Wymiana opon i kół Kraszew

Szukasz serwisu samochodowego, który szybko i sprawnie dokona wymiany opon i kół w Twoim samochodzie? Wybierz jeden z najbliższych warsztatów samochodowych ProfiAuto w mieście Kraszew, który zrealizuje usługę profesjonalnie i atrakcyjnej cenie. Wielu partnerów ProfiAuto wykonuje usługi wulkanizacjne mające na celu poprawę stanu ogumienia.

wymiana opon Kraszew

Sprawne koła i dobrej jakości opony w samochodzie to podstawa bezpiecznej jazdy. Opony mają wpływ na przyczepność pojazdu, długość drogi hamowania i komfort jazdy. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy, ogumienie powinno być zawsze dopasowane do panujących warunków atmosferycznych. W tym celu należy pamiętać o regularnej wymianie opon i kół.

Wymiana i naprawa opon w nowoczesnych samochodach wymaga profesjonalnego sprzętu i odpowiedniej wiedzy specjalistów. Warto skorzystać z usług sprawdzonego serwisu samochodowego. Pozostawiając samochód w warsztacie ProfiAuto , każdy klient zyskuje pewność, że wulkanizatorzy fachowo zajmą się doprowadzeniem pojazdu do pełnej sprawności. Specjaliści z serwisów ProfiAuto stawiają przede wszystkim na jakość, bezpieczeństwo i profesjonalizm. Warsztaty sieci ProfiAuto oferują wymianę opon, jak i szereg usług dodatkowych, takich jak m.in.:

 • wymiana kół Kraszew,
 • wymiana felg Kraszew,
 • wyważanie kół Kraszew,
 • przechowywanie opon Kraszew.

Wulkanizacja w mieście Kraszew

Jeśli zauważysz, że opony Twojego samochodu są uszkodzone, nie zwlekaj i umów się na spotkanie w jednym z naszych certyfikowanych warsztatów w mieście Kraszew w celu wymiany opon. ProfiAuto pozwala znaleźć najbliższy warsztat i szybko zmienić opony w swoim samochodzie. Za pomocą kilku kliknięć nasza platforma pokaże Ci auto serwisy oferujące wymianę opon w najlepszej cenie.

W serwisach ProfiAuto skorzystasz z pełnego zakresu usług wulkanizacyjnych. Warsztaty specjalizujące się w wulkanizacji wykonują naprawy ogumienia zarówno na ciepło, jak i metodą chemiczną - na zimno. Pierwszy sposób umożliwia naprawienie uszkodzeń bocznych, z kolei drugi - punktowych. Nie ważne więc, czy opona w Twoim aucie została przecięta, czy wjechałeś na gwóźdź - doświadczeni specjaliści ProfiAuto, usuną usterkę. Cena wymiany opon i kół może się różnić, w szczególności w zależności od warsztatu i jego lokalizacji, ale także od rozmiaru opony i kategorii pojazdu.

Wymiana opon i kół najbliżej Ciebie

Nie tylko wulkanizacja - kompleksowy serwis opon

Serwisy oponiarskie z sieci ProfiAuto świadczą również szereg innych usług, związanych z naprawą ogumienia i felg. Skorzystasz w nich m.in. z:

 • konserwacji bieżników,
 • regeneracji mikropęknięć, występujących na oponach,
 • pełnej renowacji opon i kół,
 • prostowania, konserwacji, odnawiania i malowania felg.

Specjaliści ProfiAuto z miasta Kraszew nie tylko wymienią stare opony na nowe. Zadbają również o ich wyważenie i wymianę gumowych zaworów kół, która jest często zaniedbywana przez kierowców. Gdy koła Twojego pojazdu są wyposażone w czujniki ciśnienia TPMS, nasi specjaliści mogą również sprawdzić ich działanie i stan. Dodatkowo możesz oddać używane opony w celu ich utylizacji zgodnie z wymogami ochrony środowiska.

Wymiana opon i kół najbliżej Ciebie

Wymiana Opon - o czym należy pamiętać?

serwis opon i kół Kraszew

Każdy właściciel samochodu musi pamiętać o regularnej wymianie opon. Ogumienie powinno być wymieniane na przełomie jesieni i zimy oraz zimy i wiosny. W tym celu warto skorzystać z usług serwisów ProfiAuto , które posiadają specjalistyczne narzędzia niezbędne do sprawnej i szybkiej wymiany opon.

