Przedstawiamy firmę NGK

Firma NGK Spark Plug Niemcy powstała w roku 1979, zapoczątkowując istnienie NGK w Europie. Zatrudnionych w niej było wówczas zaledwie 10 osób. Wraz z rosnącą liczbą zastosowań produktów NGK na europejskim rynku oryginalnego wyposażenia marka NGK stała się mocno rozpoznawalna, szczególnie na rynku wtórnym.

W roku 1989 firma NGK Spark Plug Niemcy zmieniła nazwę na NGK Spark Plug Europe. Do asortymentu produktów doszły wówczas sondy lambda i świece żarowe, a ilość pracowników wzrosła do 65. Do tego czasu producenci samochodów zaufali już świecom zapłonowym NGK i liczyli na dalszy rozwój firmy. Z tego względu NGK zainwestowała w budowę Centrum Technicznego, w którym powstają nowe modele świec zapłonowych i żarowych rewolucjonizujące budowę silników. Wkrótce po nim zbudowano dwa magazyny - jeden dla segmentu wyposażenia oryginalnego, drugi dla rynku wtórnego.

Dziś, 30 lat później, firma NGK jest obecna w 38 krajach Europy i zatrudnia w sumie ponad 340 osób. Jest partnerem technicznym 52 producentów na rynku wyposażenia oryginalnego i obsługuje 526 Klientów na rynku wtórnym. Zaopatruje w swoje produkty każdego europejskiego producenta samochodów. Coraz więcej producentów ufa też świecom żarowym marki NGK. W połączeniu z przeznaczonym na rynek wtórny asortymentem świec zapłonowych V-Line, wprowadzonym w 1991 r., oraz asortymentem świec żarowych D-Power, utworzonym w roku 2005, firma NGK udowodniła, że zastosowanie najnowszych technologii i jakości z prorynkowym asortymentem produktów są najlepszą drogą do sukcesu.

Fakty i liczby:

· Wiodący światowy producent świec zapłonowych i sond lambda oraz jeden z największych producentów świec żarowych

· Wiodący światowy dostawca świec zapłonowych i sond lambda na oryginalne wyposażenie dla producentów samochodów

· Producent najpopularniejszego asortymentu świec zapłonowych na rynku wtórnym: V-Line (200 mln szt. sprzedanych)

· Dostawca wysokiej jakości asortymentu świec żarowych na rynek wtórny - D-Power: 47 świec żarowych o 1600 możliwych zastosowaniach, umożliwiających pokrycie 95% europejskiego rynku samochodów z silnikiem diesla

· Produkty NGK dostępne tylko u wyselekcjonowanych dystrybutorów

· Fabryki i biura we wszystkich częściach świata: 8 central sprzedaży, 11 fabryk i 14 przedstawicielstw

· 9.284 pracowników

· 45 Klientów w segmencie oryginalnego wyposażenia, w tym: Audi, Alfa Romeo, Bentley, BMW, Ferrari, Fiat, Ford, Honda, Jaguar, Lancia, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Opel, Renault, Skoda, Toyota, Volkswagen i Volvo

· ponad 290 Klientów na rynku wtórnym w Europie


Wybrane wyróżnienia:

· Outstanding Quality Award (Audi)

· Value to the Customer Award (VW)

· Corporate Supplier Award/The leading Edge (VW)

· Fiat Auto Qualitas Award (Fiat)

· Fiat Auto Gold Qualitas Award (Fiat)

· Best supplier in all categories (Honda UK)

· Group Award (VW)

· Supplier of the Year (GM)

· Best Preferred Supplier (Temot International Autoparts)

· Consecutive Achievement of Excellent Product Quality Award (Mazda)


« powrót do listy