Samochód w czasie #zostańwdomu Samochód w czasie #zostańwdomu

Choć własny samochód to teraz najbezpieczniejszy środek transportu, w obliczu koronawirusa natężenie ruchu zmalało. Zgodnie z wytycznymi zostajemy w domu, a kierowcy, którzy dojeżdżali do pracy, korzystają często z możliwości home office. Czy taka przerwa i czas „kwarantanny” mogą być szkodliwe dla naszych samochodów? Eksperci ProfiAuto radzą, jak przygotować cztery kółka do dłuższych postojów – podstawa to odpowiednia konserwacja.
więcej

Nowe sposoby wyszukiwania olejów w katalogu ProfiAuto Nowe sposoby wyszukiwania olejów w katalogu ProfiAuto

Nowe, prostsze możliwości dobierania olejów. Użytkownicy katalogu ProfiAuto zyskali kolejne opcje wyszukiwania – po lepkości i normach producentów. Wybór konkretnych produktów jest teraz jeszcze bardziej przyjazny użytkownikom, intuicyjny i precyzyjny.
więcej

Nowe funkcje wyszukiwania w katalogu ProfiAuto Nowe funkcje wyszukiwania w katalogu ProfiAuto

Przełomowe zmiany w katalogu ProfiAuto – użytkownicy zyskali nowe opcje wyszukiwania produktów. Wybór konkretnych towarów jest teraz jeszcze bardziej przyjazny użytkownikom i precyzyjny. Części i produkty można znaleźć m.in. po frazie lub elemencie nazwy.
więcej

Targi ProfiAuto Show odbędą się w 2021 roku Targi ProfiAuto Show odbędą się w 2021 roku

Szanowni Państwo, spółka Moto-Profil, organizator targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show, informuje o odwołaniu tegorocznej edycji wydarzenia, zgodnie z negatywną opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Katowicach, bazującą na analizie aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Targi miały się odbyć w Katowicach w dniach 30-31 maja 2020 roku.
więcej

ProfiAuto pomaga ProfiAuto pomaga

ProfiAuto wspiera Szpital Specjalistyczny w Chorzowie. Przedstawiciele marki przekazali placówce 10 tysięcy butelek wody mineralnej, z której skorzystają pacjenci, lekarze oraz personel medyczny. To wsparcie szczególnie ważne podczas trudnego czasu walki z koronawirusem na oddziale zakaźnym.
więcej

Jak kierowcy mogą zabezpieczyć się przed wirusem? Jak kierowcy mogą zabezpieczyć się przed wirusem?

Zagrożenie koronawirusem sprawia, że chętniej przesiadamy się do samochodów, unikając skupisk ludzi np. w komunikacji miejskiej. Własny samochód to teraz faktycznie najbezpieczniejszy środek transportu, pod warunkiem, że pamiętamy o kilku podstawowych zasadach. Eksperci ProfiAuto przygotowali porady dotyczące codziennej higieny podczas jazdy samochodem.
więcej

Rusza akcja PitStop 2020 Rusza akcja PitStop 2020

Bezpłatne kontrole samochodów, konsultacje z mechanikami, zwiększanie świadomości kierowców w temacie bezpieczeństwa na drodze – to główne elementy akcji PitStop. Po zimowej przerwie ekipa ProfiAuto ponownie rusza w teren. To już szósta edycja wydarzenia, podczas którego specjaliści sprawdzają, w jakim stanie są samochody Polaków, wręczają motoryzacyjne gadżety i przypominają, jak ważne jest regularne kontrolowanie pojazdów.
więcej

Czy kobiety jeżdżą gorzej i wolniej od mężczyzn? Czy kobiety jeżdżą gorzej i wolniej od mężczyzn?

