Serwis układu napędowego Warszawa

Szukasz zaufanego warsztatu samochodowego, który wykonuje naprawy układu napędowego? Partnerzy ProfiAuto oferują kompleksowy serwis elementów układu napędowego w tym naprawę skrzyni biegów czy sprzęgła. Dostęp do profesjonalnych urządzeń i zespół wykwalifikowanych mechaników, pozwala na na precyzjną i trwałą naprawę. Wybierz serwis ProfiAuto z miasta Warszawa i umów się na wizytę.

Budowa i funkcja układu napędowego

Naprawa układu napędowego Warszawa

Układ napędowy samochodu tworzą wszystkie mechanizmy biorące udział w procesie przeniesienie momentu obrotowego z silnika na koła pojazdu. Dzięki temu samochód może się poruszać. W skład układu wchodzą takie elementy jak skrzynia biegów, połączone z nią sprzęgło, mechanizm różnicowy, wał napędowy, piasta koła. Sprawny układ napędowy ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania samochodu. Na żywotność układu napędowego w dużym stopniu ma wpływ styl jazdy kierowcy. Niepotrzebne wciskanie sprzęga na postoju lub światłach może doprowadzić do szybszej eksploatacji tego elementu. Natomiast jazda na niskich obrotach może spowodować problemy z silnikiem.

Objawy awarii układu napędowego

Ze względu na precyzyjną i skomplikowaną konstrukcję układu napędowego, wykrycie usterki może nie być łatwym zadaniem. Część usterek układu napędowego można rozpoznać po towarzyszącym im objawach. Sugerują o konieczności dokonania szczegółowej diagnostyki i wyeliminowania usterek dla uniknięcia poważniejszych awarii. Właściwe zdiagnozowanie i naprawa awarii układu napędowego wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Dlatego usuwanie awarii należy pozostawić doświadczonym fachowcom z serwisów ProfiAuto z miasta Warszawa.

Najczęstsze objawy uszkodzenia układu napędowego:

 • utrudniona zmiana biegów w skrzyni;
 • poślizg i szarpania sprzęgła oraz zapach spalenizny;
 • ograniczone osiągi przy jeździe pod górę;
 • samoistne wskakiwanie biegów;
 • hałaśliwa praca sprzęgła, skrzyni biegów, wału napędowego;
 • niedostateczny poziom oleju przekładniowego.
Serwis układu napędowego najbliżej Ciebie

Najczęstsze usterki układu napędowego

Awaria skrzyni biegów Warszawa

Skrzynia biegów jest elementem samochodu odpowiedzialnym za efektywne przekazywanie mocy z silnika na koła oraz za uzyskanie optymalnej prędkości obrotowej. Wyróżniamy kilka typów skrzyń biegów ze względu na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne. Najczęściej stosowanymi w motoryzacji skrzyniami biegów są: manualne, sekwencyjne, półautomatyczne i automatyczne. Stan techniczny przekładni uzależniony jest od warunków eksploatacji i odpowiedniego serwisu. W przypadku uszkodzenia skrzyni biegów jazda samochodem będzie niemożliwa, dlatego konieczne jest jej naprawa lub wymiana. Usługa ta jest czasochłonna i stosunkowo droga, ponieważ wiąże się z koniecznością demontażu przekładni.

Serwis układu napędowego najbliżej Ciebie

Charakterystyczne objawy usterek skrzyni biegów

Do częstych usterek układu napędowego możemy zaliczyć uszkodzenia skrzyni biegów. Bardzo często pojawiają się wycieki oleju, który jest niezbędny do prawidłowej pracy przekładni. Może być to spowodowane nieszczelnością skrzyni biegów lub pęknięciem jej obudowy.

Innym często spotykanym objawem jest głośna praca skrzyni biegów spowodowana niewłaściwą lepkością oleju, jego niskim poziomem lub uszkodzonym łożyskiem. Charakterystyczne zgrzyty towarzyszące zmianie biegów mogą wynikać z uszkodzenia koła zębatego. Samoczynne wyskakiwanie biegu podczas jazdy świadczyć może o tym, że synchronizatory uległy uszkodzeniu albo że skrzynia biegów przemieszcza się względem nadwozia. W przypadku awarii układu napędowego często dochodzi do zużycia elementów sprzęgła, które są mocno eksploatowane w trakcie jazdy. Warto zwrócić uwagę na kilka objawów, szczególnie na ślizganie się sprzęgła. Naszą uwagę powinno zwrócić również szarpanie silnikiem podczas wolnej jazdy.

