Instalacje LPG w sieci ProfiAuto

Zasilanie silników aut osobowych paliwem LPG jest dość powszechne. Auto gaz jest dużo tańszy od benzyny czy oleju napędowego. Dlatego Instalacja gazowa w samochodzie stała się jednym z najpopularniejszych sposobów na ograniczenie zużycia kosztów paliwa. Dodatkowo samochód z instalacją gazową jest dużo bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego. Ponadto nowoczesne instalacje LPG w pojazdach są bardziej funkcjonalne i zaawansowane technologiczne, dzięki czemu ich awaryjność jest dużo niższa.

Montaż samochdowej instalacji gazowej

Aby samochód mógł być zasilany gazem musi zostać w nim zainstalowana specjalna instalacja LPG, odpowiednia do konkretnego modelu auta i silnika. Nowoczesne instalacje LPG to złożone systemy, które mają zapewniać jak najlepsze osiągi i optymalną, bezawaryjną pracę pojazdu. Decydując się na instalację gazową w samochodzie warto zainwestować w podzespoły pochodzące od sprawdzonych producentów. Montaż instalacji LPG powinien być przeprowadzony przez przeszkolonego mechanika w serwisie samochodowym z odpowiednim zapleczem technicznym. Na zaplecze techniczne składają się m.in. stanowisko montażu instalacji gazowej, odpowiednie narzędzia i komputer umożliwiający regulację instalacji.

Przed rozpoczęciem montażu instalacji LPG samochód powinien przejść weryfikację stanu technicznego i sprawnego działania wszystkich podzespołów jednostki napędowej.

Instalacja gazu w samochodzie zazwyczaj składa się z:

  • zbiornika LPG,
  • osprzętu zbiornika,
  • elektromagnetycznego zaworu odcinającego,
  • reduktora (parownika),
  • regulatora przepływu,
  • wlewu paliwa.

Szukając warsztatu samochodowego specjalizującego się w montażu instalacji typu auto gaz, należy kierować się jego doświadczeniem. Mechanicy samochodowi ProfiAuto to wysokiej klasy specjaliści, którzy mogą pomóc w doborze instalacji gazowej do samochodu. Wieloletnie doświadczenie oraz wykorzystanie przez nich profesjonalnych narzędzi diagnostycznych umożliwia dobranie optymalnej instalacji gazowej do każdego typu pojazdu. Natomiast prawidłowy montaż i regularny serwis pozwoli korzystać z instalacji LPG przez wiele lat.

Serwis instalacji LPG

Zamontowanie instalacji LPG pozwala znacznie ograniczyć wydatki na paliwo, jednak należy pamiętać o jej regularnym serwisowaniu. Niesprawna instalacja może doprowadzić do kosztownych awarii innych podzespołów samochodu. Aby zmniejszyć ryzyko szybszego zużycia podzespołów, należy zadbać o częstsze wymiany oleju czy świec zapłonowych. Instalacje LPG powinny podlegać przeglądowi i regulacji po przejechaniu około 10000 km.

Dlatego warto korzystać z usług serwisów LPG w wybranych warsztatach samochodowych sieci ProfiAuto, które posiadają niezbędne kwalifikacje, uprawniające do dokonywania montażu oraz serwisu instalacji LPG.

Instalacje LPG w serwisach ProfiAuto

Wybrane serwisy samochodowe ProfiAuto oferują kompleksowe usługi montażu i serwisu instalacji LPG. Wybierz jeden z warsztatów samochodowych ProfiAuto, które oferują najwyższy standard obsługi w zakresie montażu i serwisu instalacji LPG.


Najczęściej zadawane pytania


Czy instalacja LPG jest bezpieczna?

Tak, instalacja LPG zamontowana przez wykwalifikowanych specjalistów i pochodząca od sprawdzonego producenta jest w pełni bezpieczna, szczelna i nie stwarza żadnego zagrożenia. Wszystkie podzespoły instalacji są projektowane tak, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo nawet razie wypadku. Zbiorniki, do których tankowany jest gaz są szczelne i bardzo wytrzymałe i nawet w przypadku mocnych kolizji nie powinna ulec uszkodzeniu.