Opony i koła muszą być prawidłowo zamontowane w samochodzie. W innym wypadku nie powinniśmy wyruszać w trasę. W przypadku wątpliwości w zakresie prawidłowego montażu ogumienia warto skonsultować się z pracownikami warsztatów ProfiAuto.


Najczęstsze przyczyny uszkodzenia opon

Zarówno opony, jak i koła narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia, które mogą wynikać z wad fabrycznych powstałych w wyniku procesu produkcyjnego, ich eksploatacji czy niewłaściwego użytkowania.

Uszkodzenia opon spowodowane są często najechaniem na ostry przedmiot, taki jak gwóźdź lub kawałek potłuczonego szkła, który może przeciąć gumę opony. Tego typu uszkodzenie może skutkować gwałtowną lub powolną utratę powietrza z opony. Jeśli tak jest, zdecydowanie musisz wymienić oponę. Ale nawet jeśli powietrze nie ucieka, wilgoć może przenikać przez pęknięcia lub nacięcia w gumie, powodując rdzewienie stalowych drutów i uszkadzając oponę od wewnątrz.

Według specjalistów z miasta Kraszew najczęstszą przyczyną uszkodzenia opon jest nieprawidłowe użytkowanie, na przykład jazda z niedostatecznym ciśnieniem powietrza. W efekcie opona się przegrzewa – w najgorszym przypadku grozi jej pęknięcie. Ale nawet jeśli dojdzie do najgorszego, opona ulegnie trwałemu uszkodzeniu i zużyje się znacznie szybciej niż przy zachowaniu wymaganego ciśnienia powietrza.

Innym błędem, którego należy unikać, jest niewłaściwe przechowywanie. Istnieje również ryzyko uszkodzenia opon, jeśli opony są przechowywane w ciepłych, wilgotnych i jasnych miejscach. Wtedy guma może stwardnieć i stać się krucha, co znacząco pogarsza właściwości jezdne. Aby zapobiec przebiciom, należy również optymalnie przechowywać opony, gdy nie są używane.

Wymiana opon i kół najbliżej Ciebie

Kiedy Warto skorzystać z serwisu wulkanizacyjnego z miasta Kraszew

Zasadniczo większość typowych uszkodzeń opon można naprawić. Naprawa opony ma sens zwłaszcza wtedy, gdy:

 • opona nie była długo używana i dlatego ma wystarczającą głębokość bieżnika,
 • ze względów technicznych konieczna byłaby również wymiana drugiej opony na uszkodzonej osi,
 • przebicie zostało wykryte wkrótce po jego wystąpieniu, opona nie była przez długi czas eksploatowana z niewystarczającym ciśnieniem w oponie i może być bardzo szybko naprawiona,
 • odpowiednia opona zastępcza nie jest dostępna lub nie można jej nabyć,
 • uszkodzone są tylko niektóre obszary opony, a uszkodzenia nie przekraczają pewnego zakresu.

Kiedy nie należy już naprawiać opon?

Wulkanizacja Kraszew

W niektórych przypadkach możliwa jest naprawa uszkodzonej opony przez wulkanizatora. Proces ten wymaga odpowiedniej wiedzy doświadczenia i znajomości procedur, dlatego wskazane jest, by naprawę opony powierzyć specjalistom ProfiAuto z miasta Kraszew. Opona musi być poddana diagnozie w celu oceny uszkodzenia. Na tej podstawie zostanie dobrana odpowiednia metoda jej naprawy. Po usunięciu uszkodzenia opona sprawdzana jest pod ciśnieniem, czy aby wszystko zostało dobrze naprawione.

Naprawa opony jest niemożliwa w przypadku:

 • uszkodzenie strefy stopki,
 • uszkodzenie w strefie bieżnika,
 • bieżnik opony ma głębokość mniejszą niż 1,6 mm,
 • uszkodzenie struktury wewnętrznej opony,
 • opona posiada wysoki indeks prędkości (powyżej 240 km/h),
 • po upływie 10 lat od daty produkcji opony,
 • brak możliwości wyważenia opony.