W przypadku pojawienia się niepokojących objawów udać się do warsztatu ProfiAuto w mieście Warszawa w celu jej zdiagnozowania i jak najszybszego usunięcia.

Serwis układu napędowego najbliżej Ciebie

Przyczyny usterek skrzyni biegów

Naprawa skrzyni biegów Warszawa

Awarie skrzyń biegów spowodowane są najczęściej błędami konstrukcyjnymi, materiałowymi lub nieprawidłowym użytkowaniem. Część awarii spowodowana jest wyciekami oleju. W skrzyniach półautomatycznych i automatycznych może zawodzić również elektronika sterująca.

Analiza i naprawa mechanizmu jest możliwa po demontażu przekładni. W związku z tym diagnostyka i naprawa skrzyń biegów wymaga dużej wiedzy, doświadczenia, umiejętności i specjalistycznych narzędzi. Należy je serwisować w wyspecjalizowanych warsztatach, które zrealizują naprawę prawidłowo i rzetelnie. Bez względu na to, jaki samochód posiadamy, nie należy bagatelizować nawet najdrobniejszych objawów, jakie mogą oznaczać uszkodzenia skrzyni biegów. Zwlekanie z wykonaniem napraw może skutkować koniecznością poniesienia wysokich kosztów skomplikowanych napraw.


Naprawa sprzęgła

Sprzęgło to element układu napędowego, który łączy silnik ze skrzynią biegów. To właśnie dzięki niemu można zmieniać biegi. W automatycznych skrzyniach biegów sprzęgło działa automatycznie, bez konieczności ingerencji kierowcy System sprzęgła jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania Twojego samochodu, dlatego należy regularnie o niego dbać, aby uniknąć trwałej awarii. Sprzęgło składa się z trzech elementów: tarczy sprzęgła, docisku sprzęgła oraz łożyska sprzęgła. Wszystkie elementy ulegają regularnemu zużyciu, w związku z czym należy je wymieniać w zależności od stylu jazdy i zaleceń producenta.


Objawy awarii sprzęgła

Żywotność sprzęgła samochodowego wynosi od 100 000 do 200 000 km, w zależności od sposobu jego użytkowania. Częsta jazda po autostradzie w mniejszym stopniu zużywa sprzęgło. Jazda po mieście lub z załadowanym pojazdem sprawia, że często używasz i mocno eksploatujesz sprzęgło. Jeśli pedał sprzęgła w Twoim samochodzie stał się bardzo sztywny bądź miękki lub masz problem ze zmianą biegów, gdy silnik jest zimny, to znak, że sprzęgło wymaga wymiany. Inną oznaką, że sprzęgło Twojego samochodu wymaga wymiany, jest spadek osiągów auta, szarpanie odczuwalne w trakcie przyspieszania czy specyficzny zapach unoszący się podczas przyspieszania.

Serwis układu napędowego najbliżej Ciebie

Naprawa układu napędowego Warszawa

Warsztaty ProfiAuto z miasta Warszawa przeprowadzają czynności diagnostyczne, które mają na celu znalezienie przyczyny awarii układu napędowego. Zespół specjalistów sprawdza stan wszystkich elementów, a także szczelność układu hydraulicznego, połączeń gwintowych, łatwość przełączania biegów podczas jazdy.

Czynności serwisowe układu napędowego obejmują naprawę:

 • sprzęgła,
 • skrzyni biegów,
 • wałów napędowych oraz przegubów,
 • przekładni głównej, mechanizmu różnicowego i mostu napędowego,
 • półosi i piast kół.
Serwis układu napędowego najbliżej Ciebie

Najczęściej zadawane pytania


 1. Czy awarie układu napędowego można naprawić samodzielnie?

  Naprawa układu napędowego wymaga dużej precyzji, dlatego warto skorzystać z usług specjalistów z serwisów samochodowych ProfiAuto Warszawa. Znalezienie usterki i jej naprawa często jest czasochłonna i skomplikowana, tym bardziej że większością układów steruje elektronika. W naszych warsztatach zostanie przeprowadzona dokładna diagnostyka mająca na celu znalezienie przyczyny uszkodzenia układu napędowego.

 2. Jakie są najczęstsze awarie układu napędowego?

  Najczęstszymi usterkami układu napędowego są: uszkodzenia skrzyni biegów, uszkodzenia przegubów napędowych oraz zużycie się elementów sprzęgła.

