Projekt Warsztat w Toruniu

Gruntowny remont, dodatkowe stanowiska naprawcze, szkolenie techniczne – wszystko to w zaledwie trzy dni. Ekipa ProfiAuto, realizując drugi odcinek kolejnej serii programu „Projekt Warsztat”, pojawiła się w Toruniu, aby przeprowadzić metamorfozę lokalnego serwisu samochodowego.

Bohaterem odcinka był pan Piotr Salamończyk, właściciel toruńskiego serwisu „Auto Alert”. Warsztat funkcjonuje na lokalnym rynku od ponad 30 lat, a pan Piotr, zgłaszając się do „Projektu Warsztat” nie ukrywał, że zależy mu przede wszystkim na tym, aby fachowcy doradzili mu, jak unowocześnić jego przedsiębiorstwo, wykorzystując przy tym potencjał drzemiący w długoletniej historii serwisu.

– Nie sądziłem, że wprowadzone zmiany będą tak spektakularne. Serwis wygląda dzisiaj zupełnie inaczej niż przed realizacją programu, a zarazem nawiązuje do naszych początków, kiedy to warsztatem zarządzał mój tata – mówi pan Piotr. – Do tej pory w warsztacie samochodowym pracowały tylko dwie osoby, więc całą uwagę koncentrowaliśmy na tym, aby wykonać usługę w terminie i brakowało czasu na dopracowanie wizualnych szczegółów. Teraz widzę, że równie ważne, jak fachowość mechaników, jest stworzenie w warsztacie przestrzeni przyjaznej dla oka klienta – dodaje.

Warsztat pana Piotra zyskał nowoczesny wygląd. Na miejscu zabałaganionego wnętrza, które do tej pory pełniło rolę magazynu zużytych narzędzi i części, pojawiło się przestronne stanowisko pracy ze sprzętem umożliwiającym regulację geometrii. Warsztat doposażony został też m.in. w klimatyzator, ozonator oraz szafki narzędziowe. W biurze zorganizowano poczekalnię dla klientów, a na zewnątrz rozprawiono się z zalegającymi częściami. Co więcej, serwis otrzymał również w pełni wyposażony samochód warsztatowy, dzięki czemu w sytuacjach awaryjnych mechanik może dojechać do klienta we wskazane miejsce i tam wykonać usługę.

Jeżeli przegapiłeś program – nic straconego. Dodatkowe emisje odbędą się 12 września o godz. 19.00, 14 września o godz. 20.45 oraz 15 września o godz. 13.00.

W kolejnym odcinku „Projektu Warsztat” przeniesiemy się do Brzezin. Startujemy w sobotę, 16 września, o 10:40. 

plakat-projekt-warsztat-3b.jpg


« powrót do listy