Profesjonalne sklepy i serwisy samochodowe

Składamy się z najlepszych części

Co nowego?

ProfiAuto na targach Poznań Motor Show ProfiAuto na targach Poznań Motor Show

Wirtualny serwis samochodowy, rajdowa Honda Civic Type R, Mitsubishi Lancer Evo IX, symulator 9D, a przede wszystkim prezentacja marki ProfiAuto, sieci ProfiAuto Serwis oraz rozwiązań proponowanych przez MOTO Flotę – to główne elementy stoiska ProfiAuto podczas targów Poznań Motor Show.
więcej

Szybkie wyszukiwanie części w katalogu ProfiAuto Szybkie wyszukiwanie części w katalogu ProfiAuto

W katalogu ProfiAuto została wprowadzona nowa opcja szybkiego wyszukiwania części: poprzez zeskanowanie kodu EAN. Dysponując opakowaniem danego produktu z kodem EAN, można go zeskanować do okna głównej wyszukiwarki. Katalog automatycznie wyświetli zeskanowaną referencję oraz, o ile występują, powiązane z nią alternatywne produkty innych producentów.
więcej

Nie tylko amortyzatory, czyli co może się zepsuć w zawieszeniu? Nie tylko amortyzatory, czyli co może się zepsuć w zawieszeniu?

• Zużyte wahacze, amortyzatory, uszkodzenia łożysk, korozja – to zdaniem mechaników najczęstsze problemy z zawieszeniem w samochodach jeżdżących po polskich drogach. • Ryzyko uszkodzenia zawieszenia zwiększa się w miesiącach zimowych, dlatego warto skontrolować auto na początku nowego sezonu. • Modele japońskich i niemieckich marek najlepsze w zestawieniu.
więcej

Plany ProfiAuto na kolejne kwartały 2019 Plany ProfiAuto na kolejne kwartały 2019

Dynamiczny rozwój sieci, bardzo dobre wyniki finansowe i ambitne plany na kolejne kwartały – ProfiAuto nie zwalnia tempa. Najbliższe miesiące to m.in. ekspansja projektu ProfiAuto Serwis, spektakularne eventy, inwestycje w nowoczesne technologie oraz narzędzia dające partnerom solidne podstawy do dalszego rozwoju biznesowego.
więcej

PitStop 2019 czas, start! PitStop 2019 czas, start!

Ponad 210 sprawdzonych samochodów w Katowicach, Oświęcimiu i Gorzycach – ruszyła kolejna odsłona akcji PitStop! Przed nami jeszcze ponad 80 wydarzeń, które odbędą się w Polsce, Czechach i na Słowacji. Co sprawdzamy podczas wydarzenia?
więcej

Idealny warsztat VR będzie jedną z atrakcji ProfiAuto Show 2019 Idealny warsztat VR będzie jedną z atrakcji ProfiAuto Show 2019

Cztery metry kwadratowe – dokładnie taką powierzchnię zajmuje idealny warsztat samochodowy. Niemożliwe? W świecie realnym tak, ale z pomocą przychodzi wirtualna rzeczywistość. Będzie się można o tym przekonać podczas targów ProfiAuto Show 2019 (8-9 czerwca, Katowice). W kultowym Spodku dzięki technologii VR powstanie warsztat-ideał.
więcej

Stoisko marki ProfiAuto podczas Poznań Motor Show Stoisko marki ProfiAuto podczas Poznań Motor Show

Ostatnie dni marca upłyną pod znakiem motoryzacji na targach Poznań Motor Show (28-31 marca, Poznań). Swoją obecność w trakcie wydarzenia zaznaczy sieć ProfiAuto. Przygotowane atrakcje będzie można wypróbować w pawilonie 6, na stoisku numer 15.
więcej

Sprawdziliśmy stan tysięcy aut w całym kraju Sprawdziliśmy stan tysięcy aut w całym kraju