Ponad 80% mężczyzn i blisko 90% kobiet oceniło swoje umiejętności za kierownicą jako dobre lub bardzo dobre Paniom i panom równie często zdarza się przekraczać dozwoloną prędkość Zdecydowana większość kobiet i mężczyzn ocenia umiejętności innych kierowców jako dobre lub dostateczne Co trzeci pan uważa, że to mężczyźni lepiej jeżdżą samochodami. Dla kobiet płeć kierowcy nie ma znaczenia
więcej

Hit czy kit? Nowoczesne systemy bezpieczeństwa Hit czy kit? Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Producenci samochodów prześcigają się w rozwiązaniach, które mają ułatwić życie kierowcom, zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy i zachęcić do kupna auta danej marki. Coraz więcej popularnych modeli wyposażonych jest w systemy, które kiedyś były dostępne tylko jako opcja dodatkowa. Specjaliści największej w Polsce sieci warsztatowej ProfiAuto Serwis przyjrzeli się kilku popularnym rozwiązaniom stosowanym we współczesnych autach i ocenili ich przydatność.
więcej

Nowości na ProfiAuto Show 2020 Nowości na ProfiAuto Show 2020

30 i 31 maja 2020 – zarezerwuj tę datę w kalendarzu i weź udział w międzynarodowych targach motoryzacyjnych ProfiAuto Show. Wydarzenie „Napędzane Pasją” już po raz 17. odbędzie się w Katowicach. Organizatorzy właśnie zdradzili pierwsze szczegóły targów.
więcej

Kalendarz ProfiAuto najlepszy w Czechach i na Słowacji! Kalendarz ProfiAuto najlepszy w Czechach i na Słowacji!

Internauci z Czech i Słowacji docenili oryginalne połączenie rysunku z fotografią. W przeprowadzonym przez portal Motofocus plebiscycie na najlepszy kalendarz 2020 roku zwyciężył projekt ProfiAuto. Jest to podwójne zwycięstwo, bo w każdym kraju prowadzone było osobne głosowanie.
więcej

Wybrano „Motoryzacyjne Słowo Roku 2019” Wybrano „Motoryzacyjne Słowo Roku 2019”

Elektromobilność, suwak, a może hybryda? Przedstawiciele branży automotive po raz pierwszy w Polsce wybrali „Motoryzacyjne Słowo Roku” w plebiscycie przygotowanym przez sieć ProfiAuto. Wyniki pokazują, że miniony rok zdominowała dyskusja o trendach technologicznych. Lista zwycięskich pojęć pokrywa się też z analizą najczęstszych zapytań internautów.
więcej

Ponad połowa samochodów wymaga wizyty w warsztacie? Ponad połowa samochodów wymaga wizyty w warsztacie?

Wyniki akcji ProfiAuto PitStop 2019  w blisko połowie aut zbadanych w ramach akcji ProfiAuto PitStop 2019 wykryto usterki w układzie kierowniczym  w 45% przypadków konieczne było ładowanie lub wymiana akumulatora  co drugi samochód wymagał wymiany płynu hamulcowego  w co czwartym stwierdzono złe ustawienie świateł
więcej

Techno Vector 7 3D z certyfikatem ITS Techno Vector 7 3D z certyfikatem ITS

Nowoczesny komputerowy system pomiarowy geometrii 3D, przeznaczony do kontroli i pomiarów wszystkich parametrów ustawienia kół oraz osi we wszystkich samochodach osobowych i dostawczych, otrzymał Certyfikat Zgodności ITS. Na świecie obecnie działa już ponad 1500 urządzeń Techno Vector 7, z czego w Polsce – ponad sto. Sieć ProfiAuto jest jedynym dystrybutorem tych urządzeń w kraju.
więcej

Jazda na suwak - teoria nie idzie w parze z praktyką? Jazda na suwak - teoria nie idzie w parze z praktyką?

Tylko co drugi zobowiązany do tego kierowca ustępuje miejsca zgodnie z zasadami jazdy na suwak; chętniej przepuszczane są autobusy niż drogie samochody. Tak wynika z badania przeprowadzonego na trasie S86 w Katowicach – Giszowcu przez ekspertów ProfiAuto. W skrajnych przypadkach kierowcy musieli poczekać aż przejadą trzy lub nawet cztery inne samochody, zanim ktoś ustąpił im pierwszeństwa.
więcej