Serwis układu kierowniczego Nadarzyn

Układ kierowniczy jest jednym z najważniejszych podzespołów samochodu. To od niego zależy sterowność pojazdu oraz komfort poruszania się po drodze. Układ kierowniczy jest także jednym z najbardziej awaryjnych podzespołów. Wpływ na powstawanie uszkodzeń układu mają nierówności i dziury w nawierzchni, zmiany temperatury powietrza oraz wilgoć. Na domiar złego niektórzy kierowcy nie przykładają wagi do okresowego przeglądu tego układu.

Nie znaleziono partnerów w mieście Nadarzyn.
Zmień kryteria wyszukiwania lub zobacz gdzie wykonasz podobne usługi w najbliższej okolicy:


Zobacz serwisy w pobliżu

Objawy problemów z układem kierowniczym

Pojawienie się problemu z układem kierowniczym na szczęście łatwo zauważyć. W trakcie kręcenia kierownicą daje się słyszeć skrzypienie bądź stukanie dobiegające z komory silnika. Zdarza się, że samochód ściąga nam jedną ze stron. Kierowca, trzymając koło kierownicy, może odczuwać drgania podczas jazdy lub podczas hamowania. Przy takich objawach należy niezwłocznie udać się do warsztatu, gdzie zostaną wykonane diagnostyka i serwis układu kierowniczego.

Przyczyny problemów z układem kierowniczym

Najczęściej występujące usterki w układach kierowniczych to:

 • luz na drążku kierowniczym
 • luz na końcówce drążka kierowniczego
 • wyciek oleju z pompy układu wspomagania
 • wyciek oleju z przekładni kierowniczej

Jedną z najczęstszych usterek układu kierowniczego jest awaria przekładni kierowniczej. Wzmożona eksploatacja tej części podczas jazdy powoduje że jej zużycie jest najszybsze. Pogłębianie się tej usterki może doprowadzić do wystąpienia poważniejszej awarii, dlatego nie powinniśmy zwlekać z wizytą u mechanika, zwłaszcza gdy zauważymy wycieki oleju.

Naprawy wykonywane w serwisie samochodowym Nadarzyn

Ważne jest, aby do serwisu przyjechać od razu po pojawieniu się pierwszych problemów. Pomoże to uniknąć kosztownych późniejszych napraw całego układu. Najczęściej wykonywana jest wymiana drążka kierowniczego lub wymiana końcówki drążka kierowniczego. Bywa jednak, że niezbędna jest renowacja układów kierowniczych lub regeneracja przekładni kierowniczych. Po każdej z wymienionych napraw należy sprawdzić i ewentualnie wyregulować geometrię kół.

W serwisie zrzeszonym w sieci ProfiAuto Nadarzyn możecie być Państwo pewni, że usterka w Waszym samochodzie zostanie właściwie zdiagnozowana a naprawa układów kierowniczych będzie usunięta przez wykwalifikowanych mechaników z uczciwym podejściem do Klienta. Ponadto zapewniamy błyskawiczny czas realizacji i korzystne ceny, ale przede wszystkich fachowość i solidność, opartych na bogatym doświadczeniu pracowników.

Jeżeli poszukujesz solidnego serwisu samochodowego, który sprawnie i bezproblemowo zajmie się naprawą układu kierowniczego w Twoim aucie, przyjedź do warsztatu sieci ProfiAuto Serwis. To gwarancja najwyższych standardów obsługi oraz pewności, że do naprawy układu kierowniczego zostaną użyte wysokiej jakości części samochodowe.

Najczęściej zadawane pytania


 1. Z czego zbudowany jest układ kierowniczy?

  Każdy układ kierowniczy składa się z tych samych elementów. Pierwszym jest koło kierownicy umożliwiające skręt kół samochodu. Kolejnym elementem jest kolumna kierownicy połączona z jednej stron z kołem kierownicy z drugiej z przekładnią kierowniczą (maglownicą). W układzie kierowniczym występuje również mechanizm zwrotniczy, który odpowiada za prawidłowy skręt obu kół przednich. W skład mechanizmu wchodzi zwrotnica z dźwigniami na sztywnej osi, drążek i dźwignia kierownicza. Jeżeli mamy podejrzenia, że któryś z tych elementów układu kierowniczego uległ zużyciu lub uszkodzeniu, to warto sprawdzić to w jednym z serwisów ProfiAuto Nadarzyn.

 2. Co najczęściej ulega awarii w układzie kierowniczym?

  Przekładnia kierownicza jest elementem, który jest mocno eksploatowany podczas jazdy samochodem, przez co jej zużycie jest najszybsze. Do częstych awarii układu kierowniczego możemy zaliczyć: uszkodzenie lub zużycie końcówek drążków kierowniczych, uszkodzenie piasty w przednim kole, uszkodzenie pompy wspomagania czy zapowietrzenie układu wspomagania. W przypadku pojawienia się tego typu awarii warto skorzystać z usług warsztatów ProfiAuto Nadarzyn, które po naprawie ustawią również geometrię pojazdu.

 3. Co robić w przypadku uszkodzonej przekładni kierowniczej?

  Uszkodzoną przekładnię kierowniczą można naprawić poprzez wymianę zużytych elementów. Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż wymiana maglownicy. Z drugiej strony wymiana przekładni daje nam pewność, że problem zostanie trwale rozwiązany. Decyzję o wyborze metody naprawy warto skonsultować z mechanikiem ProfiAuto, który wskaże odpowiednie rozwiązanie. Po naprawie maglownicy należy pamiętać o skontrolowaniu geometrii pojazdy. Decydując się na naprawę maglownicy, należy wybrać serwis z doświadczeniem w tego typu naprawach. Zachęcamy do skorzystania z usług warsztatów ProfiAuto Nadarzyn.

 4. Jak dbać o układ kierowniczy w samochodzie?

  Na stan układu kierowniczego w dużym stopniu wpływają zachowania kierowców. Aby uniknąć niepotrzebnych usterek układu, należy pamiętać, że gwałtowne wjeżdżanie na krawężniki może doprowadzić do powstania luzów na przekładni i zużycia ich osłon. Kręcenie kierownica, zanim pojazd ruszy, również wpływa na nadmierne obciążenie układu. Nieprawidłowe dobranie felg i amortyzatorów mogą wpływać na nadmierne eksploatowanie układu kierowniczego. Awarie układu mogą być również spowodowane zużyciem materiałów w konstrukcji układu kierowniczego, na którym kierowcy nie mają wpływu.