 3. Jakie są przyczyny awarii skrzyni biegów?

  Część usterek skrzyni biegów wynika z błędów konstrukcyjnych i wad materiałowych. Pozostałe powstają na skutek nieprawidłowej eksploatacji skrzyni biegów i niedostosowania się do podstawowych zasad użytkowania. Zbyt szybkie wbijanie biegów, jazda na zbyt niskich obrotach oraz jazda na półsprzęgle, to rzeczy które uszkadzają przekładnię.

 4. Jak wygląda badanie diagnostyczne układu napędowego?

  Podczas diagnostyki układu napędowego sprawdzany jest stan techniczny silnika oraz układu przeniesienia napędu, który jest z złożony m.in. ze sprzęgła, skrzyni biegów, koła zamachowego, mechanizmu różnicowego, wału napędowego czy piasty koła.

  Do oceny stanu technicznego układu napędowego stosuje się metody:

  • organoleptyczne,
  • przyrządowe,
  • stanowiskowe,
  • trakcyjne.

  Prawidłowa ocena stanu technicznego wymaga znajomości danych technicznych odnoszących się do danego pojazdu oraz ogólnych wytycznych jakie są stawiane przed układem napędowym. Z tego powodu badanie techniczne układu napędowego warto zlecić specjalistom z warsztatów ProfiAuto Warszawa.