Drobniejsze usterki takie jak powierzchowne uszkodzenie ścianki bocznej opony, otarcia z boku opony, małe wgłębienia nie powinny stanowić przeciwwskazań do naprawy ogumienia. Wulkanizator z warsztatów ProfiAuto przekazuje informacje o stanie opon i bieżników w precyzyjny i zrozumiały dla klientów sposób.


Objawy źle założonych opon

 • Wyczuwalne wibracje kół po wymianie opon. Powodem może być źle zamontowana opona na feldze, brak wyważenia koła.
 • Nieodpowiednie dokręcenie koła.
 • Założenie dwóch nowych opon na przedniej osi, które bezwzględnie powinny być montowane na tylnej osi. Działanie to ma wpływ na zachowanie samochodu podczas jazdy.
 • Wymiana opon z zimowych na letnie bez rotowania, które pomaga w równomiernym zużyciu ogumienia.
 • Wymiana opon bez wymiany wentyli, które w trakcie jazdy zużywają się.
Wymiana opon i kół najbliżej Ciebie

Wyważanie opon

Większość kierowców korzysta z usług wulkanizacji wyłącznie podczas wymiany opon zimowych oraz letnich. Zalecane jest regularna kontrola stanu ogumienia oraz wyważanie opon i kół zgodnie z zaleceniami producenta. Wyważanie opon polega na równomiernym rozłożeniu ciężaru koła. W przypadku złego wyważenia opona Twojego samochodu może się przedwcześnie zużyć. Zawieszenie i układ kierowniczy również mogą ulec uszkodzeniu, co grozi zużyciem Warto zadbać o odpowiednie wyważenie, by uniknąć awarii zawieszenia i układu kierowniczego. Dobrze skalibrowane koła mogą poprawić komfort jazdy. Natomiast brak prawidłowo wyważonych opon może stanowić spore zagrożenie w ruchu drogowym.

Wymiana opon i kół najbliżej Ciebie

Najczęściej zadawane pytania


 1. Czy wymiana opon na zimowe jest obowiązkowa?

  W Polsce nie ma ustawowego obowiązku wymiany opon na zimowe. Kierowcy sami decydują na jakich oponach chcą jeździć w ciągu roku. Jednak większość kierowców decyduje się na ogumienie dostosowane do pory roku. Opony zimowe i letnie różnią się od siebie składem mieszanki, dlatego powinny być wykorzystywane w określonych warunkach atmosferycznych.

 2. Kiedy należy zmieniać opony na zimowe lub letnie?

  Zaleca się, aby zmieniać opony letnie na zimowe, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 7°C. Na oponach zimowych powinniśmy jeździć do wiosny, kiedy to temperatura powietrza będzie się utrzymywać powyżej 7°C.

  Z wymianą opon na zimowe trzeba zdążyć przed pierwszym śniegiem i pojawieniem się oblodzenia. Wiosną też trzeba uważać, bo zimowe opony gorzej reagują na mokrej nawierzchni, tym bardziej, jeśli temperatura powietrza znacznie przekracza zero stopni.

 3. Ile trwa wymiana opon?

  Dokładamy wszelkich starań, by czas oczekiwania na wymianę opon był jak najkrótszy. Trzeba mieć na uwadze, że czas wymiany opon samochodowych uzależniony jest od wielu czynników, takich jak model pojazdu czy rozmiar opony. Czas realizacji usługi może zostać wydłużony, jeżeli opony trzeba zdemontować z felg. W celu umówienia się na wymianę opon należy skontaktować się z wybranym warsztatem ProfiAuto.

 4. Na czym polega rotacja opon?

  Rotacja opon polega na cyklicznej zamianie opon przednich z tylnymi. Większość pojazdów posiada napęd na przednich kołach, przez co opony są bardziej obciążone i poddawane są szybszej eksploatacji. Stosowanie rotacji pozwala na równomierne ścieranie się bieżnika we wszystkich oponach i przedłużenie ich żywotności. Producenci zalecają ją co ok. 5-10 tys. km.

