Instalacje LPG w sieci ProfiAuto

Montaż instalacji LPG w samochodach osobowych jest dość powszechny. Auto gaz jest dużo tańszy od benzyny, czy oleju napędowego. Z tego powodu instalacja gazowa w samochodzie stała się jednym z najpopularniejszych sposobów obniżenia kosztów eksploatacji pojazdu. Wielu kierowców decyduje się na montaż instalacji gazowej nie tylko z przyczyn ekonomicznych, ale również ekologicznych. Samochód z instalacją gazową jest dużo bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego. Nie emituje toksycznych gazów i smogu, które negatywnie wpływają na środowisko i są szkodliwe dla człowieka. Nowoczesne instalacje LPG w pojazdach są bardziej funkcjonalne i zaawansowane technologiczne, dzięki czemu ich awaryjność jest dużo niższa. Montaż instalacji gazowej jest odpowiednim rozwiązaniem dla kierowców, którzy pokonują samochodem wiele kilometrów.

Montaż instalacji LPG

Auto Gaz

Montaż instalacji LPG wymaga odpowiedniej wiedzy, precyzji i doświadczenia. Dlatego powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanego mechanika w serwisie samochodowym z odpowiednim zapleczem technicznym. Na zaplecze techniczne składają się m.in. stanowisko montażu instalacji gazowej, odpowiednie narzędzia i komputer umożliwiający regulację instalacji.

Nowoczesne instalacje LPG to złożone systemy, które mają zapewniać jak najlepsze osiągi i optymalną, bezawaryjną pracę pojazdu. Decydując się na instalację auto gazu w samochodzie, warto zainwestować w komponenty pochodzące od sprawdzonych producentów. Dobór odpowiednich podzespołów wymaga odpowiedniej wiedzy, dlatego warto korzystać z usług sprawdzonych warsztatów zajmujących się profesjonalnym montażem instalacji LPG .

Każdy montaż instalacji LPG wymaga indywidualnego rozmieszczenia elementów instalacji gazowej. Należy to robić w taki sposób, by dostęp do głównych elementów układu był łatwy. Dzięki temu późniejszy serwis instalacji będzie sprawniejszy, a samochód wyposażony w auto gaz będzie mógł być komfortowo użytkowany przez wiele lata.

Instalacja gazu w samochodzie zazwyczaj składa się z:

 • Zbiornika LPG - najczęściej montowany jest w miejscu koła zapasowego lub w bagażniku. Dodatkowo istnieje możliwość montażu zbiornika pod samochodem, ale są one dopasowywanie indywidualnie do samochodu i wymagań klienta,
 • Wlewu paliwa montowanego w zderzaku lub klapie wlewu benzyny,
 • Wielozaworu odpowiadającego za nieprzepełnienie zbiornika paliwa i jego bezpieczne działanie,
 • Reduktora odpowiedzialny jest za przejście gazu ze stanu ciekłego w stan gazowy,
 • Wtryskiwaczy umożliwiających przekazanie silnikowi odpowiedniej ilości paliwa,
 • Sterownika cyfrowego - Jego zadaniem jest sterowanie działaniem całej instalacji gazowej,
 • Filtrów fazy lotnej oraz płynnej - odpowiedzialne są za usuwanie zanieczyszczeń z paliwa
 • Sensora ciśnienia gazu, który odpowiada za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia paliwa.
Montaż instalacji LPG Instalacje LPG najbliżej Ciebie

Najpopularniejsze typy instalacji gazowych w samochodach

Instalacja mieszalnikowa charakteryzuje się łatwością montażu i niską ceną, ale może ona negatywnie wpływać na pracę jednostki napędowej. Dodatkowo ten typ instalacji LPG nie jest łatwy w regulacji. Samochody z instalacją mieszalnikową są coraz rzadziej spotykane na polskich drogach. Dużo więcej jest pojazdów wyposażonych w instalacje wtryskowe dostosowane do silników z wielopunktowym, sekwencyjnym, pośrednim wtryskiem paliwa. Najnowszym typem instalacji LPG są te z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Ten typ instalacji pozwala na montaż LPG w silnikach, w których montaż LPG był wcześniej niemożliwy.

