Rally Masters już wkrótce!

W dniach 12-13 października 2013 w rejonie Masywu Ślęży i miasta Sobótka grupa klubów sportowych z Dolnego Śląska organizuje spotkanie mistrzów. Mistrzów byłych, aktualnych i przyszłych. Ta otwarta formuła zaproszenia do uczestnictwa powinna pozwolić znaczącej liczbie osób poznać uroki sportowej rywalizacji na różnych poziomach zaangażowania.

Rally Masters
W rajdach samochodowych mogą wziąć udział: amatorzy w KJS Rally Masters Debiut z trasami do 1,5 km (zero licencji, samochody z podstawowymi systemami bezpieczeństwa), właściciele licencji R2 w rajdzie okręgowym Rally Master Junior z trasami do 5 km, posiadacze licencji R1 i R w Rally Masters na trasach widocznych w dziale mapy. Gwiazdami pierwszej wielkości będą mistrzowie tamtych, fascynujących rajdów w pojazdach z tamtych lat: Trabantach, Polonezach, Fiatach 125p, Fordach Eskortach czy Toyotach Celica. Rajd został tak zaprojektowany, że wszystkie załogi startują z tego samego miejsca. Jadą po tych samych odcinkach specjalnych różniących się tylko ich długością. Jednym z celów zawodów jest poprawienie rekordu trasy Sobótka – Sulistrowiczki (17,65 km) należącego do Patricka Snijersa i być może jego osobisty udział w imprezie.

Run Masters
Klub Biegacza Sobótka w sobotę na trasie miejskiej, częściowo pokrywającej się z odcinkiem specjalnym rajdu a złożonej z dwóch 5-cio kilometrowych pętli przeprowadzi bieg na 10000 m dla wszystkich, którzy tylko mają czas i ochotę.

Wyścig Kolarski
Klub Sportowy Ślężą Sobótka w niedzielę, w przerwie rajdu , na trasie jednego z odcinków specjalnych przeprowadzi wyścig kolarski amatorów i profesjonalistów będących jednocześnie zakończeniem sezonu 2013 w kolarstwie.

Cross Country Nordic Walking
ŚOKSIR w Sobótce zaprasza wszystkich w niedzielę na marsz z kijkami. Na zawodników czeka położona w pięknych rejonach Parku Ślężańskiego trasa o długości 10 kilometrów. Przebiegać ona będzie głównie po ścieżkach leśnych i szutrowych.

Więcej informacjacji znajdziecie TUTAJ.

Zobacz na YOUTUBE.COM


« powrót do listy