Czym będzie jeździł przyszły prezydent?

Nasze społeczeństwo dzieli się na kilka grup, które dobierając sobie idealny samochód (także samochód marzeń) kierują się różnymi kryteriami. Jednak jedna cecha jest dla nas wszystkich wspólna:  Usiłujemy pogodzić rzeczy, których pogodzić się nie da. Auto ma być tanie ale doskonale wyposażone; zapewniać komfort dla całej rodziny (i psa) zajmując równocześnie połowę miejsca parkingowego; być szybkie i oszczędne. No i koniecznie musi się do niego zmieścić pralka"’ mówi Witold Rogowski z firmy ProfiAuto, ekspert rynku motoryzacyjnego.
Wybrać idealny samochód nie jest więc łatwo. Kandydaci na prezydenta głowy zajęte mają kampanią wyborczą. Może po wygranej, któryś z nich chciałby mieć nowe auto prezydenckie? Oto propozycje dla każdego z nich:

Bronisław Komorowski: Hummer. Aby zmieściła się do niego liczna rodzina Marszałka Sejmu. Ze względu na sentyment do harcerstwa, gdzie poznał swoją żonę, Hummer może być w wersji wojskowej.

 

Andrzej Lepper: Dacia Pick-Up. Aby mógł w każdym momencie z klasą objechać swoje gospodarstwo rolne.

 

Jarosław Kaczyński: Ligier. Mały, ekonomiczny, miejski samochodzik. No i przede wszystkim nie wymaga posiadania prawa jazdy.

Grzegorz Napieralski: Wołga.  Z racji korzeni lewicowych. Wołga poddana "lekkiemu" tuningowi łączy w sobie klasykę z nowoczesnością.


Waldemar Pawlak: Toyota Hilux - auto, nie do zdarcia. Doskonale pasuje do ministra gospodarki. Koniecznie w kolorze czerwonym - z powodu zamiłowania do straży pożarnej.


Andrzej Olechowski: Maybach - najdroższa limuzyna na świecie, najlepiej pasuje do najbogatszego kandydata na prezydenta RP w 2010 roku.

Janusz Korwin-Mikke: Citroen DS. Surowy, konserwatywny i bardzo mało nowoczesny.

Marek Jurek: Lancia Delta, z włoskimi korzeniami - doskonale pasuje do publicysty chrześcijańskich pism: "Niedziala" i "Christianitas". No i była gwiazdą filmu: "Anioły i demony".

Kornel Andrzej Morawiecki: SAM - to elektryczny trzykołowiec powstający w Pruszkowie. Doskonale pasuje do fizyka kwantowego.

Kornel Andrzej Morawiecki: Volkswagen Passat - klasycznie i jednocześnie trudno określić, kim jest właściciel.

***
ProfiAuto, to sieć niezależnych hurtowni, sklepów i warsztatów samochodowych, dostępna w 200 mniejszych i większych miastach w Polsce. W sieci ProfiAuto można dostać części renomowanych dostawców do wszystkich typów samochodów i zamontować je w profesjonalnym serwisie. Firma jest też organizatorem znanych, ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych: ProfiAuto Show, Międzynarodowe Targi Wiedzy Technicznej i Szkoleń, Pikniki ProfiAuto, czy Drużynowe Mistrzostwa Mechaników Samochodowych.


« powrót do listy