Czy Autogaz niszczy silnik?

Prawidłowy montaż instalacji gazowej, odpowiednio dobrane komponenty i precyzyjne wyregulowanie sprawia, że instalacja autogazu nie wpływa negatywnie na silnik. Należy również pamiętać o regularnej wymianie oleju filtrów, świec zapłonowych czyszczenia i regulacji. Aby więc nasz samochód jak najdłużej zachowywał swoją sprawność warto pamiętać, że instalacja LPG musi zostać odpowiednio dobrana do konkretnego modelu silnika, jak również założona przez profesjonalistów.

Czy opłaca się montaż instalacji LPG?

Instalacja LPG to inwestycja, która w większości przypadków zwraca się posiadaczom samochodów. Czas zwrotu inwestycji uzależniony jest od pokonywanych dystansów.

Czy wybór warsztatu montującego Instalację LPG ma znaczenie?

Poprawny montaż, odpowiednio dobrane podzespoły i odpowiednia konfiguracja instalacji mają wpływ na komfort użytkowania samochodu w autogazie i na realne oszczędności. W związku z tym należy wybrać warsztat posiadający stosowne uprawnienia i doświadczenie w montażu instalacji LPG. Polecamy wybór warsztatów ProfiAuto oferujących montaż i serwis Instalacji gazowej.

Czy samochody tracą na mocy po zainstalowaniu LPG?

W instalacjach gazowych najnowszej generacji stosowane są sekwencyjne wtryski gazu, które zapewniają takie same osiągi silnika jak zasilanie benzynowe. W celu sprawdzenia poprawności działania instalacji LPG przydatna może być wizyta w hamowni przed i po instalacji LPG. Pozwoli ona uzyskać i porównać szczegółowe dane dotyczące osiągów silnika.

Jakie są zalecenia przy użytkowaniu instalacji autogazu?

Aby zapewnić prawidłową pracę silnika zasilanego auto gazem należy bezwzględnie utrzymywać w należytym stanie układ elektryczny niskiego i wysokiego napięcia. Ponadto zaleca się wykonywanie następujących czynności:

  • wymiana filtrów gazowych fazy lotnej i fazy ciekłej co 10000 km.
  • diagnostyka komputerowa co 10000 km
  • częstsze przeglądy układu zapłonowego - kontrola świec i przewodów wysokiego napięcia
  • kontrola luzów zaworowych - średnio co 50000 km

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Bibice, Blizne Łaszczyńskiego, Brzeszcze, Bytów, Chełmża, Cielimowo, Czechowice-Dziedzice, Czermin, Dębowa Łąka, Dobiegniew, Dzierżoniów, Gdańsk, Gierałtowice, Górzno, Grójec, Gryfów Śląski, Głogów, Jarocin, Jasienica Rosielna, Jastrzębie-Zdrój, Jazowsko, Kalinowo, Karniewo, Katowice, Koszyce Wielkie, Krosno, Ksawerów, Kłobukowice, Lubań, Lwówek Śląski, Malanów, Marcinkowice, Małuszów, Mikołów, Nadarzyn, Nadolany, Nowa Wieś, Nysa, Ochaby Małe, Olecko, Olszyna, Oświęcim, Ożarów Mazowiecki, Piekary Śląskie, Piła, Poznań, Pruszcz Gdański, Przemyśl, Pszczyna, Pszenno, Pszów, Płock, Radziejów, Rajsko, Rakoniewice, Rokitnica, Rybnik, Rzeszów, Sieniawa, Stalowa Wola, Stare Polichno, Stargard, Staszów, Strumień-Bąków, Świebodzin, Szczecin, Słopnice, Słupiec, Toruń, Trzebiatkowa, Turek, Wąbrzeźno, Warszawa, Wężewo, Wodzisław Śląski, Wrocław, Wyry, Włodawa, Żagań, Zamość, Zboiska, Dukla, Łęczyca, Łódź.