Startuje ProfiAuto PitStop

Nadchodzi wiosna, a z nią nowa edycja cyklicznej akcji ProfiAuto PitStop. Podczas prawie 100 imprez w Polsce, Słowacji i Czechach, skontrolowanych zostanie około
10 000 samochodów. Jak co roku, ProfiAuto wraz z przedstawicielami sieci ProfiAuto Serwis, partnerami i producentami części zamiennych, przypomni kierowcom, jak istotne jest dbanie o stan techniczny swoich pojazdów.

ProfiAuto PitStop to cykl regionalnych imprez motoryzacyjnych, których celem jest podnoszenie świadomości kierowców w zakresie regularnych badań technicznych pojazdów. Mobilne centra diagnostyczne pojawią się, jak co roku, w kilkudziesięciu wybranych miastach Polski, Czech i Słowacji. Badania odbywać będą się w miejscach najczęściej odwiedzanych przez kierowców, takich, jak np. parkingi przy centrach handlowych. Eksperci ProfiAuto zwrócą uwagę na kwestie ważne dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy,  w tym m.in. na luzy w elementach zawieszenia i układu kierowniczego, jakość oleju, ciśnienie w ogumieniu czy prawidłowe ustawienie świateł.

- Celem akcji jest uświadamianie kierowców o konieczności regularnego przeprowadzania przeglądów. Drobne, niewidoczne na pierwszy rzut oka nieprawidłowości mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie na drodze, a ich bagatelizowanie wymusi konieczność drogich i skomplikowanych napraw. Dokonując prewencyjnej kontroli pojazdów, znacznie minimalizujemy ryzyko wystąpienia stresujących sytuacji, zapewniając sobie i innym komfort jazdy – wyjaśnia Łukasz Ryś, ekspert ProfiAuto oraz prowadzący program „Projekt Warsztat” w TVN Turbo.

W ubiegłym roku zrealizowano w sumie ponad 70 wydarzeń, w trakcie których sprawdzono stan techniczny 5000 samochodów. Plan na ten rok obejmuje prawie 100 imprez motoryzacyjnych oraz co najmniej dwukrotnie więcej skontrolowanych pojazdów.

- Ogromne zainteresowanie akcjami PitStop pokazuje, że takie działania są potrzebne. Naszym celem jest podnoszenie bezpieczeństwa na drodze. Sprawne i regularnie serwisowe samochody zdecydowanie przekładają się na poprawę tych wskaźników – dodaje Łukasz Ryś.  

Partnerami cyklu ProfiAuto PitStop 2017 są m.in. marki ATE, Osram i Varta. Szczegółowe informacje już niedługo pojawią się na naszej stronie.

Zapraszamy do udziału w PitStopach! :-)

grafika pitstop.jpg

 


« powrót do listy