Rusza akcja PitStop 2020 Rusza akcja PitStop 2020

Bezpłatne kontrole samochodów, konsultacje z mechanikami, zwiększanie świadomości kierowców w temacie bezpieczeństwa na drodze – to główne elementy akcji PitStop. Po zimowej przerwie ekipa ProfiAuto ponownie rusza w teren. To już szósta edycja wydarzenia, podczas którego specjaliści sprawdzają, w jakim stanie są samochody Polaków, wręczają motoryzacyjne gadżety i przypominają, jak ważne jest regularne kontrolowanie pojazdów.
więcej

Czy kobiety jeżdżą gorzej i wolniej od mężczyzn? Czy kobiety jeżdżą gorzej i wolniej od mężczyzn?

Ponad 80% mężczyzn i blisko 90% kobiet oceniło swoje umiejętności za kierownicą jako dobre lub bardzo dobre Paniom i panom równie często zdarza się przekraczać dozwoloną prędkość Zdecydowana większość kobiet i mężczyzn ocenia umiejętności innych kierowców jako dobre lub dostateczne Co trzeci pan uważa, że to mężczyźni lepiej jeżdżą samochodami. Dla kobiet płeć kierowcy nie ma znaczenia
więcej

Hit czy kit? Nowoczesne systemy bezpieczeństwa Hit czy kit? Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Producenci samochodów prześcigają się w rozwiązaniach, które mają ułatwić życie kierowcom, zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy i zachęcić do kupna auta danej marki. Coraz więcej popularnych modeli wyposażonych jest w systemy, które kiedyś były dostępne tylko jako opcja dodatkowa. Specjaliści największej w Polsce sieci warsztatowej ProfiAuto Serwis przyjrzeli się kilku popularnym rozwiązaniom stosowanym we współczesnych autach i ocenili ich przydatność.
więcej

Nowości na ProfiAuto Show 2020 Nowości na ProfiAuto Show 2020

30 i 31 maja 2020 – zarezerwuj tę datę w kalendarzu i weź udział w międzynarodowych targach motoryzacyjnych ProfiAuto Show. Wydarzenie „Napędzane Pasją” już po raz 17. odbędzie się w Katowicach. Organizatorzy właśnie zdradzili pierwsze szczegóły targów.
więcej

Kalendarz ProfiAuto najlepszy w Czechach i na Słowacji! Kalendarz ProfiAuto najlepszy w Czechach i na Słowacji!

Internauci z Czech i Słowacji docenili oryginalne połączenie rysunku z fotografią. W przeprowadzonym przez portal Motofocus plebiscycie na najlepszy kalendarz 2020 roku zwyciężył projekt ProfiAuto. Jest to podwójne zwycięstwo, bo w każdym kraju prowadzone było osobne głosowanie.
więcej

Wybrano „Motoryzacyjne Słowo Roku 2019” Wybrano „Motoryzacyjne Słowo Roku 2019”

Elektromobilność, suwak, a może hybryda? Przedstawiciele branży automotive po raz pierwszy w Polsce wybrali „Motoryzacyjne Słowo Roku” w plebiscycie przygotowanym przez sieć ProfiAuto. Wyniki pokazują, że miniony rok zdominowała dyskusja o trendach technologicznych. Lista zwycięskich pojęć pokrywa się też z analizą najczęstszych zapytań internautów.
więcej

Ponad połowa samochodów wymaga wizyty w warsztacie? Ponad połowa samochodów wymaga wizyty w warsztacie?

Wyniki akcji ProfiAuto PitStop 2019  w blisko połowie aut zbadanych w ramach akcji ProfiAuto PitStop 2019 wykryto usterki w układzie kierowniczym  w 45% przypadków konieczne było ładowanie lub wymiana akumulatora  co drugi samochód wymagał wymiany płynu hamulcowego  w co czwartym stwierdzono złe ustawienie świateł
więcej

Techno Vector 7 3D z certyfikatem ITS Techno Vector 7 3D z certyfikatem ITS

Nowoczesny komputerowy system pomiarowy geometrii 3D, przeznaczony do kontroli i pomiarów wszystkich parametrów ustawienia kół oraz osi we wszystkich samochodach osobowych i dostawczych, otrzymał Certyfikat Zgodności ITS. Na świecie obecnie działa już ponad 1500 urządzeń Techno Vector 7, z czego w Polsce – ponad sto. Sieć ProfiAuto jest jedynym dystrybutorem tych urządzeń w kraju.
więcej

Jazda na suwak - teoria nie idzie w parze z praktyką? Jazda na suwak - teoria nie idzie w parze z praktyką?

