NGK wprowadza na rynek asortyment cewek zapłonowych

Firma NGK, ekspert w tematyce zapłonu, do swojego portfolio produktów: świec zapłonowych, żarowych, sond lambda i przewodów zapłonowych dodał kolejny asortyment - cewek zapłonowych. Zawiera on aż 350 referencji - od klasycznych cewek tzw. kielichowych, cewek z rozdzielaczem oraz cewek blokowych, po cewki świecowe oraz systemy cewek zapłonowych. Dzięki takiemu zestawieniu asortyment cewek NGK osiąga najwyższe pokrycie rynku w Europie - aż 92%, czyli więcej niż każdy z konkurencyjnych asortymentów obecnie dostępnych na rynku. Nie mniej ważny jest też fakt, iż tylko asortyment NGK gwarantuje odpowiednią cewkę do ponad 90% najlepiej sprzedających się marek samochodów na każdym rynku europejskim.

Wprowadzenie na rynek własnego asortymentu cewek zapewnia NGK strategiczną przewagę, ponieważ pozwala Firmie wykorzystać swoją pozycję eksperta w sprawach zapłonu, a wszystko to z korzyścią dla Klienta. Teraz dystrybutorzy i warsztaty mogą zaopatrywać się we wszystkie produkty związane z procesem zapłonu silników benzynowych tylko u jednego dostawcy, mając jednocześnie zapewnioną bezkompromisową jakość wiodącego partnera technicznego producentów samochodów. Wszystkie cewki NGK gwarantują bowiem niezawodny zapłon, najwyższy poziom tolerancji elektromagnetycznej oraz długą żywotność.

Jak zwykle też widać typowe dla NGK zorientowanie na Klienta, przejawiające się w pomysłach na zwiększanie wartości dodanej oferowanej Klientom, na ułatwienie im codziennej pracy. Do takich należy na przykład prosty system numeracji referencji, który został opracowany dla nowego asortymentu produktów: cewki zostały podzielone na 6 kategorii, na podstawie których dystrybutorzy i warsztaty mogą natychmiast zorientować się ile cewek jest potrzebnych do danego pojazdu i jaka ich ilość powinna zostać zamówiona.

Praktyczność nowego asortymentu była priorytetem także w projektowaniu opakowań. Oprócz nazwy referencji, także szkic na jej opakowaniu pokazuje typ znajdującej się w środku cewki, co znacznie ułatwia odnalezienie tej właściwej oraz zapobiega pomyłkom.

Przy zamówieniach nowych produktów warsztaty i dystrybutorzy otrzymają katalogi oraz 12-stronicowe broszury opisujące cewki NGK - ich nazwy, technologie wykonania oraz wskazówki do diagnozowania uszkodzeń. Wiele cennych informacji można też będzie znaleźć na stronie internetowej NGK. Firma zapewnia również, że stosowne informacje będą dostępne w TecDocu, poczynając od wersji 4/2012.

Nasze motto na targi Automechanika to: "Keep Movingk!' - ponieważ NGK rozwija się nieustająco. Wprowadzając nowy asortyment dajemy temu kolejny dowód

   - mówi Damien Germès, Dyrektor Wykonawczy i Szef Europejskiego Rynku Wtórnego w NGK Spark Plug Europe.

Teraz zapewniamy naszym Klientom najszerszy asortyment na rynku, który w połączeniu z nowym systemem numeracji referencji znacznie upraszcza procesy operacyjne. W ten sposób tworzymy wartość dodaną dla dystrybutorów i warsztatów.

Wywiad na ten temat z panem Damienem Germès, Dyrektorem Wykonawczym NGK Spark Plug Europe

Panie Dyrektorze, firma NGK pojawiła się na targach Automechanika 2012 z hasłem "Keep Movingk!". Co oznacza to hasło?

Damien Germès: Przez wszystkie lata swojego funkcjonowania firma NGK udowodniła, że posiada niezbędne kompetencje, techniczny know-how oraz kreatywność i siłę do pobudzania rozwoju rynku. Doskonałym tego przykładem był moment wprowadzenia na rynek linii V-Line 20 lat temu - pierwszego asortymentu świec zapłonowych z krótką numeracją referencji. Kolejnym przykładem było wprowadzenie asortymentu D-Power, który znacznie ułatwił pracę dystrybutorom i warsztatom, a następnie LPG LaserLine - pierwszego asortymentu świec zapłonowych dla silników zasilanych gazem, który zdobył nagrodę jako Produkt Roku 2009 na Rynku Wtórnym. Także nasza wiodąca pozycja partnera technicznego producentów samochodów, która jest naszą motywacją do ciągłego rozwoju, świadczy o tym, że klienci doceniają NGK. Nie mamy jednak zamiaru "osiąść na laurach" - nadal chcemy się rozwijać. W ten sposób uzyskujemy ciągły ruch - zarówno w naszym biznesie, jak i u naszych Klientów. Stąd hasło: Keep Movingk!