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Adamowo, Andrespol, Andrychów, Augustów, Bachowice, Bałaje, Lubaczów, Banino, Baranowo, Bartniczka, Bełchatów, Bełsznica, Bestwinka, Bębnów, Będzin, Biała, Biała Podlaska, Białogard, Biały Dunajec, Białystok, Bielawa, Bielsk Podlaski, Bielsko-Biała, Bieruń, Bierutów, Biskupiec, Blizne Łaszczyńskiego, Bobrowo, Bogunice, Bojano, Bolesławiec, Borowe, Borów, Borzęcin, Branice, Braniewo, Brenno, Brodnica, Brusy, Bruśnik, Brzeszcze, Brzezia Łąka, Brzeziny, Brzeźce, Brzustowiec, Bugaj, Buk, Buk Wielka Wieś, Bukowice, Bukowie, Bukowiec, Bukowina Tatrzańska, Bydgoszcz, Bytom, Bytom Odrzański, Bytów, Cekcyn, Chałupki, Chełm, Chełmno, Chełmża, Chłopice, Chodkowo Kuchny, Choiny 97B, Chojnów, Chorzów, Chotomów, Chrośnica, Chwaliszów, Chwałków, Chwaszczyno, Chynów, Chyże, Ciechanów, Ciechów, Środa Śląska, Cieszyn, Cieślin, Ciężkowice, Ciszyca, Czadrów, Czajcze, Czarków, Czarna, Czarna Białostocka, Czarna Dąbrówka, Czarnca, Czarne, Czarnożyły, Czarny Dunajec, Czechowice-Dziedzice, Czerwieńsk, Czerwonka Szlachecka, Czeszów, Częstochowa, Czołnochów, Dalborowice, Daszyna, Dąbrowa, Dąbrowa Górnicza, Dąbrowa Tarnowska, Dąbrówka Górna, Dębica, Dębina, Dębnica Kaszubska, Dębowa Łąka, Dłużyna Dolna, Dobieszczyzna, Dobieszowice, Dobrodzień, Dobroszyce, Dolna, Domatowo, Drołtowice, Drzycim, Dukla, Duszniki, Duszniki Wielkopolskie, Dywity, Dziadowa Kłoda, Dzielna, Dzierzgoń, Dzierżoniów, Dźwierzuty, Elbląg, Ełk, Emanuelina, Gaj Mały, Garwolin, Gaworzyce, Gąbin, Gdańsk, Giżycko, Glinica, Gliniska, Glinka Duchowna, Gliwice, Głogów, Głubczyce, Głuchów, Głuszyca, Gniezno, Goczałkowice-Zdrój, Godów, Godziesze Małe, Gogolin, Golub-Dobrzyń, Gołaczewy, Gołdap, Gołuchów, Gołymin - Ośrodek, Gorlice, Gorzkowice, Gorzów Wielkopolski, Gorzyce, Gostwica, Goszczanów, Gościcino, Góra, Góra Kalwaria, Górki Małe, Górno, Góry Małe, Górzno, Grabiny-Zameczek, Grabów Nad Prosną, Gralewo, Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Gromadka, Grójec, Gruczno, Grybów, Grzegorzew, Grzegorzów, Gubin, Gzy, Horyniec-Zdrój, Hruszniew, Inowrocław, Jabłonowo Pomorskie, Jaczów, Jaksice, Jankówko, Janowiec Wielkopolski, Janów, Jarosław, Jasienna, Jasionna, Jasionów, Jastrzębia Góra, Jastrzębie, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Jazowsko, Jedlina, Jedlina-Zdrój, Jednorożec, Jelenia Góra, Jerzmanowa, Jeżewo, Jędrzejewo, Jędrzychów, Jodłownik, Józefkowo, Jurków, Kalinowo, Kalisz, Kamienica, Kamienica Szlachecka, Kamionka Wielka, Karniewo, Katowice, Kębłowo, Kędzierzyn-Koźle, Kępa Bogumiłowicka, Kępno, Kęty, Kiekrz, Kielce, Kiełcze, Kietrz, Klaudyn, Kleosin, Kleszczewo, Kleszczów, Kłobukowice, Knurów, Kobielice, Kobiór, Kobyla Góra, Koczała, Koluszki, Komorniki, Konarzyny, Konin, Konstantynów Łódzki, Kopienica, Korpele, Korycin, Kosobudy, Kostrzyn, Koszalin, Kościerzyna, Kotla, Kowalewo Pomorskie, Kowary, Kozłowo, Koźmin Wielkopolski, Kraków, Krapkowice, Krasne, Kraszewice, Krosno Odrzańskie, Krośnice, Krupniki, Krynica Morska, Krynica-Zdrój, Krzczonów, Świdnica, Krzyżanowice, Ksawerów, Książki, Kuklin, Kuków-Folwark, Kwidzyn, Lasotki, Latowicz, Legnica, Legnickie Pole, Leszkowy, Cedry Wielkie, Leśnica, Leśniów Mały, Librantowa, Limanowa, Linia, Liniewo, Lipnica, Lniano, Lubaczów, Lubań, Lubecko, Lubenia, Lubieszów, Lubin, Lubliniec, Lubogoszcz, Lubomierz, Lubsko, Luzino, Łabowa, Łańcut, Łapalice, Łaziska Górne, Łąka, Łęczyca, Łęgowo, Łomazy, Łoniów-Kolonia, Łosice, Łoś, Łowyń, Łódz, Łódź, Łubowo, Łukanowice, Łukowica, Łuszczanowice-Kolonia, Łuszczanów, Łyśniewo Sierakowickie, Maków Mazowiecki, Malanów, Mała Wieś, Małecz, Margonin, Marki, Marszałki, Marynowo, Masanów, Mąkoszyce, Mechnica, Mełno, Męcinka, Miasteczko Śląskie, Miastko, Miastków Kościelny, Miechucino, Mieleszyn, Mieroszów, Mierzyce, Mierzyn, Mieszków, Międzybórz, Międzychód, Międzyrzecz, Międzyrzecze Dolne, Mikołów, Milicz, Miłoszyce, Mińsk Mazowiecki, Mirów