 Aż 64% badanych aut wymagało wymiany płynu hamulcowego  W przypadku 40% konieczne było ładowanie lub wymiana akumulatora  Co trzeci samochód miał niewłaściwy poziom ciśnienia w oponach  W co piątym stwierdzono źle ustawione światła
więcej

Pierwsze atrakcje ProfiAuto Show 2019 potwierdzone Pierwsze atrakcje ProfiAuto Show 2019 potwierdzone

Napędzane Pasją – to hasło przewodnie tegorocznych targów ProfiAuto Show (Katowice, 8-9 czerwca 2019). Wśród pierwszych potwierdzonych szczegółów 16. edycji wydarzenia są: Strefa Warsztatowa dla mechaników i pasjonatów technologii, prezentacja idealnego serwisu samochodowego, rywalizacja o Puchar Mechanika i atrakcje dla miłośników adrenaliny.
więcej

Co wpływa na karoserię polskich aut? Co wpływa na karoserię polskich aut?

• Zdaniem mechaników karoserię polskich aut najczęściej dotyka korozja drzwi, błotników i pokrywy bagażnika. • Zagrożenie można minimalizować, m.in. odpowiednio pielęgnując pojazd zimą. • W przypadku niektórych modeli istnieje jednak zwiększone prawdopodobieństwo, że korozja prędzej czy później się pojawi.
więcej

ProfiAuto rozwija program ekoPROFIT ProfiAuto rozwija program ekoPROFIT

Zapewnienie bezpieczeństwa, działalności zgodnej z przepisami i standardu obsługi klienta – to podstawowe założenia programu ekoPROFIT rozwijanego przez ProfiAuto. W jego ramach warsztaty należące do sieci mogą skorzystać z usługi odbioru odpadów oraz towarzyszących jej udogodnień.
więcej

Ile tak naprawdę kosztuje tani samochód? Ile tak naprawdę kosztuje tani samochód?

• Szacunkowe koszty typowych napraw popularnych, używanych samochodów do ok. 10 tys. pod lupą • Kupując tani samochód warto pamiętać o wydatkach dotyczących pierwszego przeglądu i najczęstszych awarii • Koszty obowiązkowych napraw i typowych usterek to w przypadku niektórych modeli nawet 50 procent ich wartości • Uwaga na pozorne oszczędności i technologiczne buble
więcej

Finał akcji Szlachetna Paczka 2018 Finał akcji Szlachetna Paczka 2018

Coroczne przygotowywanie przez nas Szlachetnej Paczki to już tradycja – ucząca współpracy, pokazująca, jak ważna jest pomoc potrzebującym oraz wzmacniająca wewnątrz firmowe więzi. W tym roku, dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu, przygotowaliśmy kilkadziesiąt paczek dla pani Anety – mamy Klaudii, Martyny i Alana – sprawiając, że nadchodzące święta będą dla tej rodziny wyjątkowe.
więcej

Ponad 6500 samochodów sprawdzonych w ramach ProfiAuto PitStop Ponad 6500 samochodów sprawdzonych w ramach ProfiAuto PitStop

90 miast, 6550 sprawdzonych pojazdów i 360 zaangażowanych serwisów samochodowych – ProfiAuto podsumowało tegoroczny cykl PitStopów. Już po raz czwarty polscy, czescy i słowaccy kierowcy korzystali z bezpłatnej kontroli podzespołów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podróżnych. W edycji 2018 nowością były m.in. towarzyszące wybranym wydarzeniom lekcje w szkołach.
więcej

Wyścigowe stoisko ProfiAuto podczas Warsaw Motor Show Wyścigowe stoisko ProfiAuto podczas Warsaw Motor Show

W dniach 16-18 listopada w podwarszawskim Nadarzynie odbyła się kolejna edycja Warsaw Motor Show. Podczas targów wyścigowe stoisko zaprezentowała marka ProfiAuto. Jego centralnymi elementami były pojazdy startujące w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz nowoczesny, multimedialny skaner samochodowy.
więcej