Ładne hasło to jedno. Ale czy jest ono widoczne dla Państwa Klientów?

D.G.: Oczywiście. Każdy, kto obserwuje nasze wizualne prezentacje z pewnością zauważy, że zmieniliśmy ich charakter. Obecne mają w sobie więcej świeżości, techniki i dynamiki. Także tutaj hasło "Keep Movingk!' odgrywa ważną rolę. Ale obietnicę w nim zawartą realizujemy teraz przede wszystkim przez wprowadzenie na rynek własnego asortymentu cewek zapłonowych.

Dlaczego firma NGK zdecydowała się dodać do swojego portfolio właśnie cewki zapłonowe - a nie na przykład hamulce lub inne części zamienne?

D.G.: Dla naszych Klientów bardzo istotne jest, żeby mogli mieć całkowite zaufanie do naszych produktów. Wiarygodność jest tutaj kluczowym słowem. Dlatego nie rozszerzamy naszego portfolio produktów za wszelką cenę, ale tylko wtedy, kiedy jest to w pełni uzasadnione i tworzy wartość dla naszych Klientów. Cewki zapłonowe należą do naszych kluczowych kompetencji jako specjalistów od zapłonu. Ponadto, według naszych analiz rynku mają wysoki potencjał wzrostu w Europie.

Jednak wprowadzając własny asortyment cewek zapłonowych wchodzą Państwo na rynek, na którym inne firmy działają już dość aktywnie. W jaki więc sposób chcą się Państwo wyróżnić spośród konkurencji?

D.G.: Wartość dodana jaką tworzymy wprowadzając ten asortyment już wyróżnia nas spośród konkurencji. Klienci mogą bowiem nabywać wszystkie produkty związane z zapłonem tylko z jednego źródła oraz optymalizować swoje zamówienia w oparciu o NGK jako strategicznym dostawcy, ponieważ nasz asortyment cewek zapłonowych zapewnia najwyższe w Europie, 92-procentowe pokrycie rynku. Dotąd Klient potrzebował kilku dostawców, aby uzyskać podobny efekt. Ponadto Klienci zawsze mogą liczyć na pomoc i wsparcie sprzedaży ze strony NGK.

Jaka jest jakość oferowanych przez NGK cewek zapłonowych?

D.G.: Tematyka zapłonu jest naszą kluczową kompetencją. Dlatego możemy śmiało zapewnić, że cewki z naszą marką mają najwyższą jakość - zadbaliśmy o to, aby spełniały nasze wysokie wymagania. Nasz asortyment cewek to bezkompromisowa jakość i niezawodność wiodącego partnera technicznego producentów samochodów. Poza tym już nieraz udowodniliśmy, że wiemy jak zoptymalizować pracę dystrybutorom i warsztatom - dlatego nasz asortyment jest nie tylko najszerszy na rynku, ale dzięki swojemu systemowi numeracji umożliwi naszym Klientom większą aktywność w doborze odpowiedniego produktu, co z kolei pozwoli generować większą sprzedaż.

Czy cewki zapłonowe NGK są już dostępne na rynku?

D.G.: Tak. Jednocześnie z targami Automechanika wprowadziliśmy nasz asortyment cewek na ponad 40 rynków europejskich. W tych krajach cewki NGK mogą być już zamawiane i natychmiast dostarczone. Oprócz tego nasze biura lokalne są przygotowane do wsparcia sprzedaży nowego asortymentu. Zapewniamy katalogi, broszury i wszelkie dokumenty sprzedaży, które pomogą aktywnie informować warsztaty o nowej ofercie. Ponadto cały asortyment widoczny będzie w TecDocu, poczynając od wersji 4/2012. Nasi managerowie produktu służą pomocą i doradztwem. Są to więc idealne warunki dla wszystkich, którzy chcieliby zacząć zamawiać nasze cewki zapłonowe.


« powrót do listy