Ruszył „Projekt Warsztat”

R4 Motor Sport w Złotoryi był pierwszym serwisem samochodowym, który odwiedziła kamera TVN Turbo w ramach programu „Projekt Warsztat”. Odcinek pokazał, że brak organizacji pracy i podstawowych narzędzi może stanowić poważny problem przy skutecznej naprawie samochodu.

Złotoryjski serwis dał się poznać widzom jako warsztat ludzi z pasją do motoryzacji, zatrudniający cenionych przez klientów fachowców. Niestety problemy organizacyjne sprawiały, że właściciel nie mógł w pełni wykorzystywać potencjału serwisu i efektywnie budować modelu biznesowego swojej firmy. Po wnikliwej analizie prowadzący program – Łukasz Ryś oraz ekspert ProfiAuto – Mariusz Maksym, zweryfikowali słabe strony warsztatu i zaproponowali optymalne rozwiązania, dzięki czemu zyskał on drugie życie.

- To były bardzo intensywne trzy dni, w trakcie których otrzymaliśmy wiele praktycznych porad i wskazówek. Za radą Łukasza Rysia poprawiliśmy organizację przestrzeni warsztatowej i miejsc pracy, a także wprowadziliśmy zmiany w zakresie przyjmowania i oddawania sprzętu. Nową wiedzę zastosowaliśmy w praktyce, a klienci chwalą metamorfozę – podkreśla Piotr Skoczypiec, właściciel serwisu.

Warsztat został odmalowany, zyskał prestiżowe biuro obsługi klienta oraz niezbędne narzędzia, w tym m.in. klucz do drążków kierowniczych, nagrzewnicę indukcyjną oraz myjkę warsztatową. Partnerem odcinka był producent akumulatorów, firma Varta, dzięki czemu serwisanci otrzymali fachowe informacje w temacie naprawy samochodów z nowoczesnymi systemami wspomagającymi kierowcę.  Dowiedzieli się, z jakiego powodu w pojazdach z systemem Start&Stop należy montować akumulatory AGM i dlaczego są one bardziej bezpieczne oraz wydajne w eksploatacji.

Premiera odcinka odbyła się w sobotę, 2 września. Dodatkowe emisje zaplanowano na 5 września o godz. 19:00, 7 września o 20:45 i 9 września o 13:00.

Na drugi odcinek „Projektu Warsztat” zapraszamy w już sobotę, 9 września o godz. 10:40. Tym razem wybierzemy się z kamerą TVN Turbo do Torunia, a motoryzacyjni specjaliści pokażą nam m.in. dlaczego warto stosować filtry powietrza ze specjalną, niepalną powłoką.

Do zobaczenia przed telewizorami!

plakat-projekt-warsztat-2.jpg


« powrót do listy