Relacja z ProfiAuto Show 2009

W tym roku impreza odbywała się na terenach MTK co dało organizatorom i wystawcom duże pole do popisu. Ekspozycja prezentowana była w dwóch halach wystawowych oraz kilku namiotach ekspozycyjnych. Wystawcy zostali podzieleni tematycznie na tych prezentujących wyposażenie warsztatów oraz producentów części samochodowych. Dla odwiedzających przygotowano również specjalną strefę szkoleniową gdzie przez cały czas trwania targów prezentowane były najnowsze rozwiązania w dziedzinie motoryzacji. Szkolenia obejmowały ponad 70 tematów. Po frekwencji widać, że mechanicy dobrze wiedzą i rozumieją, że aby sprostać coraz większym wymaganiom klientów muszą stale podnosić swoje kwalifikacje.

 

Tradycyjnie już podczas ProfiAuto Show 2009 odbył się III Finał Drużynowych Mistrzostw Mechaników Samochodowych. Wreszcie znalazł się zespół, który przełamał zwycięską serię teamu Bosch Service Pawlik ze Stalowej Woli, spychając ich na drugie miejsce. Nowym zwycięzcą i posiadaczem, przez najbliższy rok, tytułu Mistrza Mechaników Samochodowych został zespół Data Auto Tychy. Trzecie miejsce zajęła drużyna Auto Service Zbigniew Golatowski z Pułtuska. Triumfatorzy mistrzostw oraz zajmujący miejsca na podium zostali nagrodzeni sprzętem warsztatowym na łączną sumę ponad 40 tys. złotych. Sponsorami tegorocznej edycji mistrzostw były firmy: ATE, FAG, Febi, Gates, Hazet, INA, Italcom, LUK, Magneti Marelli, Monroe, NGK, TRW i Valeo. Zawody w brawurowy sposób poprowadził znany z poczucia humoru i ekspresji - Irek Bieleninik, który jak mało kto potrafi zainteresować i zorganizować publiczność do wspólnego kibicowania. Organizatorzy w tym roku zadbali również o zwiedzających niezwiązanych bezpośrednio z sektorem motoryzacyjnym. Dla nich właśnie w hali numer 3 zaprezentowane zostały samochody, które podnoszą ciśnienie prawdziwym fanom motoryzacji. Swoimi efektownymi kształtami kusiły sportowe modele Audi R8, Porsche, Ferrari, Maserati, limitowana wersja Dodge'a Vipera Venom oraz wiele wiele innych. Nie zabrakło również klasyków zza Wielkiej Wody, które przypomniały młodym fanom czterech kółek jak budowano kiedyś prawdziwe auta. Dodatkowymi atrakcjami były przejażdżki z kierowcami rajdowymi po wydzielonym odcinku specjalnym. Swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami popisywali się wielokrotny mistrz Polski Robert Herba oraz młody talent Tomek Grochal, przed którym rysuje się ciekawa przyszłość. Prawdziwą furorę robił pojazd, który jest skrzyżowaniem motocykla z samochodem - Carver One. Wyprodukowany przez Holendrów w zaledwie 200 egzemplarzach, z doładowanym silnikiem Daihatsu zadziwia sposobem prowadzenia. W zakrętach kabina przechyla się jak motocykl co sprawia, że jazda nim jest niezwykle ekscytująca i przypomina lot samolotem myśliwskim. Szczęśliwcy, którzy mieli okazje się nim przejechać byli zachwyceni. Dla miłośników palenia gumy i poślizgów odbywały się pokazy driftu w specjalnie zabezpieczonej strefie. Po intensywnym i obfitującym w atrakcje dniu przyszedł czas na wieczór w rockowych klimatach.

 

Na scenie pojawiły się zespoły Arkapark, Kruk, Musk oraz gwiazda wieczoru, legendarny zespół Dżem. Licznie zgromadzona publiczność doskonale bawiła się w rytm znanych piosenek. Podsumowując, targi ProfiAuto Show 2009 po raz kolejny udowodniły, że są największą i najlepiej zorganizowaną imprezą motoryzacyjną tego typu.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ProfiAuto Show 2009 w dziale Galeria!


« powrót do listy