Bezpłatny dobór części po VIN

Szukanie części samochodowych po numerze Vin | ProfiAuto

Warsztaty samochodowe, współpracujące z Partnerami ProfiAuto, zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki auto części po VIN. Funkcja wyszukiwania części po numerze VIN to najpewniejsza metoda dopasowania części zamiennych do wybranego pojazdu. Pozwala zaoszczędzić czas i zminimalizować ryzyko błędnego dopasowania. W celu wyszukania części po numerze VIN wystarczy użyć katalogu części ProfiAuto.

Pobierz instrukcję »

Wyszukiwarka części samochodowych po numerze VIN

Zachęcamy wszystkie warsztaty, hurtownie i sklepy motoryzacyjne, współpracujące z Partnerami ProfiAuto, do korzystania z wyszukiwarki części samochodowych po numerze VIN. Do wyszukiwania części wystarczy dedykowany katalog ProfiAuto. Jest to niezwykle przydatne narzędzie, które pozwala szybko wyszukiwać części zamienne dla konkretnego samochodu.

Wyszukiwanie części w katalogu ProfiAuto krok po kroku.

 1. Ikona umożliwiająca przejście do aplikacji VIN jest widoczna na głównej stronie katalogu

  wyszukiwarka części po numerze VIN - krok 1

 2. Po przejściu do funkcjonalności VIN użytkownik może wpisać VIN szukanego pojazdu, a następnie go wyszukać

  Szukanie części po numerze VIN - krok 2

 3. Po dopasowaniu VINu do pojazdu i kliknięciu w ikonę „Grupy”, użytkownik zostanie przeniesiony do drzewka grup towarowych, które umożliwi wyszukanie potrzebnych części

  dobór części samochodowych po vin - krok 3

 4. Po otwarciu grupy towarowej należy wskazać odpowiedni zespół pojazdu

  wyszukiwanie części po numerze VIN - krok 4

 5. Po wybraniu podzespołu, w pomocniczym menu z lewej strony zostanie wyświetlona informacja o części oraz link do katalogu

  sprawdzanie części samochodowych online VIN - krok 5

Dokładne dopasowanie dzięki wyszukiwaniu części po numerze VIN

Wyszukiwanie części po VIN to najpewniejsza metoda doboru części zamiennych, pozwalająca zaoszczędzić czas oraz zminimalizować ryzyko błędnego dopasowania. Dzięki wykupionej przez ProfiAuto licencji, każdy warsztat, hurtownia czy sklep motoryzacyjny posiadający katalog ProfiAuto może korzystać z wyszukiwarki bezpłatnie.

Czym jest numer VIN?

Numer VIN to indywidualny numer nadawany każdemu samochodowi, w którym zawarte są wszystkie informacje na temat danego pojazdu. Zawarte są w nim dane o marce, modelu, roczniku, kraju produkcji oraz wersji wyposażenia samochodu. VIN pojazdu można znaleźć w dokumentach samochodu - książce serwisowej czy dowodzie rejestracyjnym. Znajdziemy go również na tabliczce znamionowej umieszczonej na podszybiu samochodu lub na słupku bocznym po stronie kierowcy. Numer VIN, oprócz dokładnej identyfikacji pojazdu, umożliwia  dopasowanie części samochodowych odpowiadających danemu modelowi.

Z czego składa się numer VIN i co oznaczają poszczególne znaki?

Numer VIN nadawany składa się z 17 znaków, zarówno cyfr, jak i liter, i jest nadawany każdemu pojazdowi przez producenta. Pośród nich nie znajdziemy natomiast liter I, O, które mogą zostać pomylone odpowiednio z cyframi "0" lub "1".

oznaczenia numeru VIN

Numer VIN jest podzielony na mniejsze sekcje określające szczegóły pojazdu. Sekcję VMI stanowią pierwsze trzy symbole i informują o producencie pojazdu. Kolejne 5-6 znaków stanowią sekcję VDS i odnoszą się do cech danego egzemplarza. Ostatnie 8 bądź 9 znaków określa rok produkcji, miejsce montażu, a także serię pojazdu (sekcja VIS).

Jak sprawdzić numer części samochodowej po VIN?

Każda wersja pojazdu może składać się z różnych zestawów części. Poprawne dobranie auto części wymaga dopasowania ich za pomocą numer VIN.  Aby mieć pewność, że część zamienna będzie odpowiednia do naszego samochodu, warto skorzystać z pomocy specjalistów sklepów lub warsztatów samochodowych ProfiAuto.

Zalety doboru części po nr VIN

 • najpewniejsza metoda doboru części samochodowych
 • dokładne dopasowanie części do wybranego pojazdu
 • oszczędność czasu
 • zminimalizowanie ryzyka nietrafionego zakupu
 • zmniejszenie liczby zwrotów i reklamacji

Możesz także skorzystać z aplikacji ProfiAuto dla kierowców i serwisów sieci partnerskiej ProfiAuto Serwis. 


« powrót do listy