Przyjacielu mój, na czerwonym STÓJ!

Dwa wesołe autka - inne niż wszystkie, bo umieją mówić i są bardzo przyjacielskie - uczą Anię i Marka, którzy zostali niedawno sąsiadami zasad bezpiecznego zachowania się na jezdni. Historię napisaną przez Izabelę Mikrut przeplatają wesołe wierszyki - także jej autorstwa - połączone w jedną całość z ilustracjami Emilii Pruchnickiej. Dzieci mogą też dzięki bajeczkom poznać bliżej świat motoryzacji i dowiedzieć się jak duży wpływ na bezpieczeństwo ma stan techniczny samochodu. Bohaterowie bajek, m.in: rak, tygrys, zebra i świnka wyjaśniają dzieciom np. dlaczego tłumik w aucie nie powinien warczeć, czemu poduszka powietrzna nie jest wypełniona pierzem i po co w samochodzie są błotniki.
"ZEBRO zanim ruszysz w trasy, przypominam: ZAPNIJ PASY!" - przypomina autorka w jednej z książeczek.
- Bo najważniejszym celem, jaki sobie postawiliśmy tworząc to nietypowe wydawnictwo, jest przekazanie dzieciom w zabawny i prosty sposób tego, jak duży wpływ na bezpieczeństwo ich i ich rodziny ma sprawny samochód oraz jak bezpiecznie zachowywać się w aucie i na drodze - tłumaczy Łukasz Kopiec z ProfiAuto.pl.
Trzy książeczki, które zostały dotychczas wydane są dostępne w bezpośredniej sprzedaży we wszystkich punktach sieci ProfiAuto.pl. Sieć zamierza też dystrybuować je przy okazji imprez motoryzacyjnych, a także akcji "Bezpieczny Maluch" prowadzonej przez Wydział Prewencji KMP w Katowicach, straż pożarną i GOPR. Sieć od kilku lat wspiera ten projekt prewencyjny, w czasie którego dzieci z katowickich przedszkoli w trakcie zabawy dowiadują się m.in., jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, wypoczywać w górach i nad wodą, jak zachować się w czasie pożaru i jak udzielić pierwszej pomocy.

Wierszyk z 3. części "Bajek na 4 koła":
Przyjacielu mój,
na czerwonym STÓJ!
a gdy światło jest zielone,
wtedy idź na drugą stronę
przyjacielu mój.


« powrót do listy