GREENANCE KIT CONCEPT Z SERII BREMBO BEYOND: ZAWSZE O KROK DO PRZODU W ODCZYTYWANIU I PRZEWIDYWANIU PRZYSZŁYCH POTRZEB

Najnowsze, ukierunkowane na przyszłość rozwiązanie hamulcowe wydłuża trzykrotnie[1] okres użytkowania, ma ograniczone oddziaływanie na środowisko - o ponad 80% mniej emisji PM10[2] oraz PM2,5 – i zapewnia maksymalne osiągi

Brembo, wiodąca firma w dziedzinie rozwoju i produkcji wysokowydajnych układów hamulcowych, przedstawia Greenance Kit Concept. Nowa gama produktów złożona z opracowanych wspólnie tarcz ze specjalnego stopu i przeznaczonych do nich klocków hamulcowych, znacząco wzbogaca ofertę Brembo przeznaczoną na rynek aftermarket. Najnowsze rozwiązanie Brembo, stworzone w wyniku ciągłego procesu innowacji na rynku oryginalnego wyposażenia (OE), ma na celu połączenie najwyższej wydajności hamowania z ograniczonym wpływem na środowisko, przy zwiększonej trwałości tarcz.

Dzięki technologicznemu know-how Brembo i nieustannie prowadzonym pracom badawczo-rozwojowym, zestaw Greenance Kit Concept gwarantuje najwyższe standardy techniczne i jakościowe produktów. Jednocześnie zmniejsza on wpływ na otoczenie, redukując emisję o 83% w przypadku PM102 i o 80% w przypadku PM2,5. Produkt przeszedł już testy homologacyjne ECE-R90 i testy drogowe przeprowadzone przez techników firmy, zgodnie z jej rygorystycznymi wymogami.

Zgodnie z nazwą zestawu, łączącą dwa słowa „GREEN” (zielony) i „PERFORMANCE” (osiągi), Greenance Kit Concept to rozwiązanie wyprzedzające przyszłe wymagania w zakresie niskiego wpływu na środowisko. Odpowiada ono na oczekiwania klientów i ich gotowość do przyczyniania się do zrównoważonego rozwoju, przy jednoczesnym braku kompromisów w zakresie maksymalnych osiągów układu hamulcowego.

Innowacyjny i nowatorski Greenance Kit Concept opiera się na kluczowych wartościach dla tożsamości firmy Brembo” mówi Roberto Caravati, Brembo Aftermarket GBU Chief Operating Officer. – „Jesteśmy stale zaangażowani w proces zrównoważonego rozwoju, który łączy się z utrzymaniem jak najlepszych osiągów oraz gotowością do podejmowania i przewidywania nowych wyzwań wynikających z dominujących trendów w przemyśle motoryzacyjnym. W ten sposób chcemy aktywnie przyczyniać się do lepszej i bardziej ekologicznej mobilności przyszłości”.

Zawsze pracujemy nad doskonaleniem procesów produkcyjnych i wprowadzaniem nowych, skuteczniejszych technologii, które są coraz bardziej innowacyjne i zorientowane na ochronę planety. Greenance Kit Concept stanowi kolejny krok w tym kierunku i realizuje naszą misję dostarczania najlepszych rozwiązań

podsumowuje.

Ten pionierski zestaw gwarantuje wydłużenie przebiegu i znaczną poprawę w zakresie całkowitych kosztów utrzymania pojazdu. Zapewnia on większą trwałość tarcz hamulcowych, wydłużając trzykrotnie1 ich żywotność. Prowadzi to do optymalizacji kosztów eksploatacyjnych, co jest priorytetem dla kierowców zawodowych oraz właścicieli lekkich samochodów dostawczych i flotowych, pokonujących długie dystanse.

Greenance Kit Concept wchodzi w skład nowej serii produktów Brembo Beyond, asortymentu części zamiennych opracowanych w celu poprawy dynamiki pojazdów nowej generacji przyjaznych środowisku. Ta nowość jest ważnym krokiem do przodu w szerokiej ofercie firmy.

Produkty z serii Greenance będą dostępne w formie zestawów (tarcze i klocki hamulcowe) w drugim kwartale 2023 r.

[1] W porównaniu z odpowiednikiem z rynku aftermarket.

[2] Emisja PM10 mniejsza o 81% w stosunku do oryginalnego wyposażenia oraz o 83% w stosunku do produktów z rynku aftermarket


« powrót do listy