Autodetailing w sieci ProfiAuto

Auto detailing samochodu nazywany również car detailingiem jest zestawem usług, w ramach których pojazd jest poddawany kompleksowemu procesowi czyszczenia połączonemu z działaniami renowacyjnymi. Usługa może być podzielona na działania zewnętrzne i wewnętrzne. Kosmetyka samochodowa wykonywana jest zarówno na nowych jak i na starszych samochodach osobowych, dostawczych czy motocyklach. Poprzez Car detailing możemy podnieść walory użytkowe i estetyczne samochodu oraz przedłużyć jego żywotność.

Czynności wchodzące w skład zewnętrznego auto detailingu

Auto detailing zewnętrzny skupia się przede wszystkim na regeneracji i konserwacji powłoki lakierniczej, szyb, kół. Karoseria samochodu często wymaga usunięciu trudnych zabrudzeń czy korekty lakieru. Regeneracja karoserii podzielona jest na trzy etapy:

 • mycie samochodu i oczyszczenie powłoki lakierniczej, czyli usuwanie rys, zadrapań, wgnieceń i zabrudzeń z lakieru,
 • polerowania lakieru,
 • woskowanie lakieru.

Do wszystkich działań czyszczących wykorzystywane są specjalistyczne kosmetyki, które pomagają w późniejszej ochronie lakieru. Karoseria jest zabezpieczana przed przyklejaniem się do niej drobinek kurzu, pyłków i innego rodzaju zabrudzeń pojazdu. W ramach realizowanych usług usuwane są również przebarwienia lakieru, drobne zadrapania, rysy i wgniecenia. Odpowiednio dobrane preparaty i działania realizowane w warsztatach ProfiAuto pozwalają osiągnąć satysfakcjonujący efekt w postaci lśniącej i prawidłowo zabezpieczonej karoserii.

Auto Detailing wewnętrzny

Auto detailing

Auto detaling wewnętrzny obejmuje szereg działań mających na celu pielęgnację wnętrza samochodu i ochronie przed uszkodzeniami wynikającymi z codziennej eksploatacji pojazdu.

Prace prowadzone w środku pojazdu skupiają się przede wszystkim na czyszczeniu tapicerki, plastikowych elementów, szyb i lusterek oraz innych elementów wyposażenia samochodu. Wnętrze auta poddawane jest precyzyjnemu odkurzaniu, myciu i osuszaniu, nawet tych trudno dostępnych miejsc. Tapicerka materiałowa i boczki drzwi poddawane są praniu. Natomiast w przypadku tapicerki skórzanej stosowane są środki do jej czyszczenia, pielęgnacji i impregnacji. Do kosmetyków wnętrza samochodu dobierane są odpowiednie preparaty oraz środki pielęgnacyjne dostosowane do występujących w samochodzie tworzyw. Detailing wnętrza sprawia, że samochód będzie się brudził znacznie wolniej, a usunięcie ewentualnych zanieczyszczeń będzie łatwiejsze.

Kiedy warto zdecydować się na auto detailing

Auto detailing skierowany jest głównie do właścicieli samochodów, którym zależy na estetycznym wyglądzie zewnętrznym i wewnętrznym auta. Dotyczy to zarówno samochodów nowych jak i używanych. Zdarza się, że nawet pojazdy, które zostały odebrane prosto z salonu, posiadają drobne defekty na powierzchni karoserii powstające np. w wyniki przewożenia ich na lawecie. Z auto spa korzystają właściciele kilkuletnich pojazdów, którzy chcieliby przywrócić samochodowi jego dawny blask. Kosmetyka aut pozwala zwiększyć wartość pojazdu, dlatego z usługi korzystają klienci, którzy chcieliby w przyszłości sprzedać swój samochód.

Car detailing w serwisie ProfiAuto

W sposób profesjonalny zajmujemy się pielęgnacją samochodu. Świadczymy kompleksowe usługi czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdów samochodowych. Car detailing to zestaw czynności podejmowanych, aby nasz pojazd prezentował się doskonale wewnątrz, jak i z zewnątrz. Poprzez te zabiegi chcemy podnieść walory użytkowe i estetyczne samochodu. Drugim ważnym powodem, dla którego warto skorzystać z usług car detailingu w watego typu serwisowania, jest przedłużenie żywotności samochodu.

Profesjonalna pielęgnacja samochodów w serwisach ProfiAuto

W sposób profesjonalny zajmujemy się pielęgnacją samochodu. Świadczymy kompleksowe usługi czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdów samochodowych. Przede wszystkim przykładamy ogromną staranność do polerowania samochodu - zabieg ten pozwoli dłużej cieszyć się blaskiem niezniszczonej, a także pięknej karoserii. Pielęgnacja samochodu to kolejny kluczowy etap naszego serwisowania. Zależy nam na szczególnym zadbaniu nie tylko o podwozie, ale także o te bardziej widoczne sfery samochodu. Oferujemy profesjonalną pielęgnację auta, dzięki której będzie ono dłużej wyglądało jak nowe. Decydując się na usługi naszych warsztatów, masz pewność, że renowacja samochodu zostanie przeprowadzona rzetelnie i profesjonalnie.


Najczęściej zadawane pytania:

 1. Czym jest auto detailing i dlaczego warto wybrać serwisy ProfiAuto ?

  Auto detailing jest procesem polegającym na kompleksowym czyszczeniu, konserwacji, a także renowacji samochodu lub jego pojedynczych elementów takich jak lakier, reflektory, czy też tapicerka. Wykonuje się go w celu poprawienia wyglądu samochodu oraz przedłużenia jego żywotności.

  Renowacja samochodów w serwisach ProfiAuto dokonywana jest przez samych profesjonalistów z wieloletnim stażem. Do realizacji usługi wykorzystujemy najwyższej jakości sprzęty i kosmetyki. Specjaliści ProfiAuto dopracowują każdy szczegół, dbając o stronę zewnętrzną oraz wewnętrzną auta, tak by przywrócić mu dawny wygląd.

 2. Jak długo trwa wykonanie usługi auto detailing?

  Czas realizacji usługi w serwisach ProfiAuto uzależniony jest od stanu pojazdu, rodzaju i stopnia jego zabrudzenia oraz oczekiwań Klienta. Auto detailing wymaga długotrwałej pracy, która obejmuje czyszczenie nadwozia, wnętrza kabiny oraz kół i opon. Kompleksowa realizacja usługi może potrwać nawet kilka dni.

 3. Czy auto detailing poradzi sobie z uszkodzeniami i wgnieceniami w karoserii?

  Tak. W ramach oferowanych usług usuwamy uszkodzenia i ubytki powstałe w wyniku gradobicia, szkód parkingowych itp.

 4. Co wchodzi w skład usługi auto detailingu?

  W zakres usług auto detailingu realizowanych w serwisach ProfiAuto wchodzą:

  • mycie detailingowe
  • renowacja i zabezpieczenie lakieru,
  • naniesienie powłoki ochronnej / ceramicznej,
  • usuwanie rys, odprysków, uszkodzeń,
  • zabezpieczenie felg,
  • polerowanie reflektorów,
  • czyszczenie i zabezpieczenie tapicerki.
 5. Zalety Auto Detailingu

  • kompleksowe zabezpieczenie samochodu przed wszelkimi uszkodzeniami, jakie powstają podczas codziennej jazdy,
  • wydobycie głębszego koloru lakieru pojazdu,
  • łatwiejsze pozbywanie się zabrudzeń z samochodu,
  • zwiększenie wartości samochodu.