Zawór EGR - rozsądne podejście do problemu emisji NOx Zawór EGR - rozsądne podejście do problemu emisji NOx

Będąc integralną częścią układu sterowania silnikiem, zawór recyrkulacji (zawór EGR) wprowadza odmierzoną ilość spalin do układu dolotowego silnika, redukując zużycie paliwa, a także emisję NOx. W związku z coraz większym naciskiem na redukcję emisji spalin zawór EGR będzie pełnił coraz ważniejszą rolę, dlatego warto wiedzieć do czego on służy, jakie są przyczyny usterek i jak go wymienić w razie potrzeby.
więcej

Urządzenia diagnostyczne w warsztatach niezależnych Urządzenia diagnostyczne w warsztatach niezależnych

Współczesne pojazdy wyposażone są w dużą ilość czujników, podzespołów elektronicznych i zarządzających nimi sterowników. Dotyczy to obecnie zarówno samochodów osobowych, jak również motocykli, skuterów, quadów, skuterów śnieżnych, samochodów ciężarowych, przyczep, naczep, silników przemysłowych, pojazdów rolniczych, maszyn budowlanych czy pojazdów motorowodnych.
więcej

Przegląd, wymiana części, technika jazdy – o czym warto pamiętać planując długą, ekonomiczną podróż wakacyjną? Przegląd, wymiana części, technika jazdy – o czym warto pamiętać planując długą, ekonomiczną podróż wakacyjną?

W okresie wakacyjnym w polskich warsztatach wzrasta zapotrzebowanie m.in. na elementy klimatyzacji, klocki i tarcze hamulcowe oraz paski rozrządu – wynika z wewnętrznych statystyk sieci ProfiAuto. Eksperci motoryzacyjni podkreślają, że przed długimi, letnimi podróżami nie należy zapominać o kontroli i ewentualnej wymianie wielu innych elementów, odgrywających kluczową rolę w planowaniu ekonomicznej i bezpiecznej jazdy.
więcej

Przygotuj się do zimy z ProfiAuto! Przygotuj się do zimy z ProfiAuto!

Parlamentarny zespół do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego pracuje nad wprowadzeniem obowiązku używania opon zimowych. Ewentualny termin wejścia nowych przepisów w życie nie jest jeszcze znany, ale eksperci motoryzacyjni już teraz wskazują na najważniejsze zasady i zabiegi techniczne...
więcej

Przewóz zwierząt domowych w samochodzie Przewóz zwierząt domowych w samochodzie

W Europie i Polsce brakuje jasnych regulacji dotyczących przewodu zwierząt domowych w samochodzie. Eksperci motoryzacyjni podpowiadają, jak bezpiecznie przewozić czworonożnych ulubieńców podczas wakacyjnych (i nie tylko) podróży.
więcej

Żarówki Night Breaker Plus Żarówki Night Breaker Plus

Zwiększenie ilości światła na drodze podczas podróży w nocy to znaczna poprawa widoczności. Stawiamy na bezpieczeństwo kierowania samochodem. Stawiamy również na komfort kierowania samochodem w nocy.
więcej

Jak najlepiej przewozić rowery? Jak najlepiej przewozić rowery?

Ciepłe  weekendy zachęcają nas do rekreacyjnych wypadów. Żeby taki wyjazd był bezpieczny warto zadbać o szczegóły, np.o dobry bagażnik na rowery, którego wybór to, jak sie okazuje, całkiem poważna sprawa.
więcej

Oto cała prawda o okładzinach hamulcowych Oto cała prawda o okładzinach hamulcowych

W czasie pracy hamulce zamieniają w ciepło całą energię kinetyczną jadącego samochodu. Tym samym zużycie tarcz i okładzin hamulcowych jest nieuniknione. Bolid formuły 1, który z prędkości 300 km/h wyhamowuje do 100 km/h w ciągu 2,3 sekundy...
więcej

Dbaj regularnie o "serce" auta Dbaj regularnie o "serce" auta

Części samochodowe możemy podzielić na dwie grupy: te, które trzeba na pewno wymienić, i te, które mogą zaczekać pod warunkiem, że przegląd techniczny nie wykaże inaczej.
więcej

Jak jeździć w czasie ulewy Jak jeździć w czasie ulewy

Na zalanej deszczem drodze wydłuża się droga hamowania i łatwiej o poślizg. - Omijajmy rozlewiska na jezdniach i słuchajmy w aucie radiowych komunikatów o pogodzie i stanie dróg - radzi ekspert ogólnopolskiej sieci motoryzacyjnej ProfiAuto.pl..
więcej

Nissens radzi Nissens radzi

Sprawdź układ chłodzenia silnika podczas przeglądu klimatyzacji. Obecnie ponad 90% nowych aut wyposażonych jest fabrycznie w klimatyzację a serwisowanie i naprawy klimatyzacji są specjalnością, którą obiera coraz więcej warsztatów samochodowych.
więcej

SPA dla twoich 4 kółek SPA dla twoich 4 kółek

Jak dbać o samochód, żeby dłużej nam służył? Przeczytaj kilka praktycznych porad ekspertki ProfiAuto.pl. Czy wiesz, że dziś oprócz zwykłego mycia, możesz zafundować swoim czterem kółkom prawdziwe SPA?
więcej