 5. Skąd mam wiedzieć, że potrzebuję nowych opon?

  Polskie normy dopuszczają do użytku opony o głębokości bieżnika nie mniejszej niż 1,6 mm. Wiele opon jest wyposażonych we wskaźnik zużycia bieżnika. Gdy opona zużyje się do takiego stopnia, że na całej szerokości bieżnika widać lity pas gumy, oznacza to konieczność wymiany opon. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek spękań, wybrzuszeń pęcherzy czy rozwarstwień widocznych na ścianach bocznych lub bieżniku konieczna jest wymiana opony. W tym celu warto odwiedzić warsztaty ProfiAuto.

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Aleksandrów Łódzki, Andrychów, Antoniów, Augustów, Bachowice, Banino, Bartniczka, Bełchatów, Bełsznica, Będzin, Biała, Biała Podlaska, Białogard, Biały Dunajec, Białystok , Bibice, Bielawa, Bielsk Podlaski, Biskupice, Bolesławiec, Borek, Godziesze Małe, Borów, Brodnica, Brudzewo, Brusy, Brzeziny, Buk, Bukowiec, Bukowina Tatrzańska, Bydgoszcz, Bytom, Bytów, Cekcyn, Chałupki, Chełm, Chełmno, Chełmża, Chłopice, Chodkowo-Kuchny, Choiny, Chorzów, Chotomów, Chwaliszów, Chwałków, Chwaszczyno, Ciasna, Ciszyca, Czajcze, Czarna Białostocka, Czarna Dąbrówka, Czarny Dunajec, Czechowice-Dziedzice, Czermin, Czerniejewo, Czerwieńsk, Częstochowa, Dąbrowa, Dąbrowa Górnicza, Dębica, Dębina, Dębowa Łąka, Dobrodzień, Dobroszyce, Dolna, Domatowo, Dopiewo, Drołtowice, Drużbice, Drzewica, Duszniki Wielkopolskie, Dywity, Dzierżoniów, Dźwierzuty, Elbląg, Ełk, Gaj Mały, Garwolin, Gaworzyce, Gdańsk, Giżycko, Gliwice, Głogów, Głowno, Głubczyce, Głuszyca, Gniezno, Goczałkowice-Zdrój, Gogolin, Gołaczewy, Gołuchów, Gorlice, Gorzkowice, Gorzów Wielkopolski, Gorzyce, Góra, Góra Kalwaria, Górno, Górzno, Grabów Nad Prosną, Granowo, Gręboszyce, Grodowiec, Grodzisk Wlkp., Grójec, Gruszka, Grzegorz, Grzegorzew, Gwoździany, Horyniec-Zdrój, Iława, Inowrocław, Isep, Janikowo, Jankowice, Janowice, Janów, Jarosław, Jasiona, Jasionów, Jastrzębie, Jastrzębie-Zdrój, Jawor, Jednorożec, Jelenia Góra, Jurków, Kalisz, Karniewo, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kępa Bogumiłowicka, Kępno, Kęty, Kiekrz, Kielce, Kietrz, Kijewo Szlacheckie, Klaudyn, Kleosin, Kleszczewo, Kleszczów, Kleszewo, Knurów, Kobielice, Kobierzyce, Kobiór, Kobyla Góra, Koczała, Koleczkowo, Koło, Konarzyny, Konotop, Kopienica, Korycin, Korzenna, Kosobudy, Koszalin, Koszyce Wielkie, Kościerzyna, Koźmin Wielkopolski, Kraków, Kraszew, Kraszewice, Krynica Morska, Krzeszowice, Kuklin, Kuków-Folwark, Kwidzyn, Lasotki, Latowicz, Legionowo, Legnica, Leśnica, Librantowa, Limanowa, Liniewo, Lipinki Łużyckie, Lipnica, Lniano, Lniska, Lubań, Lubecko, Lubenia, Lubin, Lubliniec, Lubsko, Lutomia Dolna, Luzino, Łabowo, Łagów, Łańcut, Łaziska Górne, Łącko, Łąka, Łęczyca, Łęgowo, Łomazy, Łopienno, Łowyń, Łódź, Makowice, Maków Mazowiecki, Mała Wieś, Małecz, Margonin, Marki, Marynowo, Maszewo