Problemy z elektryką w samochodach – najczęściej zgłaszane usterki Problemy z elektryką w samochodach – najczęściej zgłaszane usterki

• Wadliwie działający alternator, rozrusznik, awarie czujników czy usterki centralnego zamka lub stacyjki – według mechaników to najczęstsze problemy z elektryką w samochodach jeżdżących po polskich drogach. • Awarie układów elektrycznych to jedne z najczęściej zgłaszanych przez kierowców typów usterek, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wielu innych podzespołów. • Japońskie i niemieckie samochody najlepsze pod względem niezawodności układów elektrycznych.
więcej

ProfiRacing Cup 2019: drift, szkolenia i emocje ProfiRacing Cup 2019: drift, szkolenia i emocje

Nauka driftu, godziny merytorycznych szkoleń i wskazówki od Mistrza Polski i Europy – Macieja Wisławskiego – wiele działo się podczas pierwszej tegorocznej edycji ProfiRacing Cup. W rywalizacji o tytuł najlepszego kierowcy na torze Jastrząb zmierzyło się ponad 100 mechaników ProfiAuto Serwis.
więcej

Konkrety dla fachowców podczas ProfiAuto Show 2019 Konkrety dla fachowców podczas ProfiAuto Show 2019

Niespełna dwa miesiące pozostały do szesnastej edycji ProfiAuto Show (8-9 czerwca, Katowice). W programie dwudniowych targów - jak co roku wiele atrakcji dla fanów motoryzacji i rozbudowana część szkoleniowa dla fachowców z branży automotive. Na specjalistów czekają m.in. DemoVany z najnowszymi narzędziami, prezentacje technicznie oraz „Strefa Mechanika” w samym sercu Spodka.
więcej

Ruszyły kwietniowe PitStopy Ruszyły kwietniowe PitStopy

Początkiem kwietnia PitStopowa ekipa ProfiAuto dodała gazu i ruszyła w Polskę. Ponad 200 sprawdzonych samochodów – to wyniki kolejnej odsłony akcji PitStop. Odwiedziliśmy Wrocław, Jelenią Górę i Dzierżoniów. Przeczytaj, jak przebiegały wydarzenia!
więcej

ProfiAuto na targach Poznań Motor Show ProfiAuto na targach Poznań Motor Show

Wirtualny serwis samochodowy, rajdowa Honda Civic Type R, Mitsubishi Lancer Evo IX, symulator 9D, a przede wszystkim prezentacja marki ProfiAuto, sieci ProfiAuto Serwis oraz rozwiązań proponowanych przez MOTO Flotę – to główne elementy stoiska ProfiAuto podczas targów Poznań Motor Show.
więcej

Szybkie wyszukiwanie części w katalogu ProfiAuto Szybkie wyszukiwanie części w katalogu ProfiAuto

W katalogu ProfiAuto została wprowadzona nowa opcja szybkiego wyszukiwania części: poprzez zeskanowanie kodu EAN. Dysponując opakowaniem danego produktu z kodem EAN, można go zeskanować do okna głównej wyszukiwarki. Katalog automatycznie wyświetli zeskanowaną referencję oraz, o ile występują, powiązane z nią alternatywne produkty innych producentów.
więcej

Nie tylko amortyzatory, czyli co może się zepsuć w zawieszeniu? Nie tylko amortyzatory, czyli co może się zepsuć w zawieszeniu?

• Zużyte wahacze, amortyzatory, uszkodzenia łożysk, korozja – to zdaniem mechaników najczęstsze problemy z zawieszeniem w samochodach jeżdżących po polskich drogach. • Ryzyko uszkodzenia zawieszenia zwiększa się w miesiącach zimowych, dlatego warto skontrolować auto na początku nowego sezonu. • Modele japońskich i niemieckich marek najlepsze w zestawieniu.
więcej

Plany ProfiAuto na kolejne kwartały 2019 Plany ProfiAuto na kolejne kwartały 2019

Dynamiczny rozwój sieci, bardzo dobre wyniki finansowe i ambitne plany na kolejne kwartały – ProfiAuto nie zwalnia tempa. Najbliższe miesiące to m.in. ekspansja projektu ProfiAuto Serwis, spektakularne eventy, inwestycje w nowoczesne technologie oraz narzędzia dające partnerom solidne podstawy do dalszego rozwoju biznesowego.
więcej

PitStop 2019 czas, start! PitStop 2019 czas, start!

Ponad 210 sprawdzonych samochodów w Katowicach, Oświęcimiu i Gorzycach – ruszyła kolejna odsłona akcji PitStop! Przed nami jeszcze ponad 80 wydarzeń, które odbędą się w Polsce, Czechach i na Słowacji. Co sprawdzamy podczas wydarzenia?
więcej

Idealny warsztat VR będzie jedną z atrakcji ProfiAuto Show 2019 Idealny warsztat VR będzie jedną z atrakcji ProfiAuto Show 2019

Cztery metry kwadratowe – dokładnie taką powierzchnię zajmuje idealny warsztat samochodowy. Niemożliwe? W świecie realnym tak, ale z pomocą przychodzi wirtualna rzeczywistość. Będzie się można o tym przekonać podczas targów ProfiAuto Show 2019 (8-9 czerwca, Katowice). W kultowym Spodku dzięki technologii VR powstanie warsztat-ideał.
więcej

Stoisko marki ProfiAuto podczas Poznań Motor Show Stoisko marki ProfiAuto podczas Poznań Motor Show

Ostatnie dni marca upłyną pod znakiem motoryzacji na targach Poznań Motor Show (28-31 marca, Poznań). Swoją obecność w trakcie wydarzenia zaznaczy sieć ProfiAuto. Przygotowane atrakcje będzie można wypróbować w pawilonie 6, na stoisku numer 15.
więcej

Sprawdziliśmy stan tysięcy aut w całym kraju Sprawdziliśmy stan tysięcy aut w całym kraju

 Aż 64% badanych aut wymagało wymiany płynu hamulcowego  W przypadku 40% konieczne było ładowanie lub wymiana akumulatora  Co trzeci samochód miał niewłaściwy poziom ciśnienia w oponach  W co piątym stwierdzono źle ustawione światła
więcej

Pierwsze atrakcje ProfiAuto Show 2019 potwierdzone Pierwsze atrakcje ProfiAuto Show 2019 potwierdzone

Napędzane Pasją – to hasło przewodnie tegorocznych targów ProfiAuto Show (Katowice, 8-9 czerwca 2019). Wśród pierwszych potwierdzonych szczegółów 16. edycji wydarzenia są: Strefa Warsztatowa dla mechaników i pasjonatów technologii, prezentacja idealnego serwisu samochodowego, rywalizacja o Puchar Mechanika i atrakcje dla miłośników adrenaliny.
więcej

Co wpływa na karoserię polskich aut? Co wpływa na karoserię polskich aut?

• Zdaniem mechaników karoserię polskich aut najczęściej dotyka korozja drzwi, błotników i pokrywy bagażnika. • Zagrożenie można minimalizować, m.in. odpowiednio pielęgnując pojazd zimą. • W przypadku niektórych modeli istnieje jednak zwiększone prawdopodobieństwo, że korozja prędzej czy później się pojawi.
więcej