Rozwój projektu ProfiAuto Serwis VR Rozwój projektu ProfiAuto Serwis VR

Wirtualny warsztat to projekt na miarę obecnych czasów. ProfiAuto rozwija go wykorzystując nowe, cyfrowe możliwości i dopasowując do oczekiwań użytkowników. Czego możemy się spodziewać w edycji 2021?
więcej

ProfiAuto sponsorem tytularnym RSMP ProfiAuto sponsorem tytularnym RSMP

Do rajdowej rodziny dołączył nowy sponsor tytularny - marka ProfiAuto, a cykl w sezonie 2021 będzie oficjalnie nosił nazwę ProfiAuto Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, w skrócie ProfiAuto RSMP.
więcej

Najczęstsze usterki układu wydechowego Najczęstsze usterki układu wydechowego

Jednym z zespołów elementów samochodu, który najczęściej ulega usterkom, jest układ wydechowy. Poddawany na działanie wysokich temperatur, szkodliwych substancji czy niesprzyjających warunków atmosferycznych łatwo się psuje. Jakie awarie układu wydechowego najczęściej się zdarzają? Jakie są przyczyny tych usterek? Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.
więcej

Jak rozpoznać zużyty pasek rozrządu? Jak rozpoznać zużyty pasek rozrządu?

Pasek rozrządu stanowi jeden z najważniejszych elementów eksploatacyjnych wielu nowoczesnych silników wysokoprężnych oraz benzynowych. Awaria tego elementu może nieść ze sobą poważne konsekwencje, w tym może prowadzić do całkowitego zniszczenia silnika samochodu. Jak rozpoznać zużyty pasek rozrządu i zapobiec takiej sytuacji?
więcej

Jakie części samochodowe kupują Polacy w czasie pandemii? Jakie części samochodowe kupują Polacy w czasie pandemii?

Mniej napraw związanych z dużym przebiegiem, większe zapotrzebowanie na części warunkujące rozruch silnika i optymistyczne podsumowanie minionego roku w branży warsztatów niezależnych – przedstawiciele sieci ProfiAuto wskazali najważniejsze trendy mające wpływ na sprzedaż części samochodowych w 2020 roku. Kilka pierwszych tygodni nowego roku pokazało, że znajdują one kontynuację w 2021 roku.
więcej

Przegląd samochodu w 2021 roku Przegląd samochodu w 2021 roku

Każdy samochód, który ma być dopuszczony do ruchu drogowego, musi być poddawany regularnym badaniom technicznym. Przed wizytą w stacji kontroli pojazdów warto dowiedzieć się, jak wyglądają formalności, ile kosztuje przegląd oraz co zrobić, gdy spóźnimy się z wykonaniem badań technicznych. W poniższym artykule wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.
więcej

Jak dbać o klimatyzację samochodową? Jak dbać o klimatyzację samochodową?

Klimatyzacja samochodowa ma szereg zalet, które doceniamy szczególnie w upalne dni, kiedy przynosi przyjemny powiew chłodnego powietrza. Aby układ klimatyzacji spełniał wszystkie funkcje, właściciel pojazdu powinien zadbać o jej właściwą eksploatację i regularne czyszczenie.
więcej

ProfiAuto podsumowuje 2020 rok ProfiAuto podsumowuje 2020 rok

Niemal 1,7 miliona klientów w warsztatach, wprowadzenie na rynek własnej marki części samochodowych i rozwój nowoczesnych narzędzi online. To jedne z najważniejszych wydarzeń dla marki ProfiAuto w ostatnich 12 miesiącach. – Rok 2020 był czasem pełnym wyzwań. Podsumowanie strategicznych aktywności pokazuje, jak dużo udało nam się osiągnąć. Pomimo trudności, branże aftermarket i warsztatowa poradziły sobie doskonale. Patrzymy w przyszłość z optymizmem – mówią przedstawiciele marki.
więcej

Handel „zakazanymi” częściami kwitnie, a pandemia pogłębiła problem Handel „zakazanymi” częściami kwitnie, a pandemia pogłębiła problem

Wystarczy otworzyć jedną z popularnych platform sprzedaży online, wpisać: „poduszka powietrzna”, „klocki hamulcowe” czy „tłumik” i oznaczyć opcję „używane”, a pojawi nam się co najmniej kilka tysięcy ofert sprzedaży. – Montaż takich części jest nielegalny i bardzo niebezpieczny. Trzeba o tym przypominać, szczególnie w czasie pandemii, kiedy handel online kwitnie – przestrzegają eksperci największej w Polsce sieci warsztatów niezależnych ProfiAuto Serwis.
więcej

Najczęstsze awarie silników benzynowych Najczęstsze awarie silników benzynowych

Uznaje się, że silnik benzynowy zdecydowanie rzadziej ulega awariom niż jego wysokoprężne odpowiedniki. Jest w tym sporo racji, ale nie oznacza to, że jest on całkowicie niezawodny. Jakie więc są najczęstsze awarie silników benzynowych? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do czytania!
więcej

Wiele barw motoryzacji w kalendarzu ProfiAuto na 2021 rok Wiele barw motoryzacji w kalendarzu ProfiAuto na 2021 rok

Części zamienne, piękne kobiety, artystyczna zabawa grafiką i kolorem. Już wkrótce do partnerów, współpracowników oraz fanów marki ProfiAuto trafi kalendarz 2021. Każdego roku marka zaskakuje oryginalnymi, nowoczesnymi pomysłami. Tym razem efekt ten osiągnięto koncentrując się za każdym razem na wybranej, wyrazistej barwie.
więcej

ProfiPower w rajdach ProfiPower w rajdach

ProfiPower swoją siłą jakości wspiera kierowcę rajdowego, Michała Tochowicza. Zobaczcie film!
więcej

Silnik diesla - najczęstsze usterki Silnik diesla - najczęstsze usterki

Samochody z silnikiem diesla wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród kierowców. Nic w tym dziwnego, ta jednostka napędowa ma wiele zalet, wśród których można wymienić m.in. elastyczność, niskie zużycie paliwa czy wysoki moment obrotowy.
więcej