Tylko co drugi zobowiązany do tego kierowca ustępuje miejsca zgodnie z zasadami jazdy na suwak; chętniej przepuszczane są autobusy niż drogie samochody. Tak wynika z badania przeprowadzonego na trasie S86 w Katowicach – Giszowcu przez ekspertów ProfiAuto. W skrajnych przypadkach kierowcy musieli poczekać aż przejadą trzy lub nawet cztery inne samochody, zanim ktoś ustąpił im pierwszeństwa.
więcej

ProfiAuto ponownie zagrało z WOŚP ProfiAuto ponownie zagrało z WOŚP

Ponad 20 tysięcy złotych – taką kwotę zebrał w tym roku Rajdowy WOŚP w Węgierskiej Górce dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Udział w wydarzeniu wzięła również marka ProfiAuto, licytując przejazdy na prawym fotelu Peugeota 106 Maxi w specyfikacji rajdowej. Chętnych do poczucia motoryzacyjnych wrażeń na własnej skórze nie brakowało.
więcej

5 najczęstszych usterek zimowych 5 najczęstszych usterek zimowych

Ujemne temperatury, śnieg, wilgoć i sól na drogach. Zima to czas szczególnie trudny dla kierowców oraz ich samochodów. Mimo łagodnego początku sezonu, w najbliższym czasie pojawią się warunki rzutujące choćby na stan zawieszenia lub karoserii. Eksperci ProfiAuto Serwis – największej w Polsce sieci warsztatowej – przygotowali zestawienie 5 najczęstszych zimowych usterek, z jakimi samochody trafiają do mechaników.
więcej

Świąteczna pomoc Świąteczna pomoc

Coroczne przygotowywanie paczek dla potrzebujących to nasza niepisana tradycja. W tym roku pracownicy Moto-Profil wsparli Hospicjum Cordis w Katowicach. Do placówki dostarczyliśmy czek oraz paczki przygotowane przez załogę firmy.
więcej

Pierwszy cykl Regionalnych Konferencji ProfiAuto Serwis Pierwszy cykl Regionalnych Konferencji ProfiAuto Serwis

Ponad 800 uczestników wzięło łącznie udział w tegorocznych Regionalnych Konferencjach ProfiAuto Serwis. Podczas tych wyjątkowych wydarzeń podsumowano dotychczasowe osiągnięcia i wytyczono plany na przyszłość w ramach największej w Polsce sieci warsztatów niezależnych. Konferencje były także okazją do wspólnego celebrowania rozwoju w gronie przedstawicieli najaktywniejszych regionalnych warsztatów.
więcej

Mechanicy obalają szkodliwe, zimowe mity Mechanicy obalają szkodliwe, zimowe mity

Przed wyruszeniem w trasę lepiej rozgrzać silnik, zamiast płynu do spryskiwaczy użyć spirytusu, a zmieniając ogumienie lepsze założyć na oś napędową. To tylko kilka oryginalnych pomysłów na „zadbanie” o samochód zimą. Czy są to metody skuteczne? Mechanicy ProfiAuto Serwis, największej sieci warsztatowej w Polsce, zweryfikowali najpopularniejsze zimowe mity krążące wśród kierowców.
więcej

Wrocław: Regionalna Konferencja ProfiAuto Serwis Wrocław: Regionalna Konferencja ProfiAuto Serwis

23 listopada we Wrocławiu odbyło się czwarte, ostatnie spotkanie w ramach cyklu czterech Regionalnych Konferencji ProfiAuto Serwis. Wzięło w nim udział ponad 200 gości. Uczestnictwo w nowym projekcie marki ProfiAuto, dedykowanym nastawionym na rozwój serwisom samochodowym, to prestiżowe wyróżnienie dla właścicieli warsztatów.
więcej