VII Konferencja ProfiAuto VII Konferencja ProfiAuto

Dynamiczny rozwój – pod takim hasłem spotkali się 5 października w Serocku członkowie sieci ProfiAuto oraz partnerzy handlowi firmy Moto-Profil.
więcej

Najdziwniejsze pomysły motoryzacyjne ostatnich lat Najdziwniejsze pomysły motoryzacyjne ostatnich lat

Tegoroczne edycje targów motoryzacyjnych pokazały, że producenci samochodów podczas prac koncepcyjnych wciąż poszukują niestandardowych rozwiązań. Które z nich okażą się trafne, zweryfikuje czas. Eksperci ProfiAuto Serwis – największej w Polsce sieci warsztatowej – przygotowali zestawienie najdziwniejszych pomysłów motoryzacyjnych z przeszłości. – Poduszka powietrzna dla pieszych, wbudowane foteliki dziecięce czy drzwi na kod – to tylko kilka idei, które definitywnie się nie sprawdziły.
więcej

VII Konferencja ProfiAuto i Konferencja Partnerów Handlowych Moto-Profil pod hasłem dynamicznego rozwoju VII Konferencja ProfiAuto i Konferencja Partnerów Handlowych Moto-Profil pod hasłem dynamicznego rozwoju

Członkowie sieci ProfiAuto oraz partnerzy handlowi Moto-Profil spotkali się w centralnej Polsce, na największych w tym roku konferencjach marki i spółki. Podczas wydarzenia podsumowano dotychczasowe działania i wytyczono plany rozwojowe. Przyspieszenie, współpraca, nowoczesne technologie, jakość – to słowa, które pojawiały się najczęściej w konferencyjnych prezentacjach i rozmowach.
więcej

Pełne emocji zakończenie sezonu GSMP  i sukces ProfiAuto Racing Team Pełne emocji zakończenie sezonu GSMP i sukces ProfiAuto Racing Team

Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski dotarł na metę, a ostatnia runda w Korczynie dostarczyła wielu emocji kierowcom i kibicom – setki dopingujących podczas wyścigu, nowy rekord trasy i ostateczne rozstrzygnięcie rywalizacji w trudnych warunkach atmosferycznych. Michał Tochowicz, reprezentant ProfiAuto Racing Team, zakończył tegoroczne zmagania na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej samochodów napędzanych na jedną oś i drugim miejscu w klasie E1-2000.
więcej

Kraków: Regionalna Konferencja ProfiAuto Serwis Kraków: Regionalna Konferencja ProfiAuto Serwis

Przedstawiciele ProfiAuto Serwisów z południowej Polski spotkali się 21 września w Krakowie, na drugiej tegorocznej regionalnej konferencji sieci. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia podsumowano dotychczasowe osiągnięcia i wytyczono plany na przyszłość. Była to także okazja do doskonałej zabawy w gronie przedstawicieli najaktywniejszych regionalnych warsztatów.
więcej

Absurdalne samodzielne naprawy samochodów Absurdalne samodzielne naprawy samochodów

Oszczędność, potrzeba chwili i źle pojęta pomysłowość – decydują o tym, że właściciel samochodu postanawia wejść w rolę mechanika. Czasem się to udaje, ale zwykle skutkuje koniecznością odwiedzenia warsztatu. Bywają jednak przypadki wymykające się wszelkim klasyfikacjom. Eksperci ProfiAuto Serwis, największej polskiej sieci warsztatowej, przygotowali zestawienie najbardziej absurdalnych „samo-napraw”, które finalnie musieli korygować mechanicy. Listwa przypodłogowa służy wsparciem…
więcej

Przyspieszenie dla serwisów – ProfiRacing Cup 2019 Przyspieszenie dla serwisów – ProfiRacing Cup 2019

Za nami czwarta, ostatnia w tym roku tura ProfiRacing Cup. Tym razem aż 110 uczestników wzięło udział w projekcie szkoleniowym wypełnionym atrakcjami dla praktyków i pasjonatów motoryzacji. Na kilka wrześniowych dni (16-19.09.) przejęli oni znany tor wyścigowy Autodrom Jastrząb, gdzie pod okiem profesjonalnej kadry szkoleniowej, poszerzali swoją wiedzę i korzystali z okazji do doskonałej zabawy.
więcej

