Stacja Kontroli Pojazdów w sieci ProfiAuto

Przegląd samochodu to obowiązkowe badanie stanu technicznego auta, które musi przejść każdy samochód, aby był dopuszczony do ruchu. Przegląd przeprowadzany jest na stacjach kontroli pojazdów, które możemy podzielić na podstawowe i okręgowe. Na podstawowych przeprowadzane są badania pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej, która nie przekracza 3,5 ton, a na okręgowych sprawdzane są wszystkie pojazd. Brak aktualnego przeglądu może skutkować zabraniem dowodu rejestracyjnego i mandatem w wysokości do 500 zł

Kompleksowe badania techniczne pojazdów w SKP

W sieci ProfiAuto znajdziesz profesjonalne stacje kontroli pojazdów, które uprawnione są do wykonywania badań okresowych i dodatkowych badań wszystkich typów pojazdów. W ramach naszych usług przeprowadzamy w pełni profesjonalnie i kompleksowo m.in. następujące badania:

 • samochodów osobowych i ciężarowych;
 • naczep i przyczep;
 • motocykli, motorowerów, skuterów, trójkołowców i quadów;
 • autobusów;
 • ciągników rolniczych;
 • pojazdów zasilanych LPG;
 • pojazdów przystosowanych do przewozu osób (TAXI) i pojazdów do nauki jazdy;
 • pojazdów uprzywilejowanych;
 • pojazdów po montażu haka holowniczego;
 • pojazdów sprowadzonych z zagranicy;
 • samochodów i innych pojazdów zabytkowych.

Ponadto w SKP skorzystasz także z szeregu dodatkowych usług. Nasi specjaliści chętnie m.in. przeprowadzą dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed zakupem oraz ustalą dane techniczne pojazdu na potrzeby jego przerejestrowania lub wymiany dowodu rejestracyjnego. Jeśli szukasz stacji kontroli pojazdów, świadczącej szeroki zakres usług na najwyższym poziomie, SKP zrzeszona w sieci ProfiAuto będzie Twoim najlepszym wyborem!

SKP - jak często wykonywać badania techniczne?

Częstotliwość badań technicznych wykonywanych w stacji kontroli pojazdów zależna jest od wieku i rodzaju pojazdu jaki posiadasz. W znacznej większości samochodów pierwsze badanie techniczne nowego egzemplarza wykonuje się dopiero przed upływem trzech lat od pierwszej rejestracji. Następne badania przeprowadza się kolejno po dwóch latach, a następnie co roku. Jest to zasada, od której są jednak wyjątki. Do najważniejszych odstęp od reguły należą:

 • badania ciągników (oprócz pierwszego) wykonuje się zawsze co 2 lata;
 • pojazdy przystosowane do przewozu osób (TAXI) i do nauki jazdy bada się rokrocznie (niezależnie od ich wieku);
 • pojazdy zabytkowe poddawane są badaniu technicznemu tylko raz (jeżeli nie są wykorzystywane do celów zarobkowych);
 • przyczepy lekkie (o dmc do 750 kg) nie podlegają badaniom technicznym,
 • samochody z instalacją LPG poddawane są przeglądowi co rok.

W stacjach kontroli pojazdów ProfiAuto wykonasz pełną diagnostykę każdego pojazdu w dogodnie pasującym Ci terminie! Powierz swoje auto w ręce specjalistów w swoim fachu i wybierz nasze SKP . Znajdź najdogodniej położoną stację kontroli pojazdów z sieci ProfiAuto i wykonaj niezbędne badania samochodu już dziś!

Najczęściej zadawane pytania


 1. Jakie jest wyposażenie Stacji kontroli pojazdów ProfiAuto

  Stacje kontroli pojazdów znajdujące się w warsztatach ProfiAuto wyposażone są w podnośniki, linie diagnostyczne dla samochodów, których masa nie przekracza 3,5 tony oraz dla pojazdów powyżej tego ciężaru. Stacja diagnostyczna powinna być wyposażona w analizatory spalin, dymomierze czy narzędzia do pomiaru geometrii kół czy też testery tachografów.