Duże, Męcinka, Miasteczko Śląskie, Miastko, Miechucino, Mierzyn, Międzyrzecz, Międzyrzecze, Mikołów, Miłkowice, Miłoszyce, Mirów Stary, Mława, Moczydłów, Mordarka, Mosina, Moszczenica, Mstów, Munina, Muszyna, Mysłowice, Nadarzyn, Nadolice Wielkie, Nakło Śląskie, Namysłów, Nawojowa, Nielestno, Nowa Karczma, Nowa Sarzyna, Nowa Wieś, Nowe Gulczewo, Nowe Miasto nad Pilicą, Nowiny Wielkie, Nowogard, Nowogrodziec, Nowosiedlice, Nowy Targ, Nowy Żabieniec, Obidza, Obiecanowo, Obrzycko , Odolanów, Olecko, Oleśnica, Oliszki, Olsztyn, Olsztyn (śląskie), Olszyna Dolna, Opalenica, Opoczno, Ornontowice, Orzesze, Osiek-Aleksandrowo, Ostrów, Ostrów Wielkopolski, Oświęcim - Babice, Papowo Biskupie, Parchowo, Paszyn, Pawłowo, Perzanowo, Pęcz, Piaseczno, Pichlice, Piekary Śląskie, Piekoszów, Pieńsk, Pietna, Piła, Piława Dolna, Plewiska, Płock, Płoty, Płużnica, Pniewy, Poddębice, Poklatki , Powidz, Powroźnik, Poznań, Pruszcz Gdański, Pruszków, Przasnysz, Przemyśl, Przeworsk, Przeźmierowo, Przybysławice, Przyszowa, Przytoczna, Przytuły, Pszczółki, Pszczyna, Pszenno, Pszów, Puck, Pułtusk, Puzdrowo, Pyskowice, Racibórz, Radomyśl n/Sanem, Radwanice, Radzanowo, Radzionków, Radzyń Chełmiński, Raszowa, Rąbino, Reda, Rogów, Rokietnica, Rokitnica, Rozdrażew, Rozogi, Ruda Śląska, Rudołtowice, Rudziniec, Rusocice, Ruszowice, Rybnica, Rybnik, Rychtal, Rzepnica, Rzeszów, Sadek, Samborzec, Sanok, Sianów, Siedlęcin, Siemianowice Śląskie, Sieniawa, Siennica, Skarżysko-Kamienna, Skawina, Skąpe, Skomlin, Skrzyszów, Skwierzyna, SOLNIKI WIELKIE, Sośninka, Łaskarzew, Stany, Stara Wieś, Stare Bogaczowice, Stargard, Stary Adamów, Stary Bartków, Stary Ujazd, Stary Węgliniec, Staszów, Stolno, Stopnica, Strucfoń, Strumień, Stryków, Strzebielino - Osiedle, Strzelin, Studzienice, Suchedniów, Sulmierzyce, Sulmin, Susz, Suwałki, Sychowo, Szamotuły, Szczecin, Szczecinek, Szówsko, Sztutowo, Szydłów, Środa Śląska, Świdnica, Świecie, Świedziebnia, Świercze, Świerzno, Świętochłowice, Tajno Łanowe, Tarnobrzeg, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tczew, Tęgoborze, Tłuczewo, Topola Mała, Toruń, Tuchola, Tułowice, Tupadły, Turbia, Turek, Turze, Twardawa, Tychy, Tymbark, Tyrawa Wołoska, Uciechowice, Udryn, Ustrzyki Dolne, Wadąg, Warszawa, Warszewice, Wąbrzeźno, Wejherowo, Wężewo, Wichulec, Wiele, Wielgolas, Wielka Wieś, Wierzchosławice, Wilków, Wiśniewo, Wiśniowa, Witkowo, Witoszów Dolny, Witoszyn, Wleń, Włocławek, Wodzisław Śląski , Wola Radziszowska, Wrocław, Wschowa, Wysogotowo, Wysokie Mazowieckie, Wyszonowice, Zabłudów, Zabrze, Zaczernie, Zagórzany, Zakrzewo, Zarzecze, Zatory, Ząbkowice Śląskie, Zboiska, Dukla, Zbrosławice, Zbydniów, Zdziary, Zebrzydowice, Zgierz, Zgorzelec, Zielona Góra, Zielonki, Złotoryja, Złotów, Żabno, Żagań, Żarki Wielkie, Żary, Żelazków, Żelechów, Żerniki Wrocławskie, Żukowo, Żydów, Żytna.