VARTA. Wystartuj na nowo!

VARTA-baner-1.gif

Widoczny spadek ruchu drogowego, na skutek ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa, uświadomił wielu osobom, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają prywatne samochody. Zapewniają bezpieczny przejazd do pracy, na zakupy, na urlop, w odwiedziny do rodziny i znajomych – bez tłoku, z jakim trzeba się liczyć w środkach transportu publicznego. 

Warsztaty działają już w też normalnym trybie i, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, świadczą pełen zakres usług. Dlatego VARTA, za pomocą nowej kampanii „WYSTARTUJ NA NOWO”, zachęca je do sprawdzania kondycji akumulatora w każdym pojeździe pojawiającym się w warsztacie. Pozwala to wykryć egzemplarze w złym stanie technicznym, zanim zaczną one sprawiać problemy. Dzięki takiej diagnostyce warsztat zyskuje w oczach klientów, uwalniając ich od ewentualnych kosztów i kłopotów, jakie mogą powstać w wyniku niespodziewanej awarii akumulatora. Takie prewencyjne działanie i profesjonalna obsługa zwiększa lojalność kierowców i sprawia, że chętniej powracają do danego warsztatu. Z kolei warsztat zyskuje możliwość zwiększenia sprzedaży.

Clarios_Infografik_Corona_PL.jpg

Według statystyk firmy Clarios, aż 34% akumulatorów testowanych w Europie nadaje się do wymiany. Obciążeniem dla akumulatorów jest m.in. coraz większa liczba odbiorników energii elektrycznej w samochodach. Klienci rzadko zdają sobie sprawę z tego, że niektóre z nich np. alarm albo systemy dostępu bezkluczykowego, muszą pozostawać w trybie ciągłej gotowości. Podczas pandemii wiele samochodów było wykorzystywanych wyłącznie do jazdy na niewielkie odległości – często niewystarczające do pełnego naładowania akumulatora. Szczególnie zalecane są regularne przeglądy starszych akumulatorów oraz akumulatorów w samochodach, które nie były przez jakiś czas używane.

Trwająca od miesiąca kampania „VARTA. WYSTARTUJ NA NOWO!” wspiera warsztaty kupujące akumulatory VARTA u oficjalnych dystrybutorów Clarios. Poza bonami, które można otrzymać za zakupy VARTY, do 4 września na platformie https://www.wystartuj-na-nowo.pl/ trwa konkurs fotograficzny. Zachęcamy wszystkie warsztaty do wzięcia udziału – do wygrania są wartościowe nagrody. Na wrzesień specjaliści VARTA zaplanowali konkursy wiedzy.

Przypominamy też o Programie Testowania Akumulatorów VARTA  oraz o portalu VARTA PARTNER PORTAL https://www.varta-automotive.pl/pl-pl/portal-biznesowy/logowanie, gdzie znajdują się wszystkie informacje niezbędne do prawidłowej wymiany akumulatora obejmujące: wskazanie odpowiedniego typu (parametry, technologia), miejsce jego montażu oraz dokładną instrukcję jego wymiany.

Poza wsparciem warsztatów prowadzona jest też kampania „VARTA. WYSTARTUJ NA NOWO!”, dedykowana kierowcom. W wybranych mediach i za pośrednictwem platform społecznościowych eksperci VARTA informują właścicieli samochodów o zwiększonym ryzyku awarii akumulatora po okresie przestoju w użytkowaniu albo użytkowaniu na krótkich odcinkach, zachęcając ich do wizyty w warsztacie, aby sprawdzić kondycję akumulatora i uniknąć przykrych niespodzianek na drodze.

Mechanic talks to women_JCI (2400x1600).jpg


« powrót do listy