Ponad połowa samochodów wymaga wizyty w warsztacie? Ponad połowa samochodów wymaga wizyty w warsztacie?

Wyniki akcji ProfiAuto PitStop 2019  w blisko połowie aut zbadanych w ramach akcji ProfiAuto PitStop 2019 wykryto usterki w układzie kierowniczym  w 45% przypadków konieczne było ładowanie lub wymiana akumulatora  co drugi samochód wymagał wymiany płynu hamulcowego  w co czwartym stwierdzono złe ustawienie świateł
więcej

Techno Vector 7 3D z certyfikatem ITS Techno Vector 7 3D z certyfikatem ITS

Nowoczesny komputerowy system pomiarowy geometrii 3D, przeznaczony do kontroli i pomiarów wszystkich parametrów ustawienia kół oraz osi we wszystkich samochodach osobowych i dostawczych, otrzymał Certyfikat Zgodności ITS. Na świecie obecnie działa już ponad 1500 urządzeń Techno Vector 7, z czego w Polsce – ponad sto. Sieć ProfiAuto jest jedynym dystrybutorem tych urządzeń w kraju.
więcej

Jazda na suwak - teoria nie idzie w parze z praktyką? Jazda na suwak - teoria nie idzie w parze z praktyką?

Tylko co drugi zobowiązany do tego kierowca ustępuje miejsca zgodnie z zasadami jazdy na suwak; chętniej przepuszczane są autobusy niż drogie samochody. Tak wynika z badania przeprowadzonego na trasie S86 w Katowicach – Giszowcu przez ekspertów ProfiAuto. W skrajnych przypadkach kierowcy musieli poczekać aż przejadą trzy lub nawet cztery inne samochody, zanim ktoś ustąpił im pierwszeństwa.
więcej

ProfiAuto ponownie zagrało z WOŚP ProfiAuto ponownie zagrało z WOŚP

Ponad 20 tysięcy złotych – taką kwotę zebrał w tym roku Rajdowy WOŚP w Węgierskiej Górce dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Udział w wydarzeniu wzięła również marka ProfiAuto, licytując przejazdy na prawym fotelu Peugeota 106 Maxi w specyfikacji rajdowej. Chętnych do poczucia motoryzacyjnych wrażeń na własnej skórze nie brakowało.
więcej

5 najczęstszych usterek zimowych 5 najczęstszych usterek zimowych

Ujemne temperatury, śnieg, wilgoć i sól na drogach. Zima to czas szczególnie trudny dla kierowców oraz ich samochodów. Mimo łagodnego początku sezonu, w najbliższym czasie pojawią się warunki rzutujące choćby na stan zawieszenia lub karoserii. Eksperci ProfiAuto Serwis – największej w Polsce sieci warsztatowej – przygotowali zestawienie 5 najczęstszych zimowych usterek, z jakimi samochody trafiają do mechaników.
więcej

Świąteczna pomoc Świąteczna pomoc

Coroczne przygotowywanie paczek dla potrzebujących to nasza niepisana tradycja. W tym roku pracownicy Moto-Profil wsparli Hospicjum Cordis w Katowicach. Do placówki dostarczyliśmy czek oraz paczki przygotowane przez załogę firmy.
więcej

Pierwszy cykl Regionalnych Konferencji ProfiAuto Serwis Pierwszy cykl Regionalnych Konferencji ProfiAuto Serwis

Ponad 800 uczestników wzięło łącznie udział w tegorocznych Regionalnych Konferencjach ProfiAuto Serwis. Podczas tych wyjątkowych wydarzeń podsumowano dotychczasowe osiągnięcia i wytyczono plany na przyszłość w ramach największej w Polsce sieci warsztatów niezależnych. Konferencje były także okazją do wspólnego celebrowania rozwoju w gronie przedstawicieli najaktywniejszych regionalnych warsztatów.
więcej

Mechanicy obalają szkodliwe, zimowe mity Mechanicy obalają szkodliwe, zimowe mity