Instalacje LPG najbliżej Ciebie

Serwis instalacji LPG

Zamontowanie instalacji LPG pozwala znacznie ograniczyć wydatki na paliwo, jednak należy pamiętać o jej regularnym serwisowaniu. Niesprawna instalacja może doprowadzić do kosztownych awarii innych podzespołów samochodu. Każdemu kierowcy zależy, by samochód wyposażony w auto gaz mógł być komfortowo użytkowany przez wiele lata. Aby zmniejszyć ryzyko szybszego zużycia podzespołów, należy zadbać o częstsze wymiany oleju czy świec zapłonowych. Instalacje LPG powinny podlegać przeglądowi i regulacji po przejechaniu około 10000 km.

Instalacje Gazowe -

Serwis instalacji LPG powinien być przeprowadzany przynajmniej raz w roku, najlepiej na wiosnę po sezonie zimowym, kiedy to podzespoły instalacji mogły ulec uszkodzeniu lub rozregulowaniu. Niesprawne elementy układu mogą wpływać na prawidłowe działanie instalacji i poziom spalania auto gazu. Wybrane warsztaty samochodowe sieci ProfiAuto, posiadają niezbędne kwalifikacje, uprawniające do dokonywania montażu oraz serwisu instalacji LPG.

Serwis instalacji LPG w warsztatach samochodowych ProfiAuto obejmuje następujące czynności:

 • Diagnostyka komputerowa pozwala wykryć ewentualne błędy w funkcjonowaniu instalacji i w razie konieczności należy dokonać naprawy. W razie potrzeby mechanicy warsztatu ProfiAuto dokonają dostrojenia oprogramowania, tak aby instalacja pracowała poprawnie, a jej parametry były optymalnie.
 • Wymiana filtrów gazowych, które wychwytują wszelkie zanieczyszczenia z paliwa. Oprócz wymiany filtrów konieczna jest wymiana uszczelniaczy i oczyszczenie obudowy.
 • Sprawdzenie reduktora, który odpowiada za przekształcenie gazu ze stanu ciekłego w gazowy.
 • Sprawdzenie szczelności połączeń i elementów całej instalacji LPG.
 • Sprawdzenie przewodów elektrycznych, izolacji, połączeń odpowiadających za pracę instalacji gazowej.
 • Kontrola węży gumowych i opasek zaciskających.
Instalacje LPG najbliżej Ciebie

Instalacje LPG w serwisach ProfiAuto

Wybrane serwisy samochodowe ProfiAuto oferują kompleksowe usługi montażu i serwisu instalacji LPG. Wybierz jeden z warsztatów samochodowych ProfiAuto, które oferują najwyższy standard obsługi w zakresie montażu i serwisu instalacji LPG.


Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy instalacja LPG jest bezpieczna?

  Tak, instalacja LPG zamontowana przez wykwalifikowanych specjalistów i pochodząca od sprawdzonego producenta jest w pełni bezpieczna, szczelna i nie stwarza żadnego zagrożenia. Wszystkie podzespoły instalacji są projektowane tak, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo nawet w razie wypadku. Zbiorniki, do których tankowany jest gaz są szczelne i bardzo wytrzymałe i nawet w przypadku mocnych kolizji nie powinna ulec uszkodzeniu.

 2. Czy Autogaz niszczy silnik?

  Prawidłowy montaż instalacji gazowej, odpowiednio dobrane komponenty i precyzyjne wyregulowanie sprawia, że instalacja autogazu nie wpływa negatywnie na silnik. Należy również pamiętać o regularnej wymianie oleju filtrów, świec zapłonowych czyszczenia i regulacji. Aby więc nasz samochód jak najdłużej zachowywał swoją sprawność warto pamiętać, że instalacja LPG musi zostać odpowiednio dobrana do konkretnego modelu silnika, jak również założona przez profesjonalistów.

