Profesjonalne sklepy i serwisy samochodowe

Składamy się z najlepszych części

Informacje prasowe

Fakty i mity o paliwach i spalaniu Fakty i mity o paliwach i spalaniu

Czy tankowanie benzyny wysokooktanowej pozwala osiągnąć większą moc i niższe zużycie paliwa? Czy samochody z automatyczną skrzynią biegów rzeczywiście potrzebują więcej paliwa? Czy dzięki jeździe na biegu jałowym można zaoszczędzić benzynę? Eksperci motoryzacyjni ProfiAuto pomagają demaskować te i inne motoryzacyjne mity, dotyczące paliw i spalania.
więcej

Czy teraz „Anglik” się opłaca? Czy teraz „Anglik” się opłaca?

Już 15 sierpnia wchodzi w życie przepis, pozwalający na rejestrację w Polsce samochodów z kierownicą po prawej stronie. Jak kształtować się będą teraz koszty przystosowania pojazdu z Anglii do jazdy po polskich drogach i w jaki sposób zmiana ta może wpłynąć na rynek części samochodowych?
więcej

Jakie motoryzacyjne gadżety warto wziąć ze sobą na wakacje? Jakie motoryzacyjne gadżety warto wziąć ze sobą na wakacje?

Ułatwiają zachowanie porządku w samochodzie, pozwalają na zwiększenie komfortu podróży, są pomocne przy podróżowaniu z dziećmi, wpływają na wzrost bezpieczeństwa jazdy, a także zapewniają rozrywkę. O czym mowa? O motoryzacyjnych gadżetach, które przydadzą się każdemu kierowcy, szczególnie w okresie wakacyjnym. Na ciekawe rozwiązania w tym zakresie wskazują eksperci ProfiAuto.
więcej

„Taki mamy klimat”. Jak prawidłowo zadbać o klimatyzację w sezonie letnim? „Taki mamy klimat”. Jak prawidłowo zadbać o klimatyzację w sezonie letnim?

Zdecydowana większość kierowców nie wyobraża sobie podróży samochodem bez sprawnie działającej klimatyzacji. Nie wszyscy jednak mają świadomość, jak poprawnie o nią dbać i serwisować. Eksperci motoryzacyjni ProfiAuto wskazują, na co zwrócić uwagę przed wakacyjnym wyjazdem, aby móc w pełni cieszyć się jego pozytywnym klimatem.
więcej

Piękne dziewczyny, ryk silników i branżowe ciekawostki – podsumowanie PROFIAUTO SHOW 2015 Piękne dziewczyny, ryk silników i branżowe ciekawostki – podsumowanie PROFIAUTO SHOW 2015

Miłośnicy samochodów wypełnili w weekend tereny nowo powstałego Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka w Katowicach. Jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce – ProfiAuto Show przyciągnęła, ze względu na swój profil, zarówno profesjonalistów, jak i szeroką grupę fanów motoryzacji. W tym roku organizatorzy postawili na nową lokalizację i ekstremalne show towarzyszące.
więcej

Obowiązkowe czujniki ciśnienia w oponach oznaczają zmiany  dla wszystkich kierowców Obowiązkowe czujniki ciśnienia w oponach oznaczają zmiany dla wszystkich kierowców

Obowiązkowe czujniki ciśnienia w oponach oznaczają zmiany dla wszystkich kierowców Zwiększenie bezpieczeństwa, droższy serwis ogumienia, wyzwanie dla warsztatów? Pierwszego listopada wchodzi w życie unijna dyrektywa, zgodnie z którą każdy nowy samochód, oferowany na rynkach państw Unii Europejskiej, będzie wyposażony w system monitorujący ciśnienie powietrza w oponach. Eksperci motoryzacyjni sieci ProfiAuto podkreślają, że przełoży się to m.in. na bezpieczeństwo drogowe i zmiany w cennikach wymiany ogumienia.
więcej

Kierowcy też mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie elementów odblaskowych noszonych przez pieszych Kierowcy też mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie elementów odblaskowych noszonych przez pieszych

Kierowcy też mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie elementów odblaskowych noszonych przez pieszych Jak zadbać o samochodowe oświetlenie jesienią? Od 31 sierpnia, w określonych warunkach, pieszy ma obowiązek używania elementów odblaskowych widocznych dla innych uczestników ruchu drogowego. Odblaski nie świecą jednak samoczynnie, potrzebują do tego celu światła emitowanego przez sprawne i dobrze ustawione reflektory samochodowe o które warto zadbać, szczególnie jesienią – podkreślają eksperci motoryzacyjni sieci ProfiAuto.
więcej

JAKI WPŁYW NA SAMOCHÓD MOGĄ MIEĆ ZMIENNE ZJAWISKA POGODOWE? JAKI WPŁYW NA SAMOCHÓD MOGĄ MIEĆ ZMIENNE ZJAWISKA POGODOWE?

