Rekordowe targi motoryzacyjne w katowickim Spodku

Ponad 35 000 gości, 140 wystawców i dwa dni wypełnione emocjonującymi prezentacjami – tegoroczna edycja ProfiAuto Show, która odbyła się w weekend w katowickim Spodku, zgromadziła tłumy miłośników motoryzacji i profesjonalistów z tej branży.


Trwająca dwa dni, już jedenasta edycja ProfiAuto Show ugruntowała pozycję katowickiej imprezy wśród najważniejszych krajowych wydarzeń motoryzacyjnych. W tym roku wystawcy, zespoły muzyczne, organizatorzy pokazów i odwiedzający zajęli wszystkie, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne tereny katowickiego Spodka, o łącznej powierzchni 12 000 m2. ProfiAuto Show to największe motoryzacyjne targi aftermarket w Polsce.

– Formuła ProfiAuto Show rozwija się z każdą kolejną edycją. Plan tegorocznej opracowaliśmy zarówno z myślą o pasjonatach motoryzacji, jak i przedstawicielach branży: producentach części motoryzacyjnych, akcesoriów i wyposażenia warsztatów oraz właścicielach sklepów i hurtowni motoryzacyjnych czy mechanikach – mówi Olgierd Langer, prezes zarządu spółki Profi Partners, organizatora targów.

W Spodku można było odwiedzić stoiska najważniejszych producentów z sektora automotive oraz zobaczyć z bliska m.in. Lamborghini Aventador oraz Gallardo, jedyne w Polsce Mitsubishi Colt Evo biorące udział w tegorocznych Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski czy takie perełki jak luksusowa, przedwojenna, amerykańska limuzyna Plymouth P8 Roadking z 1939 roku i Ford Custom DeLuxe 4door z lat ’50 ubiegłego wieku.

Miłośnicy motoryzacyjnych emocji mogli przetestować swoje możliwości zasiadając za kierownicą bolidu marki Toyota z sezonu 2007 Formuła 1 Racer, wyposażonego w oryginalne koła, fotel i kierownicę, symulatora jazdy samochodem WRC (ang. World Rally Championship - Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata) wraz z symulacją przeciążeń czy symulatora dachowania powstałego na bazie trzydrzwiowego Citroëna C4.

Na Placu Honorowym przed Spodkiem przez dwa dni odbywały się koncerty i konkursy dla publiczności oraz emocjonujące pokazy – będące już wizytówką ProfiAuto Show. W tym roku emocje podgrzewały m.in. wyczyny profesjonalnych kaskaderów i pasjonatów stuntu motocyklowego. W sobotę wieczorem dla fanów motoryzacji zagrał raper TEDE, znany także jako prowadzący program „Operacja Tuning"
w TVN Turbo.

 

– Po raz kolejny udało nam się pobić rekord frekwencji, zarówno pod kątem liczby odwiedzających jak
i wystawców. Ponad 35 000 odwiedzających to imponująca liczba i wyzwanie, które będzie dla nas ważne podczas planowania kolejnej edycji ProfiAuto Show – podsumowuje Bogumił Papierniok, ekspert motoryzacyjny sieci ProfiAuto.

Więcej informacji na temat targów znaleźć można na stronie www.profiautoshow.pl« powrót do listy