 3. Czy opłaca się montaż instalacji LPG?

  Instalacja LPG to inwestycja, która w większości przypadków zwraca się posiadaczom samochodów. Czas zwrotu inwestycji uzależniony jest od pokonywanych dystansów.

 4. Czy wybór warsztatu montującego Instalację LPG ma znaczenie?

  Poprawny montaż, odpowiednio dobrane podzespoły i odpowiednia konfiguracja instalacji mają wpływ na komfort użytkowania samochodu w autogazie i na realne oszczędności. W związku z tym należy wybrać warsztat posiadający stosowne uprawnienia i doświadczenie w montażu instalacji LPG. Polecamy wybór warsztatów ProfiAuto oferujących montaż i serwis Instalacji gazowej.

 5. Czy samochody tracą na mocy po zainstalowaniu LPG?

  W instalacjach gazowych najnowszej generacji stosowane są sekwencyjne wtryski gazu, które zapewniają takie same osiągi silnika jak zasilanie benzynowe. W celu sprawdzenia poprawności działania instalacji LPG przydatna może być wizyta w hamowni przed i po instalacji LPG. Pozwoli ona uzyskać i porównać szczegółowe dane dotyczące osiągów silnika.

 6. Jakie są zalecenia przy użytkowaniu instalacji autogazu?

  Aby zapewnić prawidłową pracę silnika zasilanego auto gazem należy bezwzględnie utrzymywać w należytym stanie układ elektryczny niskiego i wysokiego napięcia. Ponadto zaleca się wykonywanie następujących czynności:

  • wymiana filtrów gazowych fazy lotnej i fazy ciekłej co 10000 km.
  • diagnostyka komputerowa co 10000 km
  • częstsze przeglądy układu zapłonowego - kontrola świec i przewodów wysokiego napięcia
  • kontrola luzów zaworowych - średnio co 50000 km
Instalacje LPG najbliżej Ciebie

Znajdź swój ulubiony warsztat w mieście: Andrespol, Andrychów, Bełchatów, Bełsznica, Bielsk Podlaski, Brusy, Brzeszcze, Bytom, Bytów, Cekcyn, Chałupki, Chełmża, Chorzów, Cielimowo, Czarna, Czarne, Czechowice-Dziedzice, Czermin, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dębowa Łąka, Dzierzgoń, Gliwice, Głogów, Gniezno, Godów, Gorzyce, Górno, Górzno, Grójec, Gryfów Śląski, Janikowo, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalinowo, Kamionka Wielka, Katowice, Kielce, Kietrz, Kleosin, Kłobukowice, Kraków, Krasne, Krupniki, Lasotki, Luzino, Łęczyca, Łódź, Maków Mazowiecki, Miastko, Miechucino, Mieroszów, Mieszków, Mosina, Nadarzyn, Nadolice Wielkie, Nysa, Olecko, Oleśnica, Olsztyn, Oświęcim, Pabianice, Parchowo, Piekary Śląskie, Pokrówka, Poznań, Przemyśl, Przybysławice, Przyjaźń, Pszów, Pułtusk, Radwanice, Rokitnica, Ruda Ślaska, Ruda Śląska, Rzeszów, Skawina, Skrzyszów, Sobolewo, Stare Polichno, Stargard, Stargard Szczeciński, Sulmierzyce, Środa Śląska, Świecie, Świerzno, Tarnowskie Góry, Tarnów, Toruń, Trzemeszno, Turek, Wałbrzych, Warszawa, Wąbrzeźno, Wchowa, Wisła Wielka, Wojnicz, Wrocław, Wyry, Wysokie Mazowieckie, Zabrze, Zamość, Zielona Góra, Zielonki, Złotów.