Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać Niezależny aftermarket motoryzacyjny chce się rozwijać

Ośmiu na dziesięciu mechaników nie żałuje decyzji o założeniu serwisu motoryzacyjnego i jeszcze raz wybraliby tę formę działalności, rozpoczynając nowy biznes – wynika z badania przeprowadzonego w warsztatach ProfiAuto Serwis. Dobre nastroje w branży potwierdza też wzrost liczby nowych partnerów należącej do grupy Moto-Profil sieci: do 240 zrzeszonych firm dołączyło w ostatnich miesiącach aż sześć nowych hurtowni i sklepów motoryzacyjnych.
więcej

Eksperci przestrzegają: latem należy dbać o akumulator tak samo, jak zimą Eksperci przestrzegają: latem należy dbać o akumulator tak samo, jak zimą

Akumulator najczęściej odmawia posłuszeństwa zimą. Okazuje się, że nie z powodu niskich temperatur, lecz głównie z powodu zaniedbań w okresie letnim. Nieprzygotowany do zimy akumulator przestaje działać już przy pierwszych mrozach. Eksperci sieci ProfiAuto Serwis wyjaśniają, co dzieje się z akumulatorem latem i dlaczego ma to tak duży wpływ na jego eksploatację również w niskich temperaturach.
więcej

Nowe linie olejowe: ProfiPower 4Car i ProfiPower 4Gear Nowe linie olejowe: ProfiPower 4Car i ProfiPower 4Gear

ProfiPower 4Car i ProfiPower 4Gear to dwie nowe linie olejowe wprowadzone na rynek przez sieć ProfiAuto. Pierwsza obejmuje oleje silnikowe, a druga – przekładniowe. Obie oferują zaawansowane produkty przeznaczone zarówno do starszych, jak też najnowszych silników.
więcej

ProfiAuto z najlepszym kalendarzem w Czechach i na Słowacji ProfiAuto z najlepszym kalendarzem w Czechach i na Słowacji

Kalendarz ProfiAuto 2023 pokonał aż 16 konkurentów w głosowaniu na najlepsze wydawnictwo motoryzacyjne roku w Czechach i na Słowacji. To kolejny rok z rzędu, kiedy otrzymujemy pierwsze miejsce na podium w konkursie czeskiej i słowackiej wersji portalu Motofocus, choć pierwszy raz w tak dużym gronie startujących.
więcej

Eksperci obalają zimowe mity wśród kierowców Eksperci obalają zimowe mity wśród kierowców

Krążące wśród kierowców mity na temat eksploatacji samochodu zimą wynikają często z przeświadczenia, że w motoryzacji od dziesięcioleci nic się nie zmieniło. Jak wskazują mechanicy największej w Polsce sieci ProfiAuto Serwis – to błąd, ponieważ współczesne auta nie są już tak wymagające, jak dawniej, a postęp techniczny zupełnie zmienił zasady gry względem tego, co kierowcy pamiętają z lat 90. Postanowili więc obalić mity, które wzięły się z tamtych lat lub – nierzadko – z nadmiernych oszczędności kierowców.
więcej

Konferencje ProfiAuto Serwis: misja, wizja, rozwój Konferencje ProfiAuto Serwis: misja, wizja, rozwój

Niemal 1000 gości wzięło udział w cyklu Konferencji ProfiAuto Serwis, odbywających się na przełomie października i listopada br. Po trzech latach pandemicznej przerwy, właściciele marki przedstawili m.in. nową wizję i kierunki rozwoju marki. Wskazywali także, jak najefektywniej prowadzić serwis i jakie korzyści odnoszą dziś właściciele warsztatów, będąc częścią największej w Polsce sieci
więcej

ProfiAuto Serwis VR: rozwój w szkołach ProfiAuto Serwis VR: rozwój w szkołach

Na przestrzeni ostatniego roku niemal 400 uczniów szkół mechanicznych w Polsce i Czechach po raz pierwszy uczyło się zawodu z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości i oprogramowania ProfiAuto Wirtualny Warsztat. O projekcie oraz o tym, jak nadal wspierać wdrażanie nowoczesnych form kształcenia w polskich i europejskich szkołach, dyskutowano na organizowanej 7 grudnia br. konferencji pn. „Nowe horyzonty edukacji”, organizowanej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, przy współpracy z Akademią WSB i partnerami biznesowymi: ProfiAuto i VRTechnology. Patronat nad wydarzeniem oraz inicjatywą objęła m.in. NATO DEEP eAcademy – specjalna agenda Sojuszu Północnoatlantyckiego, wspierająca jego członków w reformowaniu systemów szkolnictwa. Konferencji towarzyszył II Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR, z udziałem 21 drużyn ze szkół województwa śląskiego.
więcej

Premiera rajdowego kalendarza ProfiAuto na 2023 rok Premiera rajdowego kalendarza ProfiAuto na 2023 rok

Kobiety głównymi bohaterkami kalendarza motoryzacyjnego? Nie tym razem! Sieć ProfiAuto postanowiła przełamać ten trend i zaprezentowała kalendarz na rok 2023, w którym w głównej roli występują samochody rajdowe wykorzystywane przez ProfiAuto Racing. Wydawnictwo wkrótce trafi do partnerów biznesowych i fanów motoryzacji w kraju i za granicą.
więcej

ProfiAuto Racing wygrywa Cieszyńską Barbórkę ProfiAuto Racing wygrywa Cieszyńską Barbórkę

Michał Tochowicz i Piotr Białowąs przejechali trasę ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka w najkrótszym czasie Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski jadący w barwach firmy Kratki zajmują 2. miejsce ze stratą zaledwie 0,7 s. Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek wygrywają rajd w klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek zostają mistrzami Śląska oraz mistrzami Południa
więcej

Benzyna, diesel, hybryda czy elektryk? Eksperci wskazują, czym jeździć najtaniej Benzyna, diesel, hybryda czy elektryk? Eksperci wskazują, czym jeździć najtaniej

Wysokie ceny paliw skłaniają kierowców do przemyśleń na temat oszczędności. Zakup zarówno nowego, jak i używanego samochodu to nie tylko wybór modelu, ale również rodzaju napędu. Podczas gdy dawniej decyzja była prosta – benzyna na krótkie, a diesel na długie dystanse, obecnie mamy jeszcze dwa rodzaje hybryd oraz „elektryki”. Eksperci ogólnopolskiej sieci ProfiAuto wskazują, które z nich mogą dać największe oszczędności.
więcej

« Wstecz1234567...32Dalej »