Sztuka na brudnej szybie i mycie szyb dla marzeń

- Najpierw będziemy brudzić szyby samochodów, na których potem trzech studentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych stworzy niepowtarzalne, ulotne dzieła sztuki - opowiada Witold Rogowski z ProfiAuto.pl, ogólnopolskiej sieci niezależnych sprzedawców części i serwisów samochodowych, która jest organizatorem obchodów Międzynarodowego Dnia Mycia Samochodów w Dolinie Trzech Stawów. Obrazy na zabrudzonej specjalnie szybie będą mogli też zamówić sobie wszyscy mieszkańcy, którzy przyjadą tego dnia do parku w Trzech Stawach samochodem.

 

Na gości czeka też wiele innych atrakcji motoryzacyjnych, m.in.:
- Alkogogle, czyli specjalne okulary, w których można będzie na trzeźwo sprawdzić jaka widzi kierowca będący pod wpływem alkoholu,
- Specjalne samochody policyjne,
- Samochody sportowe: rajdowy Datsun 240Z 1984 roku, Fiat 125p w wersji "Monte Carlo" i Mitsubishi Lancer Evolution IX,

W trakcie pokazów malowania eksperci ProfiAuto.pl będą udzielać porad motoryzacyjnych, rozdawać specjalne książeczki i karty przeglądów technicznych, a najmłodsi goście i ich rodzice dostaną książeczki opowiadające o bezpiecznych zachowaniach na drodze.

 

Głównym celem imprezy jest promocja bezpieczeństwa i kultury jazdy. - Chcemy pokazać jak duży wpływ na bezpieczeństwo mają nawet z pozoru drobne elementy w aucie, takie jak sprawne wycieraczki, czy czyste szyby. Brudne lusterka i szyby utrudniające widoczność, czy niesprawne wycieraczki rozmazujące wodę zamiast ją zbierać, mogą być przyczyną poważnego wypadku. Z kolei brud wżerający się w karoserię, czy zawieszenie powoduje korozję tych elementów i także pogarsza stan techniczny samochodu, a więc i jego bezpieczeństwo - tłumaczy Witold Rogowski z ProfiAuto.pl.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 pokazem "Brud-artu" - czyli sztuki ulicznej malowania na brudnych szybach samochodów i potrwa do ok. 17.00.

 

Patronem wydarzenia jest Komenda Miejska Policji w Katowicach. Projekt wspierają: Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach oraz Komenda Miejska Policji w Katowicach.

Czysta szyba spełnia marzenia
Czyste szyby w samochodzie nie tylko mogą zapobiec niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Myjąc szyby można również pomóc spełnić marzenia chorych dzieci. 19 maja na parkingu Centrum Handlowego 3Stawy w Katowicach wolontariusze Fundacji Mam Marzenie będą myć szyby klientom galerii.
W ramach akcji "Czyste jak Marzenie" za każde umyte auto CH 3Stawy przekaże 10 zł na realizację wybranego marzenia. Własny plac zabaw, laptop, wyjazd do Legolandu, Watykanu albo na mecz FC Barcelony - to tylko kilka z marzeń, czekających na spełnienie.
- Nasi wolontariusze będą proponować zmotoryzowanym klientom umycie szyb. Nic ich to nie będzie kosztować, a poprzez samo wyrażenie zgody będą mogli pomóc naszych podopiecznym - mówi Sebastian Uzar wolontariusz Fundacji zajmującej się spełnianiem marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.
Akcja "Czyste jak Marzenie" jest kolejną inicjatywą organizowaną przez Fundację przy współpracy z Centrum Handlowym 3Stawy - Zawsze staramy się wspierać najmłodszych, nie tylko poprzez dostosowanie naszego centrum do ich potrzeb, ale również organizując dla nich różnego rodzaju atrakcje oraz wspierając organizacje, które dbają o ich los. Z Fundacją Mam Marzenie organizowaliśmy już m.in. charytatywny maraton na rowerach spinningowych. Wsparliśmy również Fundację Braci Golec, zajmującą się edukacją artystyczną i regionalną dzieci i młodzieży - mówi Agnieszka Nizio, dyrektor Centrum Handlowego 3Stawy w Katowicach.
Wolontariusze będą czekać na klientów, którzy chcieliby wesprzeć akcję i przy okazji umyć szyby w samochodzie, w godzinach 10:00-17:00.

Zapraszamy! W trakcie obu wydarzeń eksperci ProfiAuto, policji oraz wolontariusze "Mam Marzenie" będą do dyspozycji dziennikarzy.


« powrót do listy