PitStop pośród zabytkowych samochodów PitStop pośród zabytkowych samochodów

Kolejne pojazdy skontrolowane dzięki akcji PitStop! Tym razem bezpłatnemu przeglądowi towarzyszyły m.in. zabytkowe samochody w ramach „Maxoil Classic Auto Show”. Te dwa wydarzenia z pewnością połączyła pasja do motoryzacji.
więcej

ProfiAuto Show 2019 – napędzane branżową pasją. Podsumowanie ProfiAuto Show 2019 – napędzane branżową pasją. Podsumowanie

Szesnastej edycji ProfiAuto Show przyświecało hasło „Napędzane pasją”. W ciągu dwóch dni targi odwiedziło 46 000 gości. Niemal jedną czwartą z nich stanowili specjaliści, dla których główną wartością wydarzenia były merytoryczne rozmowy, szkolenia oraz możliwość spotkania z ponad 150 wystawcami – przedstawicielami największych marek motoryzacyjnych dostępnych w ofercie Moto-Profil.
więcej

Puchar Mechaników ProfiAuto Puchar Mechaników ProfiAuto

Zmiana opon na czas, prawidłowy montaż uszczelniacza silnika oraz test ogólnej wiedzy mechanicznej – z takimi zadaniami zmierzyło się kilkadziesiąt drużyn walczących o Puchar Mechaników. Zmagania odbyły się podczas 16. edycji targów ProfiAuto Show w Katowicach. Najlepsi wrócili do warsztatów z cennymi nagrodami.
więcej

Rekordowa frekwencja podczas ProfiAuto Show 2019 Rekordowa frekwencja podczas ProfiAuto Show 2019

46 000 gości, 150 wystawców i dwa targowe dni pełne pasji, adrenaliny i najświeższych trendów. Największe targi motoryzacyjne na Śląsku pokazały, że tempo rozwoju branży motoryzacyjnej nie ma sobie równych.
więcej

Już za tydzień: ProfiAuto Show 2019! Już za tydzień: ProfiAuto Show 2019!

Specjalna Strefa Warsztatowa w samym sercu Spodka, rywalizacja o Puchar Mechanika, profesjonalne szkolenia, pokazy kaskaderskie czy pierwsze w Polsce samochodowe bungee. To część emocjonującej listy atrakcji czekających na uczestników 16. edycji ProfiAuto Show, która odbędzie się już w następny weekend (8-9 czerwca) w Katowicach (MCK i Spodek).
więcej

Sprawdź samochód przed wyjazdem! Sprawdź samochód przed wyjazdem!

Samochody mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego skontrolowane! W ramach akcji PitStop sprawdziliśmy ponad 350 aut. Weryfikacji podlegało m.in. zawieszenie, oświetlenie oraz ogumienie.
więcej

Kasy fiskalne online Kasy fiskalne online

Od maja ustawowo, a począwszy od stycznia 2020 obowiązkowo – do polskich przedsiębiorstw wkraczają kasy fiskalne online. Przepisy w pierwszej kolejności obejmą mechaników samochodowych i stacje benzynowe. Eksperci ProfiAuto zwracają uwagę na praktyczne konsekwencje zmiany dla rynku warsztatowego.
więcej

Wiosenny przegląd samochodów trwa Wiosenny przegląd samochodów trwa

PitStopowa ekipa idzie jak burza! Ponad pół tysiąca samochodów sprawdzonych w ośmiu miastach – podsumowujemy kolejne akcje PitStop. Jakiej wiedzy dostarczają nasi specjaliści?
więcej

ProfiAuto na Moto Show Andrychów ProfiAuto na Moto Show Andrychów

Za nami kolejny weekend przepełniony motoryzacyjną energią! Zlot samochodów zabytkowych, tuningowych, sportowych oraz rajdowych – podsumowujemy Moto Show Andrychów.
więcej

ProfiAuto Show już za miesiąc! ProfiAuto Show już za miesiąc!

• Maciej Wisławski zrzuci samochód z 80 metrów na plac przed Spodkiem • Idealny warsztat samochodowy wciągnie gości w wirtualną rzeczywistość • Darmowe skoki na bungee i ekstremalne przejazdy podniosą ciśnienie • Mechanicy powalczą o puchar i cenne nagrody, a największe marki motoryzacyjne - o uwagę odwiedzających
więcej

Biegamy, pomagamy! Biegamy, pomagamy!

Majówkę nasi biegacze wykorzystali na pomoc innym. ProfiAuto Team odwiedził Poznań, by wystartować w imprezie biegowej – Wings For Life. Wydarzenie odbywa się na całym świecie, a całkowity dochód przeznaczony jest na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym.
więcej

Wiedza polskich kierowców: pierwsza pomoc Wiedza polskich kierowców: pierwsza pomoc

64% kierowców było świadkiem wypadku drogowego 50% ocenia swoją wiedzę na temat prawidłowego zachowania w razie wypadku jako dobrą Co trzeci kierowca po raz ostatni zetknął się z wiedzą na temat udzielenia pierwszej pomocy podczas kursu na prawo jazdy 76% ankietowanych wie w jakim tempie powinno się prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową
więcej

PitStopowa ekipa nadal w trasie! PitStopowa ekipa nadal w trasie!

Wiosenne PitStopy trwają w najlepsze! Podczas ostatnich akcji sprawdziliśmy stan techniczny pół tysiąca samochodów w sześciu polskich miastach. Które elementy pojazdów ,,wzięliśmy na warsztat’’?
więcej

PAS24: nowe oprogramowanie warsztatowe PAS24: nowe oprogramowanie warsztatowe

Baza klientów, historia napraw, zlecenia serwisowe i przejrzysty terminarz – to tylko kilka funkcjonalności zastosowanych w nowym programie warsztatowym ProfiAuto. PAS24 został zaprojektowany z myślą o mechanikach i w oparciu o tematy zgłaszane przez warsztaty samochodowe, lakiernicze i blacharskie.
więcej