Stary, Mława, Mońki, Moraczewo, Mosina, Moszczenica, Mościsko, Mszana Górna, Munina, Mysłakowice, Mysłowice, Nadarzyn, Nadolany, Nadolice Wielkie, Nakło, Nakło Śląskie, Namysłów, Niedomice, Niekłonice, Nielestno, Niemojki, Niepruszewo, Nisko, Nisko, Racławice, Nowa Karczma, Nowa Sarzyna, Nowa Wieś, Nowe Gulczewo, Nowe Miasto nad Pilicą, Nowe Miasto nad Wartą, Nowiny Wielkie, Nowogard, Nowogrodziec, Nowy Dwór Mazowiecki, Nowy Sącz, Nysa, Obidza, Obiecanowo, Obora, Obrzycko, Ociąż, Olecko, Oleśnica, Olsztyn, Olszyna, Ołobok, Opalenica, Opoczno, Opole, Ornontowice, Orszewice, Orzesze, Osiek-Aleksandrowo, Osława-Dąbrowa, Ostrów, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Oświęcim, Otmuchów, Pabianice, Pabierowice, Pakszyn, Paniewek, Papowo Biskupie, Paradyż, Parchowo, Pasikurowice, Paszyn, Patrzyków, Pawonków, Pęcz, Piaseczno, Pichlice, Piechowice, Piekary Śląskie, Piekoszów, Pieńsk, Piła, Piława Dolna, Piotrówek, Pleszew, Płock, Płoty, Płużnica, Pniewy, Poddębice, PODEGRODZIE, Poklatki, Pokój, Pokrówka, Polkowice, Pomysk Mały, Pomysk Wielki, Porąbka Uszewska, Poronin, Potok, Powidz, Powiercie, Powiercie-Kolonia, Powroźnik, Poznań, Prądówka, Pruszcz Gdański, Pruszków, Przasnysz, Przecław, Przejazdowo, Przemęt, Przemyśl, Przeworsk, Przeźmierowo, Przyjaźń, Przyszowa, Przytoczna, Pszczółki, Pszczyna, Pszów, Ptakowice, Pułtusk, Pyskowice, Pysznica, Racibórz, Radom, Radomyśl nad Sanem, Radonia, Radusz, Radwanice, Radzionków, Radziszów, Radzyń Chełmiński, Radzyń Podlaski, Rakoniewice, Raszowa, Reda, Rogów, Rokietnica, Rokitnica, Rostarzewo, Rozłogi, Rozogi, Ruda Ślaska, Ruda Śląska, Rudnik, Rudołtowice, Rudziniec, Rukoszowice, Rusiec, Rusocice, Ruszowice, Rybnik, Rychtal, Ryńsk, Rzepnica, Rzeszotary, Rzeszów, Rzuchów, Sadek, Samborzec, Sanok, Sejny, Serby, Głogów, Sękowice, Sianów, Siechnice, Siedlęcin, Siedliska, Sielec, Siemianowice Śląskie, Sieniawa Żarska, Siennica, Sierakowice, Sitkówka-Nowiny, Skarżysko-Kamienna, Skawina, Skiereszewo, Skrzyszów, Skwierzyna, Sława, Słodków-Kolonia, Słopnice, SOBIN, Sobolewo, Sosnowiec, Sośninka, Łaskarzew, Sowlany, Stalowa Wola, Stany, Stara Kamienica, Stare Babice, Stare Bogaczowice, Stare Litewniki, Stare Miasto, Stare Polichno, Stargard, Stargard Szczeciński, Stary Bartków, Stary Kisielin, Stary Sącz, Stary Ujazd, Stary Węgliniec, Staszów, Stolno, Stopnica, Stróża, Strucfoń, Strumień, Stryków, Strzebielino-Osiedle, Strzegowa, Strzelin, Studzienice, Suchcice, Drużbice, Suchedniów, Sulmierzyce, Suwałki, Sychowo, Syców, Szamotuły, Szczecin, Szczecinek, Szczyglice, Szczytniki nad Kaczawą, Szklana, Szówsko, Sztutowo, Szymany, Szynwałd, Ścinawa, Śliwniki, Środa Śląska, Świdnica, Świebodzin, Świecie, Świercze, Świerklaniec, Świerzno, Święta Katarzyna, Święte, Świętochłowice, Tajno Łanowe, Tarnobrzeg, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tczew, Terespol Pomorski, Tęgoborze, Tomaszowice, Topola Mała, Toruń, Trzebiatkowa, Trzebnica, Trzemeszno, Tuchola, Tuczępy, Tułowice, Turbia, Turek, Twardawa, Twardogóra, Tworóg, Tychy, Tymbark, Tyrawa Wołoska, Udryn, Ustrzyki Dolne, Uście Gorlickie, Wadąg, Wałbrzych, Wałcz, Warchlinko, Warszawa, Warszawa Ursynów, Warszewice, Wąbrzeźno, Wchowa, Wejherowo, Wielka Wieś, Wielkie Radowiska, Wierzchosławice, Wieszowa, Wilcza, Wilga, Wilków, Wisła Wielka, Wiśniewo, Witaszyce, Witkowo, Witoszów Dolny, Władysławowo, Władysławów, Włocławek, Wodzisław Śląski, Wojkowice, Wojnicz, Wojnowice, Wola Radziszowska, Wolkowo, Wolsztyn, Wrocław, Wronki, Wschowa, Wydminy, Wyry, Wysogotowo, Wysokie Mazowieckie, Wyszonowice, Zabłudów, Zabrze, Zabrzeg, Zabrzeż, Zaczernie, Zagórzany, Zakopane, Zakrzewo, Zamość, Zaręba, Zatory, Ząbkowice Śląskie, Zbrosławice, Zbydniów, Zbylitowska Góra, Zebrzydowice, Zgierz, Zgłobice, Zgorzelec, ZIELONA GÓRA, Zielonagóra, Zielonki, Złotoryja, Złotów, Żabno, Żagań, Żarki Wielkie, Żarki-Letnisko, Żary, Żelazków, Żelechów, Żerniki Wrocławskie, Żmiąca, Żukowo, Życiny, Żydów.