2021 – rok na pełnej prędkości! 2021 – rok na pełnej prędkości!

Minione 12 miesięcy było dla ProfiAuto wyjątkowo intensywnym czasem. Zwiększyła się liczba partnerów, wzrosły zyski, rozwinęły się też projekty z wykorzystaniem nowoczesnych, pionierskich technologii. Przedstawiciele sieci podsumowali ostatnie cztery kwartały i przedstawiają prognozy na rok 2022 zarówno dla ProfiAuto, jak i branży aftermarketowej w Polsce.
więcej

Kalendarz ProfiAuto 2022 Kalendarz ProfiAuto 2022

Kultowy Ford Mustang rocznik ‘65 w świetle zjawiskowych neonów został głównym bohaterem kalendarza ProfiAuto na rok 2022. Wydawnictwo już wkrótce trafi do rąk partnerów biznesowych i fanów motoryzacji w Polsce i za granicą. Będzie także przedmiotem specjalnej aukcji, z której całkowity dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.
więcej

Neony, szybkie samochody, piękne kobiety #6 Neony, szybkie samochody, piękne kobiety #6

Wyjątkowe miejsca wymagają równie wyjątkowej oprawy! Tak, jak dziś robią to nasza modelka oraz bohater opowieści rodem z szalonych lat 60., gdy prawdziwą wolność dawały widlaste ósemki i setki koni mechanicznych pod maską. Historia sekretnego projektu dobiega już końca – zostańcie z nami, bo za chwilę odsłonimy wszystkie karty!
więcej

Rewolucja w kształceniu mechaników Rewolucja w kształceniu mechaników

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz największa w Polsce sieć warsztatów ProfiAuto Serwis zamierzają zrewolucjonizować sposób kształcenia mechaników samochodowych w Polsce. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości będą oni mogli uczyć się swojego fachu nie tylko podczas praktyk zawodowych, lecz także z wykorzystaniem gogli VR oraz nowoczesnego oprogramowania. Wersja pilotażowa projektu ma rozpocząć się w śląskich szkołach mechanicznych jeszcze w tym roku szkolnym. Jego inaugurację ogłoszono na zorganizowanej w Akademii WSB konferencji „Szkoła przyszłości”, której towarzyszył „I Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR”.
więcej

Absurdalne sytuacje w warsztatach Absurdalne sytuacje w warsztatach

Zdarza się rzadko, ale jednak - w serwisach motoryzacyjnych pojawiają się kierowcy, którzy potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych mechaników. Serwisanci postanowili stworzyć listę nietypowych sytuacji, z jakimi zetknęli się na przestrzeni ostatnich lat. Stały się one scenariuszem dla serii spotów kabaretu Łowcy.B i ProfiAuto pt. "Łowcy usterek".
więcej

Czy nadal sprowadzamy auta z zagranicy? Czy nadal sprowadzamy auta z zagranicy?

Pandemia nie zmieniła polskich nawyków zakupowych w branży motoryzacyjnej. Nadal chętnie sprowadzamy samochody z innych krajów, wśród których od lat niezmiennie królują Niemcy, Francja, Belgia i Holandia. W pierwszym kwartale 2021 roku na wszystkie zarejestrowane pojazdy aż 63% stanowiły auta z zagranicy. Ale czy faktycznie sprowadzenie auta zza miedzy jest łatwe? Jak nie pogubić się we wnioskach, dokumentach i opłatach?
więcej

Finał ProfiAuto RSMP Finał ProfiAuto RSMP

Finałowy rajd sezonu 2021 ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 15-17 października w Koszycach (Słowacja). Organizatorzy przygotowali trasę o długości 136 km, składającą się z 11 odcinków specjalnych, które zawodnicy pokonają podczas dwóch dni. Co prawda na liście zgłoszeń widnieje tylko 17 polskich załóg, ale są za to wszystkie najważniejsze, pomiędzy którymi rozstrzygną się losy tytułu w dwóch najważniejszych klasyfikacjach – generalnej i generalnej 2WD.
więcej

ProfiAuto Racing Cup 2021 zakończony ProfiAuto Racing Cup 2021 zakończony

Codziennością mechaników jest praca w warsztacie, jednak pulsująca w ich krwi benzyna sprawia, że jest wśród nich także wielu pasjonatów motorsportu. Ponad 400 pracowników ProfiAuto Serwisów mogło to udowodnić biorąc udział w IV edycji ProfiAuto Racing Cup – cyklu zawodów wyścigowych i szkoleń dla przedstawicieli sieci. Finał tegorocznych zmagań odbył się w na początku października na torze Silver w Szczecinie.
więcej

Jak kierowcy przygotowują się do jesieni? Jak kierowcy przygotowują się do jesieni?

