Relacja z ProfiAuto Show 2012

Na targach ProfiAuto Show 2012 zaprezentowało się ponad 100 wystawców z Europy i Świata. Płyta główna Spodka, antresola, lodowisko oraz tereny zewnętrzne zostały szczelnie wypełnione przez efektowne zabudowy i stoiska, które śmiało mogą konkurować z tymi jakie spotykamy na targach we Frankfurcie, Paryżu czy Genewie.

Pierwszą nagrodę za najlepszą ekspozycję na targach ProfiAuto Show 2012 zdobyła firma Tenneco ze swoim nowoczesnym stoiskiem promującym amortyzatory Monroe na płycie głównej oraz niezwykle efektownym, mobilnym centrum szkoleniowym zaparkowanym na placu honorowym przed halą Spodka. Oprócz głównej nagrody wyróżnienia za swoje ekspozycje otrzymały również firmy : Brembo, Mann+Hummel,Schaeffler, SNR - NTN, TRW, Valeo, Vierol, Filtron, ATE oraz Febi.

W hali lodowiska na zwiedzających czekało centrum wyposażenia warsztatów w którym prezentowały się najbardziej renomowane firmy produkujące narzędzia i maszyny warsztatowe m.in. Hazet, Texa, Sata, Hella - Gutmann oraz wiele innych. Targi ProfiAuto Show to również okazja do podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych czemu doskonale służą specjalistyczne szkolenia prowadzone przez profesjonalistów w swoich dziedzinach.

Podczas ProfiAuto Show 2012 swoją premierę miał również najnowszy program działu IT firmy Moto - Profil Moto - Części online, który wyznacza nowy standard w dziedzinie oprogramowania dla sieci hurtowni i warsztatów motoryzacyjnych. Oprócz wersji online nowością jest połączenie ofert firm Moto - Profil i Geparts. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie "na żywo" z naprawy dwusprzęgłowej skrzyni biegów typu DSG prezentowane na stoisku grupy Schaeffler.

Miłośnicy egzotycznych samochodów również nie mogli narzekać - podczas ProfiAuto Show zobaczyć można było takie motoryzacyjne perełki jak pierwsze w historii koncernu Ferrari z napędem na 4 koła - model FF, klasycznego Lotusa Elise w szalonej, dwukolorowej grafice, efektowne Lamborghini, Porsche, Nissana GT-R oraz prawdziwego weterana torów wyścigowych - Datsuna 240Z w prawie już niespotykanej, limitowanej wersji sygnowanej przez wyścigowego mistrza Johna Mortona.

Niewątpliwie bardzo efektowną atrakcją były pokazy motocrossowego freestyle'u w wykonaniu najlepszych polskich zawodników tego sportu z Bartkiem Ogłazą i Piotrem "Działo" Potaczało na czele. Swój moment podczas ProfiAuto Show miał również Andi Mancin z projektu 176, który wykonał skok swoim Lancerem Evo IX na specjalnie do tego celu przygotowanej skoczni znajdującej się przed Spodkiem.

Przez dwa dni trwania targów zwiedzający mogli również spędzić czas w miłej, piknikowej atmosferze przy muzyce granej na żywo. Naturalnie nie mogło zabraknąć atrakcji skierowanych do męskiej części publiczności - wyborów miss ProfiAuto oraz cieszącego się ogromną popularnością nocnego erotycznego show.

Dziewiąta edycja ProfiAuto Show już za nami. Impreza niewątpliwie zakończyła się sukcesem, o czym świadczą bardzo pozytywne opinie wystawców, mechaników oraz zwiedzających. Po raz kolejny udało się pobić rekord frekwencji - ponad 32 tysięce odwiedzających w dwa dni robi ogromne wrażenie. To dowód na to, że targi ProfiAuto Show stały się najważniejszym punktem w kalendarzu imprez motoryzacyjnych w Polsce. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy na jubileuszową, dziesiątą edycję ProfiAuto Show w 2013 roku.

 

Zapraszamy również do obejrzenia relacji filmowej pod poniższym linkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=qJvQEQ-8RIQ&feature=youtu.be

oraz do bardzo obszernej Galerii zdjęć na stronie ProfiAuto.


« powrót do listy