Serwis samochodów hybrydowych w sieci ProfiAuto

Hybryda to nowoczesna technologia i idealne auto do poruszania się w ruchu miejskim. Jednym z największych atutów jest ekologia i oszczędne spalanie. Przewaga hybrydy nad "tradycyjnymi" samochodami jest jednocześnie wyzwaniem dla zdecydowanej większości serwisów, które nie posiadają odpowiednich kwalifikacji.

Naprawa hybryd

Naprawa samochodów hybrydowych wymaga nowych, stale rozwijanych kompetencji, co wynika z zasadniczych różnic w porównaniu z budową i działaniem tradycyjnych silników. Nieumiejętne próby dokonywania napraw „w przypadkowym” serwisie mogą zakończyć się unieruchomieniem samochodu hybrydowego. Zamiast eksperymentować, warto powierzyć swoją hybrydę specjalistom ProfiAuto, którzy zagwarantują najwyższą jakość obsługi.

Naprawa silników hybrydowych serwisach ProfiAuto

Ilość warsztatów oferujących usługi naprawy samochodów hybrydowych jest ograniczona. Wynika to z faktu, że serwis samochodów hybrydowych wymaga odpowiedniego wyposażenia oraz specjalistycznej wiedzy i umiejętności mechaników. Serwisy ProfiAuto świadczą pełen zakres obsługi i napraw samochodów z silnikami hybrydowymi. Podejmujemy się realizacji napraw zgodnie z oczekiwaniami i sugestiami klienta. Podczas wykonywania napraw samochodów hybrydowych przestrzegamy wszelkich procedur technologicznych, wymaganych przez producentów aut. Pracownicy warsztatów ProfiAuto posiadają wymagane uprawnienia pozwalające im na obsługę samochodów hybrydowych. Korzystając z usług warsztatów ProfiAuto otrzymujesz gwarancję najwyższych standardów obsługi.


Najczęściej zadawane pytania:

 1. Czy samochody hybrydowe rzeczywiście rzadziej się psują?

  Samochody hybrydowe uznawane są za mniej awaryjne i najczęściej trafiają one do warsztatów ProfiAUto z powodu kolizji drogowych oraz w wyniku nieprawidłowej eksploatacji pojazdu lub wcześniejszych serwisowych.

 2. Naprawa hybrydy w ASO czy w niezależnym warsztacie?

  Większość kierowców nie jest świadoma, że pojazdy hybrydowe mogą być serwisowane w trakcie okresu gwarancyjnego poza ASO. Koszty takich napraw w Autoryzowanych Stacjach Obsługi i serwisach niezależnych mogą się znacząco różnić. W ASO wymianie będzie podlegać nie tylko uszkodzony element, ale cały zespół. W serwisach nieautoryzowanych istnieje natomiast możliwość wymiany jedynie uszkodzonych elementów. Z tego powodu zachęcamy do skorzystania z usług warsztatów ProfiAuto posiadających uprawnienia do serwisowania hybryd.

 3. Jakie usterki w hybrydach są najczęstsze? Czym się różnią takie usterki?

  Główną przyczyną awarii samochodów hybrydowych są zaniedbania w ich serwisowaniu. Do najczęstszych usterek hybryd zaliczamy:

  • Usterki układu akumulatorów wysokiego napięcia, które może powodować filtr kanału recyrkulacji powietrza układu HV.
  • Rozszczelnienie się układu chłodzenia w falowniku, które może być spowodowane zaniedbaniem wymiany płynu chłodzącego i okresowej weryfikacji szczelności układu.
  • Awaria układu baterii HV, wynikająca z dwóch wcześniejszych usterek,

  Aby uniknąć problemów z samochodami hybrydowymi zachęcamy do regularnego serwisowania go warsztatach ProfiAuto .