Mgła i szybciej zapadający zmrok w połączeniu z deszczem i pierwszym śniegiem powodują, że jesień jest dla kierowców wyjątkowo niebezpieczną porą roku. Nie znaczy to, że nie mogą oni sami zminimalizować prawdopodobieństwa wypadku. Przypominają o tym mechanicy z sieci ProfiAuto Serwis, przedstawiając najczęstsze błędy w przygotowaniu auta do jazdy jesienią.
więcej

Neony, szybkie samochody, piękne kobiety #4 Neony, szybkie samochody, piękne kobiety #4

Nocne życie miasta sprawia, że szybkie samochody i piękne kobiety zaczynają tętnić swoim blaskiem. Nasz tajemniczy projekt z każdą kolejną odsłoną nabiera nowych barw. Już niebawem wyłożymy na stół wszystkie karty!
więcej

Zapraszamy na Śląsk! Zapraszamy na Śląsk!

Piąta runda ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Rajd Śląska z bazą w Chorzowie będzie w tym roku bardzo sprinterską imprezą. Łącznie zawodnicy pokonają 9 odcinków specjalnych o długości 101 km.
więcej

O ProfiAuto #2021 O ProfiAuto #2021

W ProfiAuto wiemy, że partnerskie relacje, jakość, szybkie dostawy i szeroka oferta to podstawy naszego biznesu. Właśnie dzięki nim jesteśmy jedną z największych i najdynamiczniej rozwijających się w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej sieci profesjonalnych hurtowni, sklepów i warsztatów motoryzacyjnych. Najnowsze rozwiązania technologiczne, innowacje z zakresu R&D oraz rozwinięty system dystrybucji części samochodowych sprawiają, że od lat wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów – członków sieci ProfiAuto. Oni każdego roku pomagają tym samym milionom kierowców w tej części Europy. ProfiAuto to „nasza pasja – Twój spokój”.
więcej

Neony, szybkie samochody, piękne kobiety #3 Neony, szybkie samochody, piękne kobiety #3

Kochacie amerykańskie muscle cary i dźwięki ich widlastych ósemek? Dla wielu to najpiękniejsza muzyka pod słońcem. A w naszym przypadku… pod neonem. Modelka #ProfiAuto odpala dziś dla Was kultowego Mustanga, a my kolejną odsłonę naszego sekretnego projektu. Z każdą z nich jesteśmy coraz bliżej do odsłonięcia tajemnicy!
więcej

Historia 6-letniego fana rajdów Historia 6-letniego fana rajdów

Pamiętacie historię 6-letniego Stasia, który musiał oglądać Rajd Polski kładąc się na ulicy pod barierkami, żeby cokolwiek zobaczyć? Jego zdjęcie na słynnym odcinku Karowa w Warszawie obiegło Internet w czerwcu i oburzyło wiele osób. Nas także, szczególnie, że jesteśmy sponsorem tytularnym Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i oczekujemy od organizatorów zdecydowanie więcej. Dlatego razem z jednym z najsłynniejszych pilotów rajdowych, Robertem Hundlą, który odnalazł Stasia dzięki Facebookowej akcji, zapewniliśmy Stasiowi i jego rodzinie status VIP podczas Rajdu Rzeszowskiego. Zobaczcie, jak było!
więcej

Neony, szybkie auta, piękne kobiety #2 Neony, szybkie auta, piękne kobiety #2

"Noc, piękna kobieta i Mustang rocznik ‘66… Idealne połączenie, prawda? Razem z Philips automotive lighting Polska coraz mocniej rozświetlamy nasz projekt. Już niebawem zabierzemy Was na jasną stronę mocy w jego kolejnej odsłonie!" #ProfiAuto #SeeTheBrightSideWithPhilips #SecretProject vienna.house.easy
więcej