gorzej reagują na mokrej nawierzchni, tym bardziej, jeśli temperatura powietrza znacznie przekracza zero stopni.

 3. Ile trwa wymiana opon?

  Dokładamy wszelkich starań, by czas oczekiwania na wymianę opon był jak najkrótszy. Trzeba mieć na uwadze, że czas wymiany opon samochodowych uzależniony jest od wielu czynników, takich jak model pojazdu czy rozmiar opony. Czas realizacji usługi może zostać wydłużony, jeżeli opony trzeba zdemontować z felg. W celu umówienia się na wymianę opon należy skontaktować się z wybranym warsztatem ProfiAuto.

 4. Na czym polega rotacja opon?

  Rotacja opon polega na cyklicznej zamianie opon przednich z tylnymi. Większość pojazdów posiada napęd na przednich kołach, przez co opony są bardziej obciążone i poddawane są szybszej eksploatacji. Stosowanie rotacji pozwala na równomierne ścieranie się bieżnika we wszystkich oponach i przedłużenie ich żywotności. Producenci zalecają ją co ok. 5-10 tys. km.

 5. Skąd mam wiedzieć, że potrzebuję nowych opon?

  Polskie normy dopuszczają do użytku opony o głębokości bieżnika nie mniejszej niż 1,6 mm. Wiele opon jest wyposażonych we wskaźnik zużycia bieżnika. Gdy opona zużyje się do takiego stopnia, że na całej szerokości bieżnika widać lity pas gumy, oznacza to konieczność wymiany opon. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek spękań, wybrzuszeń pęcherzy czy rozwarstwień widocznych na ścianach bocznych lub bieżniku konieczna jest wymiana opony. W tym celu warto odwiedzić warsztaty ProfiAuto.

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Adamowo, Andrespol, Andrychów, Augustów, Bachowice, Bełchatów, Bełsznica, Bestwinka, Będzin, Biała Podlaska, Białystok, Bielawa, Bielsk Podlaski, Bielsko-Biała, Bierutów, Bogunice, Bojano, Borowie, Branice, Braniewo, Brodnica, Brzeziny, Bydgoszcz, Bytom, Bytów, Cekcyn, Chałupki, Chełm, Chełmno, Chełmża, Chłopice, Chojnów, Chorzów, Chrośnica, Chwaliszów, Ciechanów, Cieślin, Ciszyca, Czarna Dąbrówka, Czarne, Czarnożyły, Czechowice-Dziedzice, Czermin, Czerwonka Szlachecka, Częstochowa, Daszyna, Dąbrowa Górnicza, Dębica, Dębowa Łąka, Dobrodzień, Dobroszyce, Dolna, Domatowo, Drołtowice, Drzycim, Duszniki Wielkopolskie, Dywity, Dzierzgoń, Dzierżoniów, Elbląg, Ełk, Garwolin, Gaworzyce, Gdańsk, Glinica, Gliwice, Głowno, Głubczyce, Głuszyca, Gniezno, Goczałkowice-Zdrój, Godów, Godziesze Małe, Gołaczewy, Gołuchów, Gołymin - Ośrodek, Gorlice, Gorzów Wielkopolski, Góry Małe, Górzno, Grabiny-Zameczek, Grabów Nad Prosną, Granowo, Grobocice, Grybów, Horyniec-Zdrój, Iława, Jankowice, Janów, Jarocin, Jasienna, Jelenia Góra, Jerzmanowa, Józefkowo, Jurków, Kalisz, Karniewo, Karsin, Katowice, Kępa Bogumiłowicka, Kiekrz, Kielce, Klaudyn, Kleosin, Knurów, Kobyla Góra, Komorniki, Kopienica, Kosobudy, Koźmin Wielkopolski, Kraków, Krapkowice, Kraszewice, Krosno Odrzańskie, Kuklin, Kuków-Folwark, Kwidzyn, Legnica, Leśnica, Leśniów Mały, Limanowa, Linia, Liniewo, Lipnica, Lubecko, Lubenia, Lubieszów, Lubin, Lubsko, Luzino, Łabowa, Łańcut, Łęczyca, Łęgowo, Łowyń, Łódź, Łuszczanowice-Kolonia, Łyśniewo Sierakowickie, Maków Mazowiecki, Małecz, Marynowo, Mechnica, Miasteczko Śląskie, Miastko, Miechucino, Mierzyn, Międzyrzecz, Międzyrzecze Dolne, Mikołów, Mława, Munina, Nadolany, Nadolice Wielkie, Nakło Śląskie, Namysłów, Nielestno, Nisko, Nowe Gulczewo, Nowogard, Obidza, Obrzycko, Oleśnica, Olsztyn, Olszyna Dolna, Opalenica, Opoczno, Opole, Ornontowice, Orzesze, Osiek-Aleksandrowo, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeniewo, Ostrzeszów, Oświęcim, Oświęcim-Babice, Otmuchów, Pakszyn, Paszyn, Piaseczno, Pichlice, Piekary Śląskie, Piekoszów, Pieńsk, Piła, Plewiska, Płock, Płużnica, Pniewy, Poddębice, Poklatki, Polkowice, Połaniec, Powidz, Powiercie-Kolonia, Powroźnik, Poznań, Pruszcz Gdański, Przecław, Przejazdowo, Przemyśl, Przeworsk, Przeźmierowo, Przyjaźń, Pszczółki, Pszczyna, Pszenno, Ptakowice, Pułtusk, Pyskowice, Radoszyn, Radwanice, Radzanowo, Radzionków, Reda, Rozdrażew, Ruda Śląska, Rudołtowice, Rybnik, Rychtal, Rzepnica, Rzeszów, Samborzec, Sanok, Serby, Serby, Głogów, Sianów, Siedlęcin, Siemianowice Śląskie, Skarżysko-Kamienna, Skawina, Skrzyszów, Skwierzyna, SOBIN, Stany, Stare Bogaczowice, Stargard, Stary Bartków, Stary Węgliniec, Staszów, Stolno, Strucfoń, Strumień, Stryków, Strzelin, Studzienice, Suchedniów, Suwałki, Szamotuły, Szczecin, Szczecinek, Szówsko, Środa Śląska, Świdnica, Świecie, Świerklaniec, Świerzno, Świętochłowice, Tarnobrzeg, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tczew, Topola Mała, Toruń, Tuchola, Tychy, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne, Uście Gorlickie, Wadąg, Wałbrzych, Warszawa, Warszewice, Wąbrzeźno, Wejherowo, Wielgolas, Wilga, Wilków, Wisła Wielka, Wiśniewo, Wiśniowa, Witkowo, Witoszyn, Wymiarki, Władysławowo, Włocławek, Wojkowice, Wojnicz, Wolsztyn, Wrocław, Wydminy, Wysokie Mazowieckie, Zabrze, Zagórzany, Zakrzewo, Ząbkowice Śląskie, Zbylitowska Góra, Zebrzydowice, Zgierz, Zgorzelec, Zielona Góra, Zielonagóra, Złotoryja, Złotów, Żabno, Żagań, Żary, Żukowo, Żydów.