Przed wyruszeniem w trasę lepiej rozgrzać silnik, zamiast płynu do spryskiwaczy użyć spirytusu, a zmieniając ogumienie lepsze założyć na oś napędową. To tylko kilka oryginalnych pomysłów na „zadbanie” o samochód zimą. Czy są to metody skuteczne? Mechanicy ProfiAuto Serwis, największej sieci warsztatowej w Polsce, zweryfikowali najpopularniejsze zimowe mity krążące wśród kierowców.
więcej

Wrocław: Regionalna Konferencja ProfiAuto Serwis Wrocław: Regionalna Konferencja ProfiAuto Serwis

23 listopada we Wrocławiu odbyło się czwarte, ostatnie spotkanie w ramach cyklu czterech Regionalnych Konferencji ProfiAuto Serwis. Wzięło w nim udział ponad 200 gości. Uczestnictwo w nowym projekcie marki ProfiAuto, dedykowanym nastawionym na rozwój serwisom samochodowym, to prestiżowe wyróżnienie dla właścicieli warsztatów.
więcej

Akademia Zarządzania ProfiAuto  - szkolenia i rozwój wewnątrz sieci Akademia Zarządzania ProfiAuto - szkolenia i rozwój wewnątrz sieci

Efektywne zarządzanie, skuteczna sprzedaż, organizacja pracy i finansów w firmie. To jedne z tematów poruszanych w ramach pierwszej edycji „Akademii Zarządzania ProfiAuto”. Cykl merytorycznych szkoleń skierowany był do partnerów ProfiAuto, którzy chcą działać skuteczniej na konkurencyjnym rynku i rozwijać swoją działalność. W spotkaniach wzięło udział ponad 100 uczestników z 80 firm.
więcej

Mechanicy sprawdzili ponad 6500 samochodów – piąta edycja ProfiAuto PitStop za nami Mechanicy sprawdzili ponad 6500 samochodów – piąta edycja ProfiAuto PitStop za nami

Ponad 80 miast, 310 zaangażowanych serwisów i ponad 6,5 tys. sprawdzonych samochodów. Tak wyglądała jubileuszowa, piąta edycja ProfiAuto PitStop. Akcja swoim zasięgiem objęła miejscowości w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Kierowcy, którzy pojawili się w mobilnym punkcie PitStop, mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swoich samochodów.
więcej

III Regionalna Konferencja ProfiAuto Serwis III Regionalna Konferencja ProfiAuto Serwis

Przedstawiciele ProfiAuto Serwis z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego spotkali się 9 listopada na trzeciej w tym roku regionalnej konferencji sieci. Podczas wydarzenia podsumowano dotychczasowe działania marki i wytyczono plany na przyszłość. Prestiżowe spotkanie dla nastawionych na rozwój przedstawicieli ProfiAuto Serwis odbyło się w hotelu IBB Andersia w Poznaniu.
więcej

Obrazowa podróż po świecie motoryzacji w kalendarzu ProfiAuto 2020 Obrazowa podróż po świecie motoryzacji w kalendarzu ProfiAuto 2020

Wkrótce do hurtowni, sklepów i serwisów ProfiAuto trafi nowy kalendarz marki. Projekt na 2020 rok wyróżnia oryginalne połączenie rysunku z fotografią. Na dwunastu kartach pojawiają się szybkie samochody i piękne kobiety, a wszystko to wewnątrz świata, w którym fikcja miesza się z rzeczywistością.
więcej

ProfiAuto z kolejnym dużym projektem medialnym ProfiAuto z kolejnym dużym projektem medialnym

Marka ProfiAuto została głównym partnerem serwisu internetowego dobrywarsztat.pl – najnowszego projektu redakcji Onet.pl i Auto Świat. Portal skierowany jest przede wszystkim do kierowców poszukujących warsztatów samochodowych, które świadczą wysokiej jakości usługi.
więcej

Ruszyło odliczanie do ProfiAuto Show 2020! Ruszyło odliczanie do ProfiAuto Show 2020!

ProfiAuto Show 2020 to 17. edycja jednych z największych i najważniejszych targów motoryzacyjnych w Polsce. Wydarzenie, przyciągające do Katowic specjalistów z branży oraz pasjonatów motoryzacji, odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w dniach 30-31 maja 2020 r.
więcej