Pierwsza Regionalna Konferencja ProfiAuto Serwis Pierwsza Regionalna Konferencja ProfiAuto Serwis

Ponad 200 uczestników wzięło udział w pierwszej Regionalnej Konferencji ProfiAuto Serwis. Wśród wielu tematów i omawianych nowości znalazły się m.in. wyniki badań dotyczących serwisów samochodowych oraz zmiany na rynku flotowym. W ramach wydarzenia odbył się również uroczysty bankiet, który poprowadził Piotr Bałtroczyk.
więcej

Co można zepsuć, naprawiając? Top 5 najczęstszych błędów popełnianych podczas samodzielnych napraw samochodów Co można zepsuć, naprawiając? Top 5 najczęstszych błędów popełnianych podczas samodzielnych napraw samochodów

Teoretycznie wystarczą dobre chęci, żyłka majsterkowicza i internetowe poradniki z serii „zrób to sam”. W praktyce często okazuje się, że samodzielna zabawa w mechanika wcale nie jest prosta, a wizyta u profesjonalisty i tak będzie konieczna. Eksperci jednej z największych polskich sieci warsztatowych przygotowali zestawienie pięciu pozornie prostych napraw samochodowych, których lepiej nie wykonywać samodzielnie.
więcej

Jak mechanicy ocenili marki samochodów? Jak mechanicy ocenili marki samochodów?

• Toyota, Honda i Audi najmniej awaryjnymi markami samochodów zdaniem polskich mechaników. • Najwięcej problemów i awarii przysparzają: Renault, Ford i Opel. • Czy stereotypy na temat poszczególnych marek znajdują odzwierciedlenie w ocenach mechaników?
więcej

Rośnie świadomość ekologiczna warsztatów Rośnie świadomość ekologiczna warsztatów

Oleje przepracowane, filtry oleju i powietrza, płyny hamulcowe oraz chłodnicze, zużyte świetlówki i sprzęt elektroniczny, akumulatory, opony i wiele innych. W warsztatach samochodowych codziennie powstają odpady, z których znaczna część jest niebezpieczna dla środowiska. Podejmowanie działań proekologicznych jest nie tylko kwestią dobrej woli – w sposób jasny działalność serwisów w tym zakresie regulują przepisy prawa. Warsztaty zrzeszone w ramach sieci serwisowej mogą korzystać ze specjalnych, proekologicznych programów, niezrzeszone muszą sobie radzić na własną rękę. Szczególnie w obliczu prowadzonych m.in. przez straż miejską kontroli.
więcej

Nowe policyjne BMW. Czy będą się psuły? Nowe policyjne BMW. Czy będą się psuły?

31 nieoznakowanych BMW 3 Gran Turismo i 51 oznakowanych BMW serii 3 kupionych przez Policję właśnie rozpoczęło służbę. Samochody mają być wykorzystywane zarówno przez drogówkę, jak i policjantów z innych wydziałów. Czy sprawdzą się w praktyce? Pojazdom przyjrzeli się eksperci ProfiAuto.
więcej

Oficjalna wideorelacja: ProfiAuto Show 2019 Oficjalna wideorelacja: ProfiAuto Show 2019

16. edycja ProfiAuto Show pod hasłem „Napędzane pasją” odbyła się 8-9 czerwca w Katowicach. Międzynarodowe targi motoryzacyjne odwiedziło 46 000 gości. Swoją ofertę zaprezentowało 150 wystawców z całego świata.
więcej

Najczęstsze usterki w układzie napędowym Najczęstsze usterki w układzie napędowym

• Awarie skrzyni biegów, zużycie elementów sprzęgła, usterki koła dwumasowego czy uszkodzenia przegubów napędowych – według mechaników to najczęstsze problemy występujące w układzie napędowym w samochodach jeżdżących po polskich drogach. • Układy przeniesienia napędu to jedne z najtrwalszych elementów w samochodach, ale ich naprawy są w grupie najdroższych. • Modele japońskich i niemieckich marek z najwyższymi ocenami.
więcej