Relacja z IV Maratonu MTB 2009 dookoła jeziora Miedwie

Na starcie pojawiło się ponad 250 uczestników z całej Polski, tak zawodowców, jak i amatorów jazdy na rowerze. Trasa wyścigu prowadziła dookoła jeziora Miedwie z uroczym krajobrazem w tle i była dość wymagająca. Ruszając ze startu w asyście policjantów, motocyklistów oraz Forda Mustanga ProfiAuto, zawodnicy mieli do pokonania dystans 54 lub 108 km niełatwej trasy.

Każdy z uczestników przejeżdżając linię mety, został pięknie nagrodzony za jego trud, otrzymując medal uczestnictwa. Po powrocie ostatniego zawodnika na metę, cała impreza została przeniesiona do Amfiteatru położonego nad samym jeziorem przy promenadzie miedwiańskiej.

Tam, na wzór wielkich wyścigów kolarskich, zwycięzcom zostały wręczone puchary, nagrody oraz koszulki lidera w poszczególnych kategoriach wiekowych. Ale, tak naprawdę zwycięzcą mógł zostać każdy i wygrać nagrodę główną - skuter ufundowany przez firmę Aris-Auto, który był rozlosowany w loterii numerów wśród wszystkich uczestników, jak i wiele innych, cennych nagród.

Po uhonorowaniu zwycięzców i wręczeniu wszystkich nagród, wieczór uwieńczył koncert zespołu reggae "Tabu", który porwał publiczność do zabawy już pierwszymi rytmami muzyki.

W przyszłym roku odbędzie się 5-lecie Maratonu i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w tak wspaniałej imprezie. Więcej informacji o całym przedsięwzięciu znaleźć można na stronie www.stc.stargard.pl.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z IV Maratonu MTB!