Najwięcej wypadków drogowych wydarzyło się w ubiegłym roku w lecie, przy dobrych warunkach atmosferycznych oraz podczas zachmurzenia i opadów deszczu – wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji. Eksperci motoryzacyjni podkreślają, że zmienne, letnie czynniki atmosferyczne mają wpływ nie tylko na samopoczucie i bezpieczeństwo kierowców, ale także – na działanie samochodów.
więcej

Przegląd, wymiana części, technika jazdy – o czym warto pamiętać  planując długą, ekonomiczną podróż wakacyjną? Przegląd, wymiana części, technika jazdy – o czym warto pamiętać planując długą, ekonomiczną podróż wakacyjną?

W okresie wakacyjnym w polskich warsztatach wzrasta zapotrzebowanie m.in. na elementy klimatyzacji, klocki i tarcze hamulcowe oraz paski rozrządu – wynika z wewnętrznych statystyk sieci ProfiAuto. Eksperci motoryzacyjni podkreślają, że przed długimi, letnimi podróżami nie należy zapominać o kontroli i ewentualnej wymianie wielu innych elementów, odgrywających kluczową rolę w planowaniu ekonomicznej i bezpiecznej jazdy.
więcej

Rekordowe targi motoryzacyjne w katowickim Spodku Rekordowe targi motoryzacyjne w katowickim Spodku

Ponad 35 000 gości, 140 wystawców i dwa dni wypełnione emocjonującymi prezentacjami – tegoroczna edycja ProfiAuto Show, która odbyła się w weekend w katowickim Spodku, zgromadziła tłumy miłośników motoryzacji i profesjonalistów z tej branży.
więcej

Powstał polski rajdowy Mitsubishi Colt Evo Powstał polski rajdowy Mitsubishi Colt Evo

„Wilk w owczej skórze” gotowy do startów – powstał pierwszy polski rajdowy Mitsubishi Colt Evo 450 koni, poniżej trzech sekund do setki, karoseria Mitsubishi Colta i podzespoły Lancera Evolution – w Polsce powstał najmocniejszy rajdowy egzemplarz „malucha” koncernu z trzema diamentami w logo. Obecnie jest to jedyny taki w Polsce i zaledwie trzeci na świecie Colt Evo. Samochód, należący do sponsorowanego przez sieć ProfiAuto zespołu Kluza Rally Team, jest już gotowy do startu w tegorocznym sezonie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP).
więcej

OBOWIĄZKOWE OPONY ZIMOWE I ZAKAZ ROZGRZEWANIA SILNIKA NA POSTOJU? O CZYM KIEROWCY POWINNI WIEDZIEĆ PRZED TEGOROCZNĄ ZIMĄ OBOWIĄZKOWE OPONY ZIMOWE I ZAKAZ ROZGRZEWANIA SILNIKA NA POSTOJU? O CZYM KIEROWCY POWINNI WIEDZIEĆ PRZED TEGOROCZNĄ ZIMĄ

Chorzów,6 listopada 2013 – Parlamentarny zespół do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego pracuje nad wprowadzeniem obowiązku używania opon zimowych. Ewentualny termin wejścia nowych przepisów w życie nie jest jeszcze znany, ale eksperci motoryzacyjni już teraz wskazują na najważniejsze zasady i zabiegi techniczne, o których kierowcy powinni pamiętać u progu nadchodzącej zimy.
więcej

Wakacyjne powroty: polscy kierowcy nie sprawdzają swoich samochodów przed powrotem z wakacji Wakacyjne powroty: polscy kierowcy nie sprawdzają swoich samochodów przed powrotem z wakacji

Kontrola ciśnienia opon, poziomu płynu hamulcowego czy właściwego zabezpieczenia bagaży w samochodzie to tylko niektóre z kwestii, o sprawdzeniu których polscy kierowcy zapominają przed powrotem z wakacyjnych podróży. W przeddzień ostatniego weekendu wakacji eksperci motoryzacyjni z sieci ProfiAuto przypominają, że elementy te - poza m.in. przestrzeganiem ograniczeń prędkości - także mają wpływ na bezpieczeństwo prowadzenia. Ich kontrola może choćby częściowo zmniejszyć tragiczne statystyki, według których podczas ostatniego weekendu urlopowego w 2012 roku doszło do ponad 300 wypadków.
więcej

« Wstecz123456Dalej »