Profesjonalne sklepy i serwisy samochodowe

Składamy się z najlepszych części

Co nowego?

PitStop 2019 czas, start! PitStop 2019 czas, start!

Ponad 210 sprawdzonych samochodów w Katowicach, Oświęcimiu i Gorzycach – ruszyła kolejna odsłona akcji PitStop! Przed nami jeszcze ponad 80 wydarzeń, które odbędą się w Polsce, Czechach i na Słowacji. Co sprawdzamy podczas wydarzenia?
więcej

Idealny warsztat VR będzie jedną z atrakcji ProfiAuto Show 2019 Idealny warsztat VR będzie jedną z atrakcji ProfiAuto Show 2019

Cztery metry kwadratowe – dokładnie taką powierzchnię zajmuje idealny warsztat samochodowy. Niemożliwe? W świecie realnym tak, ale z pomocą przychodzi wirtualna rzeczywistość. Będzie się można o tym przekonać podczas targów ProfiAuto Show 2019 (8-9 czerwca, Katowice). W kultowym Spodku dzięki technologii VR powstanie warsztat-ideał.
więcej

Stoisko marki ProfiAuto podczas Poznań Motor Show Stoisko marki ProfiAuto podczas Poznań Motor Show

Ostatnie dni marca upłyną pod znakiem motoryzacji na targach Poznań Motor Show (28-31 marca, Poznań). Swoją obecność w trakcie wydarzenia zaznaczy sieć ProfiAuto. Przygotowane atrakcje będzie można wypróbować w pawilonie 6, na stoisku numer 15.
więcej

Sprawdziliśmy stan tysięcy aut w całym kraju Sprawdziliśmy stan tysięcy aut w całym kraju

 Aż 64% badanych aut wymagało wymiany płynu hamulcowego  W przypadku 40% konieczne było ładowanie lub wymiana akumulatora  Co trzeci samochód miał niewłaściwy poziom ciśnienia w oponach  W co piątym stwierdzono źle ustawione światła
więcej

Pierwsze atrakcje ProfiAuto Show 2019 potwierdzone Pierwsze atrakcje ProfiAuto Show 2019 potwierdzone

Napędzane Pasją – to hasło przewodnie tegorocznych targów ProfiAuto Show (Katowice, 8-9 czerwca 2019). Wśród pierwszych potwierdzonych szczegółów 16. edycji wydarzenia są: Strefa Warsztatowa dla mechaników i pasjonatów technologii, prezentacja idealnego serwisu samochodowego, rywalizacja o Puchar Mechanika i atrakcje dla miłośników adrenaliny.
więcej

Co wpływa na karoserię polskich aut? Co wpływa na karoserię polskich aut?

• Zdaniem mechaników karoserię polskich aut najczęściej dotyka korozja drzwi, błotników i pokrywy bagażnika. • Zagrożenie można minimalizować, m.in. odpowiednio pielęgnując pojazd zimą. • W przypadku niektórych modeli istnieje jednak zwiększone prawdopodobieństwo, że korozja prędzej czy później się pojawi.
więcej

ProfiAuto rozwija program ekoPROFIT ProfiAuto rozwija program ekoPROFIT

Zapewnienie bezpieczeństwa, działalności zgodnej z przepisami i standardu obsługi klienta – to podstawowe założenia programu ekoPROFIT rozwijanego przez ProfiAuto. W jego ramach warsztaty należące do sieci mogą skorzystać z usługi odbioru odpadów oraz towarzyszących jej udogodnień.
więcej

Ile tak naprawdę kosztuje tani samochód? Ile tak naprawdę kosztuje tani samochód?

• Szacunkowe koszty typowych napraw popularnych, używanych samochodów do ok. 10 tys. pod lupą • Kupując tani samochód warto pamiętać o wydatkach dotyczących pierwszego przeglądu i najczęstszych awarii • Koszty obowiązkowych napraw i typowych usterek to w przypadku niektórych modeli nawet 50 procent ich wartości • Uwaga na pozorne oszczędności i technologiczne buble
więcej

Finał akcji Szlachetna Paczka 2018 Finał akcji Szlachetna Paczka 2018

Coroczne przygotowywanie przez nas Szlachetnej Paczki to już tradycja – ucząca współpracy, pokazująca, jak ważna jest pomoc potrzebującym oraz wzmacniająca wewnątrz firmowe więzi. W tym roku, dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu, przygotowaliśmy kilkadziesiąt paczek dla pani Anety – mamy Klaudii, Martyny i Alana – sprawiając, że nadchodzące święta będą dla tej rodziny wyjątkowe.
więcej

Ponad 6500 samochodów sprawdzonych w ramach ProfiAuto PitStop Ponad 6500 samochodów sprawdzonych w ramach ProfiAuto PitStop

90 miast, 6550 sprawdzonych pojazdów i 360 zaangażowanych serwisów samochodowych – ProfiAuto podsumowało tegoroczny cykl PitStopów. Już po raz czwarty polscy, czescy i słowaccy kierowcy korzystali z bezpłatnej kontroli podzespołów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podróżnych. W edycji 2018 nowością były m.in. towarzyszące wybranym wydarzeniom lekcje w szkołach.
więcej

Wyścigowe stoisko ProfiAuto podczas Warsaw Motor Show Wyścigowe stoisko ProfiAuto podczas Warsaw Motor Show

W dniach 16-18 listopada w podwarszawskim Nadarzynie odbyła się kolejna edycja Warsaw Motor Show. Podczas targów wyścigowe stoisko zaprezentowała marka ProfiAuto. Jego centralnymi elementami były pojazdy startujące w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz nowoczesny, multimedialny skaner samochodowy.
więcej

Filmowe podsumowanie VI Konferencji ProfiAuto Filmowe podsumowanie VI Konferencji ProfiAuto

Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania VI Konferencji ProfiAuto, która odbyła się 22 września w Katowicach. Była ona okazją do podsumowania owocnego roku 2018 oraz przedstawienia planów na rozwój sieci ProfiAuto i ProfiAuto Serwis w Polsce, Czechach i na Słowacji.
więcej