 2. Czy stacja diagnostyczna może zatrzymać dowód rejestracyjny?

  Diagnosta na stacji kontroli pojazdów ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu, jeśli uzna, że stan samochodu zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. Powtórny przyjazd samochodu do warsztatu jest możliwy wyłącznie za pomocą lawety.

 3. Gdzie zrobić przegląd samochodu po terminie

  Wielu właścicielom samochodów zdarzyło się zapomnieć o okresowym przeglądzie samochodu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, taki pojazd nie powinien być wykorzystywany do jazdy. Możliwie jak najszybciej należy poddać pojazd badaniu technicznemu, które powinno być wykonane na stacji kontroli pojazdów. Możliwość taką oferują serwisy ProfiAuto .

  Od 2021 za spóźniony o ponad 30 dni przegląd samochodu zapłacimy dwukrotność podstawowej stawki. Termin wprowadzenia przepisu nie jest jeszcze znany.

 4. Ile czasu trwa przegląd rejestracyjny w serwisach ProfiAuto ?

  Przeprowadzenie przeglądu rejestracyjnego w serwisach ProfiAuto trwa około 30 minut. Czas zrealizowania usługi może ulec zmianie w zależności od typu pojazdu, jego stanu technicznego i zakresu przeglądu. W warsztatach ProfiAuto staramy się, by badanie techniczne samochodu wykonywane było natychmiast i klienci nie musieli czekać na rozpoczęcie procedury. Istnieje możliwość wcześniejszego umówienia się na konkretny termin badania. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny z wybranym warsztatem ProfiAuto .

 5. Co zrobić gdy pojazd nie przeszedł badania technicznego?

  Jeżeli samochód nie przeszedł badania technicznego, to konieczne będzie usunięcie wszystkich usterek wskazanych przez diagnostę, a następnie wykonania badania cząstkowego. Po przeprowadzeniu przeglądu rejestracyjnego otrzymasz raport wraz z wszystkimi informacjami o usterkach pojazdu. Na podstawie zaświadczenia wydanego przez diagnostę, ważnego przez 14 dni, możesz poruszać się pojazdem, ale musisz dokonać odpowiednich napraw. W trakcie 14 dni należy naprawić usterki i wrócić na stację diagnostyczną w celu przeprowadzenia badania cząstkowego.

 6. Jaka jest cena badania technicznego w warsztatach ProfiAuto

  We wszystkich stacjach kontroli pojazdów obowiązują te same ceny za przeprowadzenie przeglądu rejestracyjnego pojazdu. Są one ustalane przez Ministerstwo Infrastruktury. Opublikowane są w Dzienniku Ustaw nr 223 z dnia 29 września 2004 roku, pozycja 2261.

  Szczegółowy cennik badań znajduje się w każdej stacji kontroli pojazdów . Dodatkowo klienci serwisów ProfiAuto są informowani o cenie usługi.

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Andrychów, Bielsk Podlaski, Bukowina Tatrzańska, Bydgoszcz, Bytów, Chybie, Czermin, Częstochowa, Dąbrowa, Dywity, Dzierżoniów, Gliwice, Gołkowice, Grabina, Grzegorzew, Inowrocław, Jerzmanowa, Katowice, Kraków, Maków Mazowiecki, Malec, Mordy, Mysłowice, Mława, Nakło Śląskie, Obrzycko, Olecko, Olszyna, Osiek nad Notecią, Oświęcim, Piekiełko, Polanka Wielka, Pruszcz Gdański, Przybysławice, Przytoczna, Pszenno, Płock, Radziejów, Rogoźnik, Rudziniec, Sanok, Siemianowice Śląskie, Siemuszowa, Skarżysko-Kamienna, Szczecin, Słupiec, Terespol, Tomaszowice, Tuchola, Turze, Witkowo, Wrocław, Włocławek, Zielona Góra, Łódź.